2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Autoya mi ayarliyorsun cnm. Bizim ev neden boyle soguyor ama derece yuksek gosteriyor anlamadim. Desekki biz usuyoruz eve gelenlerde corap fln istiyor o derece
Bizim klimada da ayni durum var. 28 yapinca herkes donuyor. Evin ısısı da 28 oluyor dereceye gore. Klima çok güçlü üflüyor ben ona bagliyorum. Eve uygun degil pek. Ben evi aldigimda vardi. İs yerlerine takilanlardan kocaman. Fazla geliyor salona bence. Tam karşısındaysan felc gecirirsin o derece

Btu lari var metrekareye göre belki ondandir ya

Kızlar bu arada sezaryen izi için krem merhem vs kullanıyor musunuz
Doktorum bana contractubex isimli merhem önerdi onu aldım günde 2 defa kullanıyorum ama dğumdan 15 gün sonra başladım kullanmaya hemen değil. İsterseniz siz de doktorunuza sorun. Benim doktorum ben sormadan bana önerdi bunu

Hah aynennnn oraya oturan donakaliyor cool modundan cikardim auto moduna aldim suan daha idare edilebilir seviyede

Benimki de öyle yaptı inşallah faydasını görürüz hepimiz

Olabilir. Pek anlamıyorum klima isinden. Bu seneye kadar da yazin bir haftadan fazla acmamisimdir. Cok çabuk üşürüm normalde. Bu sene hem cok sicak hem hamilelik, lohusalik derken cok kullandik.
Bizde bu sene aldık ya bir de servis yetisemiyor dediler doğum yaptıktan bir gün sonra gelip montaj yaptılar. Hamileliğin son günleri balkon yıkıyorum ayağına kendimi serinletiyordum

anne babalarla tartışınca yüzde yüz haklı olsan bile sonunda bi şekilde vicdan azabı çekerken buluyosun kendini bu şaşmaz bu kadar müdaheleci olmaları doğru değil kendini suçlama vicdan yapma canım, ama tartşıp uyarmak fayda etmiyor biliyorum o yüzden hep önlem almalısın mesela annenin göremeyeceği bi yere ya da kaba koy sütleri, hem o görüp almaz hem de uyarmak zorunda kalmazsın. ben de çok tartışırdım uzlaşmaya çalşırdım ama iyi niyetli de olsalar kendi bildiklerinden şaşmıyorlar artık taktik değiştim onaylayıp onları sonra kendi bildiğimi yapıyorum

Ay gerçekten cnm sıkıldı hepsine birden. Valla buzdolabinda canim ne kadar saklayabilirim ki sagdigim sutu de saklamak zorunda kalmayim ama ya birde bende uyku sersemi karistirmayim diye tarih atarım ustune ama en eski tarihi alt ortaya ve uste olacak sekilde yerlestirirm. Birde en yeni tarihliyi almis neyse dolapta sut mut kalmadi artik herkes rahat nefes alir evde ebe sagmayi birakmami soyledi cnm sut uretimi cok artti gerek yok dedi beni zorluyordu çünkü

Bir memeyi tamamen boşalttı canımcim hep sağım yapıyorum gayet kendisine yetecek kadar içti aslında meme ucu ona yumuşak geliyor sıkıntı o gibi geldi bana. Resmen midesi bulanıyor
Benim bebeğim başından beri emiyor hiç biberon kullanmadık ama hergun memede öğürdüğü zaman oluyor. Bence sebebi gaz ilk bebegimde aynıydı. Hemen biberon verme bence biraz sakinlestir balkona çıkarıyorum ben öğürdüğü zaman ağlama krizleri geliyor genelde bi süre sonra sakinleşince tekrar meme veriyorum yine öğürürse yine başa sariyorum yada banyo yaptırıyorum sıcak suda da sakinlesiyor. Ne zaman kolumu emmeye çalışırsa ozaman emziriyorum. Analık zorr Allah hepimizin yardımcısı olsun

Şuan ben de ağlama krizleriyle uğraşıyorum. Bugun sadece memeyle besledim ne kadar ağlarsa ağlasın sakinleştirip devam ettim ama yorgunluktan gebericem bu süreç bi yerde sonlanıyor mu?

Rica ederim bol bol süt olsun inşallah emzirme işini de çözeriz birlikte

Benim bebeğim emmedi canım başından beri. O gün de resmen kendi istedi emmeyi onca gündür ugrasiyorum ağlıyordu sadece o gün kendi emmek istedi emdi,3 kere emdi toplamda sonra yine emmedi. Ben sağıp veriyorum cok çok acil durum olmadıkça ki o da sayilidir mama da vermedim. Neyse ki yeni bir makine aldım o biraz rahatlattı beni. Elimden geldiğinde de sagmaya devam edeceğim. Gerçekten analık kolay değil canim

Rica ederim bol bol süt olsun inşallah emzirme işini de çözeriz birlikte
Sağol canimcim valla duami aldin inşallah çözülür emzirme işimiz de. Benimki çok hırçın oluyor aç olunca seninki de mi oyle. Memeyi vermeye de korkuyorum bazen. Bir kere silikon uca rağmen damagi ile ezip kanatti aşırı derecede.

sağım sütü arttırıyor mu cidden ya ben de düzensiz yaptım gerçi sağım ama fark göremedim

Kızlar olsn şeyler yüzünden yada dinlemedim için vs sütüm çok azaldı demiştim göğsüm yumuşacık olyo sanki süt yok sknca gliyo bnde hata dün Mama aldim dün vermedim dollaptakinl son sütü verdim bugün vercktik mama ama çok sevdim nenem bizdeydin aç olsa duramazdi dedi ama bnim oğlum az emiyo arasuninida açıyo özelikle akşamları da uyanmiyo üç sat olyo sonra bazen sizce aç olsa dayanamzdi demi kızlar

5 6 cisli bez varsa doyuyordur cnm birde aile hekimine gotur 3 gune bir günlük 30 gr aliyorsa yetiyordur diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…