2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kızlar sezeryandan sonra hemen geliyor mu süt ? Bir de anne sütüne yakın katkısız mama öneriniz var mı ya süt gelmezse diye çok korkuyorum da.
Benim hemen geldi ama ben 6 saat kadar sancıyla ameliyata girdim. Suyum geldi ameliyata gideceğimiz günün gecesinde nstde 105lere kadar sancım çıktı. Bunun etkili olduğunu söylüyorlar. Ama genel olarak normal doğum yapanların dahi 2-3 gün sütünün çok az gelmesi yahut gelmemesi normal karşılanıyormuş.
Emzirme olayı çok acılı ilerliyor. Çocuğumda sarılık tehlikesi var. Galiba ben de mamayla destekleyeceğim

Çok şükür toparlyo csnm

Arkadaşlar merhaba, grubu aktif olarak takip ediyorum. Ancak sürekli yazmıyordum. Hamilelik sürecim olumsuzluklarla geçtiği için sizleri de olumsuz düşüncelere boğmak istemediğim için bazen yazdım bazen okudum.
3 Temmuz günü 36+6’da gebelik zehirlenmesi sebebiyle doğum yaptım. Hatırlayanlar vardır belki 17 haftalıkken serklaj olmuştum. 37. haftaya kadar dikişler bebeğimi tuttu. Üstüne gebelik zehirlenmesi yaşadım. Her şeye rağmen bebeğimi sağlıklı bir şekilde kucağıma aldım. Vajinal doğum olacaktı ancak bebeğimin kalbinin yavaşlaması sebebiyle gece sancılara rağmen sezaryene alındım. Sürecimi ayrıntılı yazmaya çalıştım. Burada aynı olayları yaşayıp sonucunun olumlu olduğunu görmek beni aylarca motive etti. Bebeğimi kucağıma alacağıma inanmıyordum. Ama Allah’a şükür hepsi geride kaldı. Bebeğim kollarımda.

Çok geçmiş olsun. Hikayenin mutlu sonla bitmesine çok sevindim

Kızlar hastaneden geldim ebe alttan kontrol yaptı başı eline değdi ama daha tam inmemiş Herşey yolunda dedi pazartesi tekrar gidicem
Altan baktığı şey çatı kontrolü mü oluyor
Bana bu muayeneyi 37. Haftada yaptı doktorum sıkıntı yok normal doğum için uygunsun dedi ama ben çok acı çektim zor dayandım sizin dediğiniz gibi değildi hiç sonra doktorum ebelerin yapacağı açılma kontrolleri böyle olmayacak acımayacak bu kadar korkma dedi daha dün doktordan geldim tam kanala girmemiş daha çok hafif yan dedi girer inşallah 39. haftaya girdik bugün

Yaa 6 saat gerçekten de çokmus ben de kendi gelsin istiyorum sonrasında sezeryan olsun istiyorum da 6 saat de fazla geldi :) insallah olmaz sarılık canim ama olursa da yapacakmış yok çoğu bebis oluyor zaten bakalim umarım güzel gelir süt de en çok bu emzirme sürecinden korkuyorum ben de.

Canım benimkini de ebe kontrol yaptı benim ki de çatı kontrolü değil bence iki yumruğumu popomun altına aldım ebe de baktı eliyle 40 olduk bizde bugün Allahım yüzümüze baksın sağlıkla gelsinler inşallah yavrularımız

Ben mamaya çok direndim ama değer yükselip de fototerapi alınca mecbur verdim. Şimdi sadece gündüz veriyorum 2-3 kere

Ebe kontrolünde cok acı olmamasına sevindim hayırlısı bakalım inşallah sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi kız mı erkek mi sizin

Ebe kontrolünde cok acı olmamasına sevindim hayırlısı bakalım inşallah sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi kız mı erkek mi sizin
Kız bizimki amin inşallah canım bence kontrol yaparken sende iki elini yumruk yap poponun altına koy yükseldiği için ağrı daha az olabilir

Oh çok şükür canım iyisiniz maşallah çok sevindim sağlıcakla büyütün bebeğinizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…