2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Canım bende hava soğutucu da klima da var. Hava soğutucu bebeğin olduğu odada bir işe yaramaz soğuk üfleyen vantilatör gibi düşünebilirsin serinlemek için karsisinda durmak lazım. Klima gibi ortam sicakligini değiştirmiyor. Bizim bina klima montajına uygun değildi tek uygun odam yatak odası olduğu için buraya montajlattim bebekle birlikte klimalı odadayim şuan. Hava soğutucu daha mobil diğer odalarda kullanıyoruz. Mutfakta,.oturma odasında falan.

Çok sevindim güle güle büyüt tatlı bebeğini

Hayir birde fenalasirsam genele donerler spinali yaptirdigimla kalirim diye de dusundum. Ama cok israrci da oldu. Ay o kdr kararsiz kaldim ki. Senin iyi gecmesine cok sevindim cnm moral oldu bana da bel agrisindan ve bas agrisindan da korkuyorum acikcasi

Arkadaslar bende yarin sabahtan doguma giriyorum beni bir endise kapladi nedense. Doktorumda genelden vazgecirmeye calisti bugun yarina kadar dusun spinal epidural kombine yapalim diye israr ediyor onun streside sardi.
İlk kizimda genel ikincide spinal oldum. Bence spinal cok daha iyi. Genelden o uyanma hali falan baya kotuydu. Bi sure kendine gelememek. Spinalde bilinc hep yerinde. Bebegini hemen gormek paha bicilemez. Genelden sonra ayilinca bile gozlerim bi sure dogru durust gormemisti. Bebegin anesteziden etkilenmedigini bilmek de cok guzel. Spinalin en sevmedigim tarafi su oldu. En basta bi ilac veriyorlar. O bir kac dakika kusma hissi yapıyor. Butun ameliyat boyle gececekse isimiz var demistim ama bir kac dakikada kayboldu. Yine sen bilirsin tabi çok kaygılı bir insansan genel ol gitsin. Ben cok stres yapan biri değilim. Oyuzden de gulerek girdim gulerek çıktım şükür

Hic bel ve bas agrim olmadi benim mesela. O kadar kahve goturdum icmeden dondum

Nişan yada su belirti yok hiç dün gece belimde ağrı vardı geri geçti onun dışında belirtim yok nasıl olucak bilmiyorum Allahım kolay doğum nasip etsin
Benim de öyle 39+2 deyim. Doktorum suni sancıyı da ilk doğumum olduğu için çok önermedi illa normal istiyorsan 41e kadar bekleriz dedi. Suniyi önermediği için de 40tan sonra daha fazla beklemek istemiyorum açıkçası gelmezse sezaryen olmayı düşünüyorum canım

Yok yaa benim geçmiyor bir türlü. Ben de ödem atmaya bağlı diye okudum. Bir de işin kötü tarafı ter kokuyorum. Ne duş ne deoderant hiçbir şey fayda etmiyor ama o da normal ve geçici bir durummuş. Geçmesini bekliyorum

Biz de soğutucu var ama pek işe yaradığımı söyleyemem. Klima aldık gelmesini bekliyoruz

Doktorun bekletiyorsa bence bekle canım. Sezaryen bile olacaksa doğumu kendi başlatsın bebiş.

Ya sezeryan en son çare mecbur kalırsam yaparım ama kalbim hep normal doğumdan yana eğer az birşey bile açılmam varsa yarına suni sancı denemek isterim bir defa

Canım bende migren var hamileliğimin basi kabus gibi geçti o yüzden. Buz torbaları parolla. Doktor baş agrin olmasın diye yönlendiriyor zaten kafanı sabit tut vs gibi. Bir de kahve iciriyorlar sert. Ben yaşamadım baş ağrısı. Sakin kalmak önemli zaten bebişin çıkışı o kadar kısa ki 5-10 dakika sürüyor. Sonra yapılan işlemleri bebeğe bakmaktan anlamıyorsun bile ama sen kendini en iyi bilensin çok panik olacak gibiysen doktorunla paylaş canım bunu

Geçer inşallah ben koku sorunu yaşamadım ama giydiğim şeyden yattigim çarşafa kadar sırılsıklam oldu birkaç gün sonra ateşim düşünce geçti

Ay seninki de çok güzel olmuş. O kusma hissi bende de oldu garip hatta bir şey koydular kusabilirsin dediler ama kusmuyorsun ve dakikalar içinde geçiyor gerçekten. Demek ki herkese aynı şey oluyor.

Vantilatör var evde standart cidden saatlerce çalışsa da gram değişmiyo karşısından çekildiğim an sıcak basıyo , el mecbur klima bakıcaz o zaman fiyatlar ucuk ama yapcak bi şey yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…