2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Helloğğğ. Doğurdum. Doğumdan önce son kontrolde kızım 3290 gr ölçülmüştü. 3030gr doğdu. Boyu 50cm sanırım ultrasonu ölçümleri yanılttı. Doğumla birlikte hızlı patoloji ve kanser taraması yapıldı. Sonuçlarım hiç beklemediğimiz ama umut ettiğimiz gibi iyi huylu geldi. İkinci hayatımı yaşıyorum. Allahın mucizeleri bitmiyor gerçekten. Şimdilik emme ve uyuma konusunda çiçeğimle uyumluyuz. 💕
Hayırlı olsun canım maşallah Allah analı babalı büyütsün ❣️🤲🏻

Helloğğğ. Doğurdum. Doğumdan önce son kontrolde kızım 3290 gr ölçülmüştü. 3030gr doğdu. Boyu 50cm sanırım ultrasonu ölçümleri yanılttı. Doğumla birlikte hızlı patoloji ve kanser taraması yapıldı. Sonuçlarım hiç beklemediğimiz ama umut ettiğimiz gibi iyi huylu geldi. İkinci hayatımı yaşıyorum. Allahın mucizeleri bitmiyor gerçekten. Şimdilik emme ve uyuma konusunda çiçeğimle uyumluyuz. 💕
Ay çok güzel haberler 🥰 canım öncelikle gözünüz aydın hem bebiş hemde güzel haber için 🙏🥰 çok şükür. Şimdi rahatlayıp enerji toplama zamanı çünkü bu yaramazlarla çok ihtiyacımız var 🥰😅
Kilo da aşağı ya da yukarı %10 oynuyor benim de son ölçüm 3500 g idi 3270 doğdu oğluşum. Dışarıda çok hizli kilo alıyorlar ilk hafta odemleri atilinca 🧿

Ay çok güzel haberler 🥰 canım öncelikle gözünüz aydın hem bebiş hemde güzel haber için 🙏🥰 çok şükür. Şimdi rahatlayıp enerji toplama zamanı çünkü bu yaramazlarla çok ihtiyacımız var 🥰😅
Kilo da aşağı ya da yukarı %10 oynuyor benim de son ölçüm 3500 g idi 3270 doğdu oğluşum. Dışarıda çok hizli kilo alıyorlar ilk hafta odemleri atilinca 🧿
Hafif sarılık çıktı fototerapiye gerek duyulmadı ama canımı sıktı biraz

Hafif sarılık çıktı fototerapiye gerek duyulmadı ama canımı sıktı biraz
Canım benim bebiş de sarılık çoğumuzun öyle sütünü içecek çiş yapacak sarılık degeri pik yapıp geçecek. biz cumartesi tekrar kan vereceğiz hatta sarılık için inşallah azalmıştır düşüşe geçmişti.

Gozun aydin saglikla buyutmek nasip olsun 🌸

Arkadaslar bende yarin sabahtan doguma giriyorum beni bir endise kapladi nedense. Doktorumda genelden vazgecirmeye calisti bugun yarina kadar dusun spinal epidural kombine yapalim diye israr ediyor onun streside sardi.

Kızlar ben bu konularda biraz geç kaldım da kordon kanı ve dokusu saklatan var mi aranızda yardımcı olursanız çok sevinirim geç kalmisim bile nerdeyse doğuma gireceğim stembio ve onkim arasında kaldım sa sacibelinde sacibelinde canım sen aldırdın mı ? madameux madameux senin mesajlarda sen de iki firmada kalmışsın sonra stembio seçmişsin sanırım canım nasil karara verdin stembioya valla bebislerden fırsat bulur da cevap atarsanız çok sevinirim.

Arkadaslar bende yarin sabahtan doguma giriyorum beni bir endise kapladi nedense. Doktorumda genelden vazgecirmeye calisti bugun yarina kadar dusun spinal epidural kombine yapalim diye israr ediyor onun streside sardi.
Canım spinal oldum ben gayet konforlu idi hatta doktoruma kontrole gittiğimde çok güzeldi hiç aşırı tepki vermedin dedi doğumda. İnsan heyecanlanıyor ama haklisin doğumdan bir gece önce Allah yukarda bende uyuyamadım heyecandan🤭 hatta beni ameliyathaneye götürürlerken de ağladım bayağı 😅 şimdi gülesim geliyor o hallerime 😅😅spinali diş işlemi yapmak gibi düşün canım benim dokunuşlar hissediliyor ama hiç acı yok sonrasında bebeği görmek paha biçilemez inan 🥰 onu temizlerken giydirirlerken hep izledim gözümün önünde oldu o sırada dikislerim yapılıyordu inan hiçbir şey hissetmedim sezaryene dair 🙂

Kızlar ben bu konularda biraz geç kaldım da kordon kanı ve dokusu saklatan var mi aranızda yardımcı olursanız çok sevinirim geç kalmisim bile nerdeyse doğuma gireceğim stembio ve onkim arasında kaldım sa sacibelinde sacibelinde canım sen aldırdın mı ? madameux madameux senin mesajlarda sen de iki firmada kalmışsın sonra stembio seçmişsin sanırım canım nasil karara verdin stembioya valla bebislerden fırsat bulur da cevap atarsanız çok sevinirim.
Kuzum ben saklatmadim arastirmadim da. Ama burda konuşuldu araştıranlar vardı

Kızlar dogum sonrasi her gece su gibi oluyorum. Bütün yatağım ve pijamalarim. Ne kadar sürüyor bu aşırı terleme durumu acaba 🤕
20. Günden bildiriyorum yastık çarşaf su içinde kalıyor. Günde kaç kere atlet değiştiriyorum. Ben de bir an önce bitsin istiyorum şu terleme çok muzdaribim valla

20. Günden bildiriyorum yastık çarşaf su içinde kalıyor. Günde kaç kere atlet değiştiriyorum. Ben de bir an önce bitsin istiyorum şu terleme çok muzdaribim valla
Ben mastit olunca terledim çok o da atestendi. Şimdi geçti şükür 🙏 kızlar vücut süt üretmeye çalıştığı için terleniyor sanırım birkaç yabancı video kaynaklarında görmüştüm geçici bir durum

Gözün aydın olsun sağlıkla büyüt bebişini 🧿🧿🩵🥰

Ben de de var ama içerik okumayı bilmek lazım çoğu ürün temiz değil mesela yıldızlar listesinde göremedim ürünü
Evde siveno da var onla karşılaştırdım sivenoya kıyasla içinde kimyasal maddeler var . Ben bilerek ilk yıkamayı omo ile yaptım mağazadan ürün alıyorum depo şartları vs bi sürü insan elliyor biraz deterjan kökenli temizleyici olsun dedim. İkinci bi yıkama yapılabilir sivenoyla . Bu arada yıldızlar listesi nedir ilk defa duydum paylaşabilirseniz çok güzel olur ben de bakar öyle alışveriş yaparım :)

Kızlar benim ev çok sıcak ya nem 60 gösteriyor çatı katındayım . Ben duramıyorum bebeği düşünüyorum da çok bunalır. Klima dışında hava soğutucu kullanan tavsiye eden var mı paylaşır mısınız ? Biraz baktım ama emin olamadım işe yarıyor mu dikey soğuk buhar üfleyen modeller ?

Evde siveno da var onla karşılaştırdım sivenoya kıyasla içinde kimyasal maddeler var . Ben bilerek ilk yıkamayı omo ile yaptım mağazadan ürün alıyorum depo şartları vs bi sürü insan elliyor biraz deterjan kökenli temizleyici olsun dedim. İkinci bi yıkama yapılabilir sivenoyla . Bu arada yıldızlar listesi nedir ilk defa duydum paylaşabilirseniz çok güzel olur ben de bakar öyle alışveriş yaparım :)
İnstada mühendisinoğlu diye bi sayfa var orda

Kızlar bebegin gelişimini takip etmek için kullandığınız uygulama var mı?

32 günden bildiryom su gibim hrp oluk oluk ter akıyo pişik bile oldim duş al çık sürekli 🥲

X