2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kızlar doğuma 4 gün kala çatlamam şokunu yaşıyorum 😭😭😭 yoktu ben de seviniyodum kontrol de ediyodum ni baktım karnımın altı kırmızı çizgiler şok oldum ya , durdu durdu bi 4 gün daha duraydı çatlamadan 😂

Kızlar doğuma 4 gün kala çatlamam şokunu yaşıyorum 😭😭😭 yoktu ben de seviniyodum kontrol de ediyodum ni baktım karnımın altı kırmızı çizgiler şok oldum ya , durdu durdu bi 4 gün daha duraydı çatlamadan 😂
Benim doğuma bir ay kala karnımın alt kısmı biraz çatlamıştı şimdi bakıyorum pek belli olmuyor ya göze batmıyor

Herkese teşekkür ederim. Gerçekten büyük bir mucize yaşadım. Doktorlarımla birlikte ameliyathanede sonuç geldiğinde ağladık. Elhamdulillah Allah kimseye yaşatmasın. Bu imtihan da böylece bitti.
Korkunç terliyorum ben de. Ağrım cok ilk gün pca vermişlerdi. Ağrım yoktu. İkinci gün epidural çıkınca olaylar değişti adeta. Ben kanser taraması da olduğumdan karnım inanılmaz ağrıyor çünkü tek tek karın boşluğumdaki organlara bakıldı. Ameliyatım 3 saat sürdü.
Kızımda hafif sarılık var. Bugun taburcu günümüzdü iki birim gün içinde düşüş olunca doktor eve göndermeye karar verdi. Kontrol gününde ölçecek tekrar.
Dehşet ödem var ayaklarım davul gibi. Kaç günde atıyoruz bunu?
Kordon kan ve dokumu aldırdım. Stembioda karar kılmamın nedenleri Tubitak destekli olması, doktorların kurması, sadece banka olarak çalışmaması ve doku ve kanı işleyerek kök hücre olarak teslim edebilmesi. B Babyyoda

Herkese teşekkür ederim. Gerçekten büyük bir mucize yaşadım. Doktorlarımla birlikte ameliyathanede sonuç geldiğinde ağladık. Elhamdulillah Allah kimseye yaşatmasın. Bu imtihan da böylece bitti.
Korkunç terliyorum ben de. Ağrım cok ilk gün pca vermişlerdi. Ağrım yoktu. İkinci gün epidural çıkınca olaylar değişti adeta. Ben kanser taraması da olduğumdan karnım inanılmaz ağrıyor çünkü tek tek karın boşluğumdaki organlara bakıldı. Ameliyatım 3 saat sürdü.
Kızımda hafif sarılık var. Bugun taburcu günümüzdü iki birim gün içinde düşüş olunca doktor eve göndermeye karar verdi. Kontrol gününde ölçecek tekrar.
Kordon kan ve dokumu aldırdım. Stembioda karar kılmamın nedenleri Tubitak destekli olması, doktorların kurması, sadece banka olarak çalışmaması ve doku ve kanı işleyerek kök hücre olarak teslim edebilmesi. B Babyyoda
Canim ben rakip edememişim geçmiş olsun şimdi sen yazınca okudum insallah bundan sonraki süreçte her şey çok güzel olsun kusura bakma çok alakasız bir konuya dalmisim çok teşekkürler cevabın için de tekrardan çok çok geçmiş olsun 🙏🏻💜

Canım bende migren var hamileliğimin basi kabus gibi geçti o yüzden. Buz torbaları parolla. Doktor baş agrin olmasın diye yönlendiriyor zaten kafanı sabit tut vs gibi. Bir de kahve iciriyorlar sert. Ben yaşamadım baş ağrısı. Sakin kalmak önemli zaten bebişin çıkışı o kadar kısa ki 5-10 dakika sürüyor. Sonra yapılan işlemleri bebeğe bakmaktan anlamıyorsun bile 🙂 ama sen kendini en iyi bilensin çok panik olacak gibiysen doktorunla paylaş canım bunu
Yok cnm panik olmak degil de o ameliyathanenin soğukluğu fln gerek var mi bilemedim ama doktor cok ısrarcı oldu sanirim kombine spinal epidural olacağım. Bunu da deneyimlemis olurum nasipse 🥰

Helloğğğ. Doğurdum. Doğumdan önce son kontrolde kızım 3290 gr ölçülmüştü. 3030gr doğdu. Boyu 50cm sanırım ultrasonu ölçümleri yanılttı. Doğumla birlikte hızlı patoloji ve kanser taraması yapıldı. Sonuçlarım hiç beklemediğimiz ama umut ettiğimiz gibi iyi huylu geldi. İkinci hayatımı yaşıyorum. Allahın mucizeleri bitmiyor gerçekten. Şimdilik emme ve uyuma konusunda çiçeğimle uyumluyuz. 💕
Tebrik ederim 2 kez gözünaydın olsun sağlıkla büyüt kuzunu 🙏🏼

Yok cnm panik olmak degil de o ameliyathanenin soğukluğu fln gerek var mi bilemedim ama doktor cok ısrarcı oldu sanirim kombine spinal epidural olacağım. Bunu da deneyimlemis olurum nasipse 🥰
Canim ameliyathaneye girdigimde kombine yapacagiz dediler. Ben dedim ki spinal istemiyorum. Sadece epidural olsun. Spinalin bas ağrısı ihtimalini goze alamadim. Tamam dediler. Epidurali yapti doktor, yatirdilar beni. Dedim ki ben cok heyecanlandim. Tamam sakinlestiririz seni dediler. Bir ilac yaptilar. Hafif basim doner gibi oldu. Sonrasi acaip bir kafa guzelligi. Inanilmaz bir mutluluk. Hafif uyku hali.. ama her seyi duyup her seye cevap veriyorum. Her seyi de hatirliyorum Bebegi cikardilar gogsume koydular. Optum kokladim. Sonra giydirdiler. Isiticinin altinda beklettiler bebisi. Ilk aglamadan sonra uzun sure sessizce yatti orda. Sona dogru aglamaya basladi. Ameliyat bitiminde masadan sedyeye kendim gectim. Spinal olmadigi icin ayaklarimi hareket ettirebiliyordum. Bebisi kucagima verdiler. Odaya oyle ciktik. Sedyeden yataga yine kendim gectim. Cok konforlu oldu. Tavsiye ederim☺️☺️

QUOTE="Acelyahayat, post: 77729704, member: 933262"]
Hayir birde fenalasirsam genele donerler spinali yaptirdigimla kalirim diye de dusundum. Ama cok israrci da oldu. Ay o kdr kararsiz kaldim ki. Senin iyi gecmesine cok sevindim cnm moral oldu bana da bel agrisindan ve bas agrisindan da korkuyorum acikcasi
[/QUOTE]
Spinalden genele kolay kolay donmezler kuzum. Fenalasirsan hafifce uyuturlar seni.yine gorup duymazsin ama cok buyuk bir komplikasyon durumu olmadan genele kolay kolay donulmuyor diye biliyorum

Canım çok çok geçmiş olsun Rabbim bir daha uğratmasın vücuduna🌸 ödem bende de aşırı olmuştu bacaklarım kütük gibiydi bir hafta sonra normale dönmeye başladı. Mümkün mertebe ayaklarını uzat sarkıtma. O beni daha çok tetikliyordu. Hastanye gidip gelirken terlil giyiyordum onlar bile olmuyordu ayağıma. Bir de ben dikişlerim ödem yaptığı için yürümekte çok zorlanıyordum eğer yürüyebiliyorsam evin içinde tur at gün içinde. Bir de bol bol su iç 3-4 lt. Tuvalete gittikçe ödemi atarsın ki bu kadar terlememiz de ödem için. İnşaallah bir an önce toparlarsın 🌸

Kızlar akıllı dediğim bebegim çıldırdı asla uyumuyor kafayı yemek uzereyim. Pusette uyuyor sadece 🤦🏻‍♀️
Valla huyları o kadar çabuk değişiyorki insan şaşırıyor. Bebeğin ilk üç gerçekten 4. trimester ben ikna oldum. Üzerime yapışık resmen minnoş kızım. Bugün 13:30dan beri doğru düzgün uyumadı. Şu an kucağımda yatağa bıraksam gözünü açacak muhtemelen. Yavaş yavaş adaptasyon süreci geçince normale dönerler inşaallah

Çok şükür canm çok sevindm vllha ya😍 saglkla büyütün inşallah 🤲 🥰

Herkese merhabalar yeni katıldım suan aranıza 39. Haftaya giriyorum yarın normal doğum bekliyorum nstde sancı çıkıyor ilk defa bugün ben de biraz bişeyler hissettim ama doğum sancısının neye benzediğini bilmiyorum ilk doğumum anlarım değil mi doğum başlamış olsa sakin kalmak istiyorum 😔🥹

Valla huyları o kadar çabuk değişiyorki insan şaşırıyor. Bebeğin ilk üç gerçekten 4. trimester ben ikna oldum. Üzerime yapışık resmen minnoş kızım. Bugün 13:30dan beri doğru düzgün uyumadı. Şu an kucağımda yatağa bıraksam gözünü açacak muhtemelen. Yavaş yavaş adaptasyon süreci geçince normale dönerler inşaallah
Daha neler neler yasayacaz bunlar dahs fragman😂😂😂 sacibelinde sacibelinde

Herkese merhabalar yeni katıldım suan aranıza 39. Haftaya giriyorum yarın normal doğum bekliyorum nstde sancı çıkıyor ilk defa bugün ben de biraz bişeyler hissettim ama doğum sancısının neye benzediğini bilmiyorum ilk doğumum anlarım değil mi doğum başlamış olsa sakin kalmak istiyorum 😔🥹
Hayırlısı ile kucağına al inşallah canım 🤲 evrt hiserdesin sancılar siklaşir acısı artınca zatn anlarsın cnm

Kızlar akıllı dediğim bebegim çıldırdı asla uyumuyor kafayı yemek uzereyim. Pusette uyuyor sadece 🤦🏻‍♀️
Yaklaşık bir haftadır perişanım bacım 🫠🫠🫠 eskiden kendi kendine uykuya dalardı şimdi emsede beşiği sallasamda uyumuyor gün içinde 3 saatten fazla uyanık kalmaya başladı yorgunluktan bazen bas bas bağırıyor sonra sinirden uyumuyor uyusa uyanmıyor bazen uykusunda bağırarak uyanıyor artık yorgunluktan gün içinde bilinç kaybı yaşıyorum Allahtan eşim yardım ediyor işten gelsede sen git yat ben bakarım diyip uyumuyor darlandım ya iyice 🥹🥹

X