2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
@madameux Bugun gittim görüştüm her acibademin hizmeti farklıymis sehirden sehire degistigi gibi birbiri arasinda da degisiyormus. Mesela bizde foto hizmeti yok kalca ultrasonu da dahil degil. Bebegin ilk asilari dogum sonrasi diyetisyen ve emzirme hizmeti kuafor ve kutlama yemegi serbet hizmetleri varmis. sacibelinde sacibelinde cnm dün cok mu canigonulden istedim nedir. Bugun doktorum dedi ki ayy dogumunda bir suru foto cekeriz dedi. Dedim fotocu tutmadim ki.. aaa ne gerek var ben hem dogurtturur hem cekerim bir sürü dedi 🤩
Ayy senin hangi acıbademdi?
Ya kizlar benim büyük kizda ucuk çıktı olmayacak hersey ust uste geldi ya. Hemde 2 tarafta da cikti ucuk kremi fln aldik ama devamli da opme egiliminde opusmememiz gerektigini anlattim ama cocuk iste ansizin geliyor valla moralim bozuldu ya
Bu arada benim de uçuk çıktı daha 2 gün önce eczaneden zovirax almaya gittim yanında bir de nioli yağı diye bir şey verdi kadın. Sürekli uçuk çıkaran biri olarak hayatımda ilk defa uçuğum 2 günde iyileşti. 2 uçuk vardı biri iyileşti diğeri de kurumak üzere. Hem kremi hem yağı kullandım. En azından çabuk geçer kızınızın uçuğu

Bu arada benim de uçuk çıktı daha 2 gün önce eczaneden zovirax almaya gittim yanında bir de nioli yağı diye bir şey verdi kadın. Sürekli uçuk çıkaran biri olarak hayatımda ilk defa uçuğum 2 günde iyileşti. 2 uçuk vardı biri iyileşti diğeri de kurumak üzere. Hem kremi hem yağı kullandım. En azından çabuk geçer kızınızın uçuğu
Öyle mi cnm cok sagol yagdan temin ediyim bende hemen. Bizede doktor zovirax verdi ama gecmedi :KK43:

Bu saatler bir karın acıkmasi geliyor ki sormayin illa gece yarisi uyuyamiyorum resmen açlıktan. Sonra da gelsin mide yanmasi :/ Hamilelikle mi alakali benim pis bogazligim mi cozemedim sizlerde yiyor musunuz bu saatlerde 🤔

Kızlar tek tek alıntılayamadım 37+3 suyum gelince aldık sezeryan ile doktorum önlem amaçlı tek doz ciğer gelişimi için iğnede vurdu.Çok şükür doruk can sağ Salim yanıma geldi.Ameliyat sonrası ağrım var kızlar miyom ameliyatına olduğum için.Allah nasip ederse perşembe günü taburcuyuz.🙏🤲

Kızlar tek tek alıntılayamadım 37+3 suyum gelince aldık sezeryan ile doktorum önlem amaçlı tek doz ciğer gelişimi için iğnede vurdu.Çok şükür doruk can sağ Salim yanıma geldi.Ameliyat sonrası ağrım var kızlar miyom ameliyatına olduğum için.Allah nasip ederse perşembe günü taburcuyuz.🙏🤲
Gözün aydın canım benim sağlıkla büyüsün inşallah 🙏🥰

Amin canım inşallah bize dua ederseniz çok sevinirim🤲🏻 bugün ameliyatı oldu idrar yollarındaki kapakçıkları aldılar , ameliyat iyi geçmiş çok şükür ama böbrek değerleri biraz kötüye gidiyor maalesef 😔 net bir şey söylemiyor doktorlar ameliyat sonrası umarım değerleri düzelir, ben de pek iyi değilim güçlü kalmaya çalışıyorum , üzüldüğümü belli etmiyorum bebeğimin yanında ama her akşam yanından ayrıldığımda yıkılıyorum resmen zor toparlıyorum 😔

Amin canım benim inşallah 🤲🏻
Dualar sizlerle. İnşallah en kısa sürede toparlanır bebeğin 🙏 en kısa sürede de kavuşursunuz 🙏

İnşallah toparlayacak onlar çok çok güçlü çok iyi savaşıp neleri neleri yeniyorlar. Ah zor olmaz mı Allah sabrını da kolaylığını da versin zaman su gibi aksın senin için sağlıkla kucağına yuvana gelsin miniğin 😔
Amin canım inşallah 🤲🏻 Rabbim tüm savaşçı bebeklerin yaşadıkları zorluğu kolaylaştırsın inşallah 🤲🏻hayırla sağlıkla çıkalım inşallah evimize gelelim 🤲🏻
Dualar sizlerle. İnşallah en kısa sürede toparlanır bebeğin 🙏 en kısa sürede de kavuşursunuz 🙏
Çok teşekkür ederim canım , amin inşallah hayırlısıyla kavuşalım 🤲🏻

Amin canım inşallah bize dua ederseniz çok sevinirim🤲🏻 bugün ameliyatı oldu idrar yollarındaki kapakçıkları aldılar , ameliyat iyi geçmiş çok şükür ama böbrek değerleri biraz kötüye gidiyor maalesef 😔 net bir şey söylemiyor doktorlar ameliyat sonrası umarım değerleri düzelir, ben de pek iyi değilim güçlü kalmaya çalışıyorum , üzüldüğümü belli etmiyorum bebeğimin yanında ama her akşam yanından ayrıldığımda yıkılıyorum resmen zor toparlıyorum 😔

Amin canım benim inşallah 🤲🏻
İyi olck cannm 🤲

Gözünüz aydın olsun çok geçmiş olsun Rabbım sağlıcakla büyütmeyi nasip etsin 🌸🌸🌸

Cnm genel anestezi ise bana 8 saat açlık verdi. Bu arada su dahil buna.
Spinal dedi doktor. Bana özensizce geliyo böyle bilgilendirmemeleri aramadılar da msj atmışlar direkt doğum gününe anestezi randevusu, bütçe ayırıp özele gidiyosam bilgi peşinde mi koşucam böyle bilmiyorum ya da hep bana denk geliyo ya valla şiştim :KK43:

Spinal dedi doktor. Bana özensizce geliyo böyle bilgilendirmemeleri aramadılar da msj atmışlar direkt doğum gününe anestezi randevusu, bütçe ayırıp özele gidiyosam bilgi peşinde mi koşucam böyle bilmiyorum ya da hep bana denk geliyo ya valla şiştim :KK43:
Canım bana gece 4 ten operasyon 14 teydi o saate kadar bişi yeme içme demişti bende spinal oldum bilgin olsun. Oruç gibi su dahi içme dedi.

Canım bana gece 4 ten operasyon 14 teydi o saate kadar bişi yeme içme demişti bende spinal oldum bilgin olsun. Oruç gibi su dahi içme dedi.
Kaç kere ısrarla aradık sonunda dönüş yaptılar verdikler msj otomatik geliyomuş , 22 sine farklı saat ve anestezi doktoruna randevu ayarlamışlar gidip konuşacağım ben de benzer şeyler söylicek muhtemelen , teşekkür ediyorum🥰🥰

2 haftalık bebekle ne yapılır uyanık saatlerinde parkları anlattım ama çok dikkatini çekmedi elini kemiriyor 😔
Oyy cnm 2 haftalik bebisle bol bol göz temasi kurabilirsin koynunda gezdirebilirsin suan gozleri zaten bugulu goruyor soyle 1 aylik oldugunda fln siyah beyaz kartlar var onlara baktirabilirsin. Valla suan sen yanindaysan ona en guzel aktivite 🥰 Ha birde suan ellerini ac kapa bacaklarını ac kapa carpraz el ve bacak birbirine degdirme gibi seyler yapabilirsin hem gazi olmaz hem ona da iyi gelir uykuya dalmasina vs

Benim ilk dogumum oyleydi normal bekliyoruz diye yedim ictim kimse uyarmadi. Artik suyu bitti bebegin sezeryana aliriz böyle giderse 4 5 saat sonra dediler ama kimse bana da o yeme icme diye ekstra uyarmadi benimde sanciyla canım burnumda bir parca pogaca yemistim bak 1 lokma sadece ama su da içmiştim. Doguma almadan once bana sordular bisey yedin mi diye dedim yedim bir lokma pogaca. Oyle olunca beni 3 4 saat daha beklettiler sezeryan için sancim dayanilmaz boyutlardaydi su iyice azalmisti cocugun. son yememin uzerinden 5.30 gecmisti beni amelyathaneye goturduler anestezist bir yarim saat daha beklesek iyi olur diyordu ki oyle bir bağırdım ki acidan bayiltin beni yeter artik diye 3 sn sonra gozlerim kapandi. Yani cok büyük sorumsuzluktu bence yapılan. Iste bazen olabiliyor.

Oyy cnm 2 haftalik bebisle bol bol göz temasi kurabilirsin koynunda gezdirebilirsin suan gozleri zaten bugulu goruyor soyle 1 aylik oldugunda fln siyah beyaz kartlar var onlara baktirabilirsin. Valla suan sen yanindaysan ona en guzel aktivite 🥰 Ha birde suan ellerini ac kapa bacaklarını ac kapa carpraz el ve bacak birbirine degdirme gibi seyler yapabilirsin hem gazi olmaz hem ona da iyi gelir uykuya dalmasina vs
Onları yapıyorum dans edince çok yakınında sanki takip de ediyor gibi 🥰 siyah beyaz kartlardan aldım kafasını tutsun tummy time lara başlayacağız 🥰

X