2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kizlar hepinize teşekkür ederim güzel dilekleriniz için anca okuyabildim. Dün taburcu olduk bugün de sütüm az geliyor hipp masadan az verdik arada meme de emiyor ama sütümun artması için bir sürü şey deniyoruz ılık duş uyku çaylar falan İnşallah sağlıkla büyütelim bebisleri

Kizlar hepinize teşekkür ederim güzel dilekleriniz için anca okuyabildim. Dün taburcu olduk bugün de sütüm az geliyor hipp masadan az verdik arada meme de emiyor ama sütümun artması için bir sürü şey deniyoruz ılık duş uyku çaylar falan İnşallah sağlıkla büyütelim bebisleri
Gözün aydın olsun eve gelmişsiniz 🙏 benim de sütüm azdı canım ciddi sağım yaptigimda çoğaldı ama bu defa da çok geldi 🙂 mastit olacak kadar. Şimdi de sagiyorum ama ateşim çıktığı için antibiyotige başladık sanırım ondan dolayı normalden yine biraz az geliyor sürekli olarak sağım yapmaya devam ediyorum. Yol açınca çoğalıyor bence süt. Bebek emiyorsa sürekli emziredebilirsin o da yolu açar bence

Benim ilk dogumum oyleydi normal bekliyoruz diye yedim ictim kimse uyarmadi. Artik suyu bitti bebegin sezeryana aliriz böyle giderse 4 5 saat sonra dediler ama kimse bana da o yeme icme diye ekstra uyarmadi benimde sanciyla canım burnumda bir parca pogaca yemistim bak 1 lokma sadece ama su da içmiştim. Doguma almadan once bana sordular bisey yedin mi diye dedim yedim bir lokma pogaca. Oyle olunca beni 3 4 saat daha beklettiler sezeryan için sancim dayanilmaz boyutlardaydi su iyice azalmisti cocugun. son yememin uzerinden 5.30 gecmisti beni amelyathaneye goturduler anestezist bir yarim saat daha beklesek iyi olur diyordu ki oyle bir bağırdım ki acidan bayiltin beni yeter artik diye 3 sn sonra gozlerim kapandi. Yani cok büyük sorumsuzluktu bence yapılan. Iste bazen olabiliyor.
Cidden yani yapılan hiç hoş değil , çok şükür gelmiş geçmiş. Ben de tecrübesiz oldugum için sorguluyorum sürekli 😞

Gözün aydın olsun eve gelmişsiniz 🙏 benim de sütüm azdı canım ciddi sağım yaptigimda çoğaldı ama bu defa da çok geldi 🙂 mastit olacak kadar. Şimdi de sagiyorum ama ateşim çıktığı için antibiyotige başladık sanırım ondan dolayı normalden yine biraz az geliyor sürekli olarak sağım yapmaya devam ediyorum. Yol açınca çoğalıyor bence süt. Bebek emiyorsa sürekli emziredebilirsin o da yolu açar bence
Canım ben manuel pompa aldım işimi görür mü sence ilk etapta ? Sezaryen olacağı için ben de ilk günler sorun yaşayabilirim diye düşünüyorum

Ayy senin hangi acıbademdi?

Bu arada benim de uçuk çıktı daha 2 gün önce eczaneden zovirax almaya gittim yanında bir de nioli yağı diye bir şey verdi kadın. Sürekli uçuk çıkaran biri olarak hayatımda ilk defa uçuğum 2 günde iyileşti. 2 uçuk vardı biri iyileşti diğeri de kurumak üzere. Hem kremi hem yağı kullandım. En azından çabuk geçer kızınızın uçuğu
Bu Nioli yağını çok duyuyorum. D vitamini de içeriyomuş dirseklere sürün diyolar . Doktorların verdiği D vitaminin içeriğini okumuştım koyun yününden elde ediliyormuş, Nioli de öyle bi türmüş. Ben de alıcam

Emiyor canım ama sütümüz az geliyo inşallah doyuracak kadar gelse de olur🙏🏻🙏🏻

Ne demek canım inşallah seninki sorunsuz olur bebişi emzirirsin direkt kalanı da sagarsin mis gibi. Benimki emmedi valla. Zorluyorum uyuyakaliyor bu defa da memede 🙂 Allah'tan dün kontrollerde kilosu iyi çıktı da rahatladım biraz
İnstagramda bebek.uzmani diye bi ebeye rastladım canım belki görmüşsündür çok güzel emzirme ile ilgili içerik paylaşıyor belki faydalı olur bugün gördüm ben de takibe aldım

Omo nun bebek deterjanını aldım ben, amazonda indirim vardı belki vardır yine, bir de siveno aldım. Bebek şampuanı olarak da yeşil marka diye bitkisel içerikli bi marka var , trendyoldan almıştım . Pişik kremi olarak da mustela aldım, e bebekten de bebek yıkama süngeri aldık yumuşacık inşallah güzel güzel kullanmak nasip olur hepimize 😍
Omo nun İçeriği temiz mi acaba

Bu Nioli yağını çok duyuyorum. D vitamini de içeriyomuş dirseklere sürün diyolar . Doktorların verdiği D vitaminin içeriğini okumuştım koyun yününden elde ediliyormuş, Nioli de öyle bi türmüş. Ben de alıcam
Dirsekleri falan hiç duymadım ama her gün süre süre bitirdim azıcık bir şey almıştım😅 şimdi 2 şişe sipariş verdim her yerime sürerim artık😅😅 özellikle iç çamaşırına 1-2 damla damlatın diyorlar enfeksiyona karşı koruyormuş
lor-kurabiyesi lor-kurabiyesi cnm sana cok teşekkür ederim nioli yagini bugun buldum aldim. Tek suruste gecirdi şok oldum. Duaciyim gercekten sana cok stres yapmisti bu uçuk beni
Ben de 40+4 teyim bebeğim doğcak öpemeyecğim diye çok üzülüyordum inşallah diğeri de geçmek üzere uçuk çok kötü bir şey 😩 eczacı kız sağ olsun söyledi onun tavsiyesi ile kullandım. Allah razı olsun ondan da☺️

Dirsekleri falan hiç duymadım ama her gün süre süre bitirdim azıcık bir şey almıştım😅 şimdi 2 şişe sipariş verdim her yerime sürerim artık😅😅 özellikle iç çamaşırına 1-2 damla damlatın diyorlar enfeksiyona karşı koruyormuş

Ben de 40+4 teyim bebeğim doğcak öpemeyecğim diye çok üzülüyordum inşallah diğeri de geçmek üzere uçuk çok kötü bir şey 😩 eczacı kız sağ olsun söyledi onun tavsiyesi ile kullandım. Allah razı olsun ondan da☺️
Cnm ben 1 tane aktarda bulabildim. Marka fln arastiracak durumda degildim hemen aldim. Ilk suruste yakti dedi kizim sonrasi tamamen gecti cok ilginc ya 🥰

Helloğğğ. Doğurdum. Doğumdan önce son kontrolde kızım 3290 gr ölçülmüştü. 3030gr doğdu. Boyu 50cm sanırım ultrasonu ölçümleri yanılttı. Doğumla birlikte hızlı patoloji ve kanser taraması yapıldı. Sonuçlarım hiç beklemediğimiz ama umut ettiğimiz gibi iyi huylu geldi. İkinci hayatımı yaşıyorum. Allahın mucizeleri bitmiyor gerçekten. Şimdilik emme ve uyuma konusunda çiçeğimle uyumluyuz. 💕

Helloğğğ. Doğurdum. Doğumdan önce son kontrolde kızım 3290 gr ölçülmüştü. 3030gr doğdu. Boyu 50cm sanırım ultrasonu ölçümleri yanılttı. Doğumla birlikte hızlı patoloji ve kanser taraması yapıldı. Sonuçlarım hiç beklemediğimiz ama umut ettiğimiz gibi iyi huylu geldi. İkinci hayatımı yaşıyorum. Allahın mucizeleri bitmiyor gerçekten. Şimdilik emme ve uyuma konusunda çiçeğimle uyumluyuz. 💕
Gözün aydın. Sağlıkla büyüt yavrunu. Senin de iyi olmana sevindim.

X