Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    166
Ah canm içini ferah tut İnan geçiyo bnde oğlumu arkamda bırakınca ayni duyguları yaşadım inşallah su gibi bir doğumun olur 37+1 de doğum yaptm bnde
Canımm amin inşallah öyle olur, sağlıcakla büyüt bebeğini sende inşallah erkencilermiş bizimkiler😇

Ya bnde yeşilk cok severim yerimde cok ama sorun doymuyorm bu ara gerçekten sonra azıcık aç kalınca sanki süt çok azalıyor oğlumda doyma suresi uzuyor ağlyo ama yediğimde vs oda aglmyo doyuyor
Ay bilemedim ki doktor bir şey demiyor mu ki beslenme ile ilgili. Doğru ot ne doyuracak 🙂 sık sık beslenmek lazım belki. Yulaf olabilir mesela.

Kızlar nişanımda geldi hafif sancılarımda var 2. Doğum ama çok fazla stresliyim dahası minik oğlumu geride bırakacağım için telaşlıyım dua edin belki yarın güzel haberlerle gelirim 🤲🏻 37+5 bu arada kız sabırsız çıktı bizim
İçini ferah tut canım su gibi kolaylıkla olsun doğumun inşallah dualarımız seninle haberdar et bizi de ❤️

Doğum yapmış anneler size bir sormak istiyorum sizin beslenmeniz nasl bn çok acikiyorm ya böyle yemek yemek istmiyorm ama yemesem sütüm olmyo sanki göğsüm çok boş olyo kızlar sürt için neler yapıyorsunuz lütfen ya böle yersem gebelikten dahs cok kilo alcm 🥲
Bence lohusalıgın heleki ilk günlerinde bunları hiç düşünme ye iç. Süt için bol su iç. Zamanla zaten anlarsın kendini yemeni içmeni ona göre dengelersin

Ya bnde yeşilk cok severim yerimde cok ama sorun doymuyorm bu ara gerçekten sonra azıcık aç kalınca sanki süt çok azalıyor oğlumda doyma suresi uzuyor ağlyo ama yediğimde vs oda aglmyo doyuyor
Zaten yediğin içtiğin emzirdikce gidecek zaten korkma. Asıl mesele sütten kesmede.asıl kilo o zaman alınıyor 😀

Doğurmadan sütü gelen var mı? Benim sol göğsümü açtığım gibi damlası ucunda beliriyor. Sağda hicbir sey yok.
Bnm geliyor bayagidir hatta ucuna birikiyor hafif bir temasta belli akiyor bugun bir baktim ucu kabuk baglamis sanirim gece sut akti. O kabugu hafifce kaldirdim ve pespembe deri hani cocuk emse ustune direkt kanar. Daha dogmadan belli oldu. Bugun gogus ucu balmi surmeye basladim

İyi akşamlar arkadaşlar bugün kontrolüm vardı allah nasip ederse 8 ine gün aldık. Bugün anestezi işlerimizi hallettik☺37. Haftadayım epey agırlastım. Alttanda arada batma gibi agrı giriyor. Bazende kasık agrısı. Dinlenince geçiyor
Ayy benimde 5 temmuzda cuma günü aynı şeyler bendede var hareket edince alttan sancı giriyor kasıklarım ağrıyor yürüyorum biraz sakinliyor ama iyice zorlamaya başladı bende gün sayıyorum resmen hem heyecanlıyım hemde korkuyorum biraz bakalım nasıl olacak

Kızlar meme ucu yarasından ben de nasibimi aldım. Gerçekten berbat bir ağrı. İnşaallah kimsenin başına gelmez.

Bir de doğum yapan anneler ben göğsümü sıkınca süt falan gelmiyor. Dün doğumdan sonra ebe sıktı önce biraz. Kolostrum geldi ama sonrasında süt falan görmedim. Yavaş yavaş iniyor ondan mı acaba
Canım 2 ,3gun kolostrum sütü geliyor 3. Gün muhakkak bildiğin süt geliyor 🙂merak etme benimde bu gün normale döndü sütüm

Doğum yapmış anneler size bir sormak istiyorum sizin beslenmeniz nasl bn çok acikiyorm ya böyle yemek yemek istmiyorm ama yemesem sütüm olmyo sanki göğsüm çok boş olyo kızlar sürt için neler yapıyorsunuz lütfen ya böle yersem gebelikten dahs cok kilo alcm 🥲
Emzirdikce çoğalacak 2 saatte bir muhakkak emzir boş gibi hissetsende

Kizlar emzirirken şunu yiyim süt olsun gibi değil de bol su içip sütüm artsın gibi düşünün yoksa kilo alıyorsunuz kesinlikle su bir gercek sütü bol su yapar ama kalitesini yedikleriniz belirler yani sağlıklı yararlı beslenmek lazım emzirme döneminde

Canım 2 ,3gun kolostrum sütü geliyor 3. Gün muhakkak bildiğin süt geliyor 🙂merak etme benimde bu gün normale döndü sütüm
Ayy inşaallah öyle olur yaa. Ebeye sordum o da öyle dedi yağlı süt olduğu için senin sıkmanla gelmez dedi. Şu yaraları bir atlatsam gerisi gelir herhalde. Bir de pek bez de kirletmiyor bizimki. Üç kere kakasını yaptı iki üç kere de çişini. Yeterli mi acaba

X