Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    166
Benimkinin de 8 günlükken düştü göbek bağı. Baticon gazlı bezle temizleyin dedi hep doktor. Düştükten 3 gün sonra topuk kanı için sağlık ocağına gittik o esnada çok ağladı zorlandığı için galiba kan geldi çok az. Korktum tekrar doktora gösterdim enfeksiyon sarı akıntı yok her gün duş aldırın o kalan kısım da düşer dedi baticonla temizlemeye devam ediyoruz. Yara gibi kabuk bagladi önce o akan kan şimdi kalkmış o da düştü düşecek. İnternette vs bakmistim k vitamini eksikliği pıhtılaşma göbek bağı vs biseyler yaziyodu ilk dozu k vitaminin yapilmisti. Şimdi o kısım da düşsün diye bekliyorum.
Ya bi cocuk doktoru takip ediyorum dr osman gönülal. Youtubeda yenidoganin 1 haftasi 2. Haftasi gibi videolari da var tavsiye ederim. O gobek bagina dokunulmamali diyor. Yani eski goruste bu sekilde baticonla falan temizletiliyormus. Kuru birakmak en dogrusu diyor.

Ay çok pahalıymis kuzum ya ben takipli olduğum hastanede 36 bin dediler. Sen hangi şehirdesin ? Ben ankaradayim.
Ankara acibadem benim. Doktorum jinekolog onkolog profesör. Operasyonda yumurtalik kisti alinip hizli patoloji yapilacak.
Ama baktiginda hastanenin kendi sezaryen fiyati da cok yuksekmis. Benim durumum icin ucret iyi 2 prof giriyor ameliyatima. Ama dumduz sezaryena 90bin vermezdim herhalde.

Evet ilk🥹 senin? Ya neden sezaryen dedi 5’inden sonra? kaka vs yapmazsa her şey yolunda giderse 43’e kadar bekleyen dr duydum fjfjfj valla ben temizlik vs hiç hareket etmiyorum;(pilatese gidiyorum sadece o da fayda etmedi:) nasşp herhalde ama umudum var. Kasılma yok mu hiç sende? Merfiven çıkıp inin diyolar… belki girer birden:))
43 de cok bence. Hem riskli bebis kaka yapabilir

Ankara acibadem benim. Doktorum jinekolog onkolog profesör. Operasyonda yumurtalik kisti alinip hizli patoloji yapilacak.
Ama baktiginda hastanenin kendi sezaryen fiyati da cok yuksekmis. Benim durumum icin ucret iyi 2 prof giriyor ameliyatima. Ama dumduz sezaryena 90bin vermezdim herhalde.
Çok çok geçmiş olsun 🙏 tabi durumun farklıymış tertemiz çıksın inşallah sonucu da.🙏 Sonrasında bir daha baktırdın mi canım kistine benimde vardı sol yumurtaligimda ve küçük değildi hamile kalınca garip bir şekilde kayboldu kendiliğinden.

Çok çok geçmiş olsun 🙏 tabi durumun farklıymış tertemiz çıksın inşallah sonucu da.🙏 Sonrasında bir daha baktırdın mi canım kistine benimde vardı sol yumurtaligimda ve küçük değildi hamile kalınca garip bir şekilde kayboldu kendiliğinden.
Tabi ki 9 aydir takipliyim sehir hastanesinde perinatoloji, jinekoloji onkoloji ve özelde profesör doktorum. Sayisiz hoca sayisiz mr. 12. Haftada ameliyat olmam önerildi ben riske atamadim kizimi.

Kızlar meme ucu yarasından ben de nasibimi aldım. Gerçekten berbat bir ağrı. İnşaallah kimsenin başına gelmez.

Bir de doğum yapan anneler ben göğsümü sıkınca süt falan gelmiyor. Dün doğumdan sonra ebe sıktı önce biraz. Kolostrum geldi ama sonrasında süt falan görmedim. Yavaş yavaş iniyor ondan mı acaba

Doğum yapmış anneler size bir sormak istiyorum sizin beslenmeniz nasl bn çok acikiyorm ya böyle yemek yemek istmiyorm ama yemesem sütüm olmyo sanki göğsüm çok boş olyo kızlar sürt için neler yapıyorsunuz lütfen ya böle yersem gebelikten dahs cok kilo alcm 🥲

Doğum yapmış anneler size bir sormak istiyorum sizin beslenmeniz nasl bn çok acikiyorm ya böyle yemek yemek istmiyorm ama yemesem sütüm olmyo sanki göğsüm çok boş olyo kızlar sürt için neler yapıyorsunuz lütfen ya böle yersem gebelikten dahs cok kilo alcm 🥲
Canım geçen kardeşimin eşi dedi yeşillik süt yapıyor diye. Ben oldum olası çok severim yesillik sabah öğle akşam hiç farketmez yeşil bir şeyler yemeyi severim. Hatta abla sen hiç zorlanmazsin zaten seviyorsun muhabbeti yaptı 🙂 şuan midem ne yesem hemen doluyor yer kalmadı sanırım sabahları bol yeşillikli salatanın içine yumurta ve peynir koyup yiyorum hem doyurucu oluyor hem midemi rahatlatiyor

En çok zoruma giden kendimi geçtim hiç mi düşünmez bi insan el kadar bebe süte ihtiyacı var ,annesinin morali iyi olsun da kesilmesin azalmasın sütü hiç mi demez ya. Benim oğlumun evladı olsa gelinden nefret de etsem çenemi kapatırım ne yaparsa yapsın yeterli bebeği iyi beslesin derim gerekirse istemiyorsa adım bile atmam evine ya. Bu kadar vicdansızlık olmaz. Sevgisiz bu insanlar.
Hayır kendi bisey yapmayacak sana sunu bunu yap
Diyecekse niye gelmis
Yasananlar gercekten cok uzucu
Biran önce hersey yoluna girer ins canım❤️

Canım geçen kardeşimin eşi dedi yeşillik süt yapıyor diye. Ben oldum olası çok severim yesillik sabah öğle akşam hiç farketmez yeşil bir şeyler yemeyi severim. Hatta abla sen hiç zorlanmazsin zaten seviyorsun muhabbeti yaptı 🙂 şuan midem ne yesem hemen doluyor yer kalmadı sanırım sabahları bol yeşillikli salatanın içine yumurta ve peynir koyup yiyorum hem doyurucu oluyor hem midemi rahatlatiyor
Ya bnde yeşilk cok severim yerimde cok ama sorun doymuyorm bu ara gerçekten sonra azıcık aç kalınca sanki süt çok azalıyor oğlumda doyma suresi uzuyor ağlyo ama yediğimde vs oda aglmyo doyuyor

Kızlar nişanımda geldi hafif sancılarımda var 2. Doğum ama çok fazla stresliyim dahası minik oğlumu geride bırakacağım için telaşlıyım dua edin belki yarın güzel haberlerle gelirim 🤲🏻 37+5 bu arada kız sabırsız çıktı bizim
Sağlıcakla gelsin kızcen ins canım 🤲
Su gibi bi dogumun olsun

Kızlar nişanımda geldi hafif sancılarımda var 2. Doğum ama çok fazla stresliyim dahası minik oğlumu geride bırakacağım için telaşlıyım dua edin belki yarın güzel haberlerle gelirim 🤲🏻 37+5 bu arada kız sabırsız çıktı bizim
Ah canm içini ferah tut İnan geçiyo bnde oğlumu arkamda bırakınca ayni duyguları yaşadım inşallah su gibi bir doğumun olur 37+1 de doğum yaptm bnde

X