Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    149
Kızlar günaydın bugün itibariyle 33. Haftaya girdim. Dün pilates dersinden sonra kasık bölgemde. Daha dogrusu gobek deliğimin altindan kasık bolgeme dogru yogun baskı hissediyorum yürürken yatakta donerken canım acıyor resmen. Acaba benim dombik dönmüş olabilir mi. Baş aşagı pozisyonunda agrı böyle mi oluyor.

ayniyiz benimde 33+1

Herşeyi deneyin valla deneyin. Ben kantaron kullandım ayva çekirdeği dediler onu yaptım tahin üstü yağ dediler onu yaptım göğüs kremi göğüs ucu bile kullandım ama işe yaramamıştı. Öncesinde başlarsak belki işe yarar 😤
daha şimdiden kullanmak gerekir mi canım göğüs ucuna zeytin yağı filan ilk bebeğim tecrübem de yok

daha şimdiden kullanmak gerekir mi canım göğüs ucuna zeytin yağı filan ilk bebeğim tecrübem de yok
35. Haftadan sonra meme masajını öneriyorlar canım. Doğumu tetiklediği için erken haftalarda uyarılmayı önermiyorlar. Valla ilk gebeliğimde yapmadım canım çok yandı 1 ay falan tepine tepine emzirdim. Herkeste olacak diye bişey yok 4 arkadaşız 2mizde oldu 2mizde olmadı mesela ama yapmakta fayda var ben başlicam haftaya akşam bi iki kere sürüp gümüş kapak takıcam aklıma geldikçe bence denenmeli 🫠

35. Haftadan sonra meme masajını öneriyorlar canım. Doğumu tetiklediği için erken haftalarda uyarılmayı önermiyorlar. Valla ilk gebeliğimde yapmadım canım çok yandı 1 ay falan tepine tepine emzirdim. Herkeste olacak diye bişey yok 4 arkadaşız 2mizde oldu 2mizde olmadı mesela ama yapmakta fayda var ben başlicam haftaya akşam bi iki kere sürüp gümüş kapak takıcam aklıma geldikçe bence denenmeli 🫠
o zaman 35 ten sonra başlim ben de canım sağol

35 degil 33+1 haftalık suan 5 haziran da randevum var hastane randevusu o zamana 35 haftayı buluyor dedim canım
Hee ama gene erken değil ben bir kısmını ayarladım bitirmeye çalışıyorum ilk gebeliğimde de öyle yaptım bunda da öyle yapmaya çalışıyorum bence yine erken değil anca kenarda dursun ağırlaşıyoruz zorlanıyoruz sonra

Süt gelsin diye mi yapıyorsunuz bunu

Kızlar bebek kilosu için bir şey sormak istiyorum. Bizim bebek 30+5 de 1950 gramdi. Normalden fazla görünüyor. Kafasi da 34. Hafta ile uyumlu. Sizce bu durumdan dolayi sezeryan ihtimali yüksek mi ? Gebelik sekeri yok sürekli şeker olcuyorum ama yapısal olarak iri sanırım biraz babaya benzemiş.

Son düzenleme:
Aa raporluyken de mi 120 tl ödüyordun canim. O zaman raporun ne anlami kalir ki. Ben de her gun kullaniyorum. Rapor cikarmaya usendigim icin hep saglik ocagindan yazdiriyordum 10 gunde 1. Raporum olmadigi icin o parayi ödüyorum diye düşünmüştüm
Evet canım hep ödedim başından beri kutu başına 100, 120, 130 değişiyor anlamıyorum ben de en son 120 ödedim.

Gebe okulundaki eğitimde ebe 37. haftadan sonra meme ucu masajı yapabilirsiniz demişti. Hem doğumu başlatmaya faydalı hem de göğüs ucu yaralarına. Zeytinyağı yerine kuşburnu çekirdeği yağı olabilir demişti. Bir de yaranın en büyük sebebi meme ucunu bebeğin ağzına vermekmiş. Aslında kahverengi bölgeyi vermemiz gerekiyormuş. Benim de ilk tecrübem olacak bakalım nasıl olacak🌸

Kızlar bebek kilosu için bir şey sormak istiyorum. Bizim bebek 30+5 de 1950 gramdi. Normalden fazla görünüyor. Kafasi da 34. Hafta ile uyumlu. Sizce bu durumdan dolayi sezeryan ihtimali yüksek mi ? Gebelik sekeri yok sürekli şeker olcuyorum ama yapısal olarak iri sanırım biraz babaya benzemiş.
Bence kendimizi şartlandırmamamız lazım. Çatın dar doğuramazsın bebek iri doğuramazsın falan bana çoo genel yargılar olarak geliyor. Beş kilo doğuran nasıl doğuyor hem de kesik ve dikiş olmadan. Bu tamamen kadının yapısıyla alakalı bence. Ekstrem durumlar tabi olabilir ama bence biraz da kötüyü düşünüp çağırmamak lazım. Yürüyüş egzersiz perine masajı bunların hepsi daha kolay daha rahat bir doğum için var. Biz elimizden geleni yapalım gerisi zaten nasıl olacaksa olacak🌸

Merhaba, bebeğinizin cinsiyeti erkek mi acaba, benim de başından beri hep 2-3 havta önden gidiyor başı. Şu an 33 ama başı 37 imiş. Karın çebresi ise 32 dedi. Olabiliyormuş bu tür şeyler. Genelde trde genetk olarak erkek bebeklerin kafası büyük olurmuş. Eğer detaylıda bir sorun görülmediyse sadece koca kafalı olacaktır:)))

Bu sezeryan sebebi değilmiş, ben de daha bugün sordum.

günaydın kızlar, göğüs ağrısıyla ilgili eltim lahana al buzluğa at demişti, ben bir tane lahanayı attım buzluğa ama işime yarar mı yaramaz mı bilmiyorum. en son sizin önerinizle lansinoh da aldım, okuduğum kitabın yazarı lanolinli bi yağ alın demiş, lansinohta lanolinli. umarım işe yarar. kardeşimin eşi, eltim hep acıdan dolayı emzirmeyi bıraktı. yakın çevremde böyle olunca ister istemez korkuyorum. ilk trimesterdaki hassasiyeti de hatırlıyorum yanlışlıkla dokunduğumda bile 1 dk kendime gelemiyordum. inşallah o kadar zorlayıcı olmaz hiçbirimizin :KK43:
Ilk trimesterda butunsel bir hassasiyet oluyor canım o sanki daha katlanilabilir. Bisey degmedigi muddetce idare ediyorsun. Ama göğüs ucu acısı cok başka. Düşününce bile canim yaniyor benim oyle bir travma. Ben de bugun badem yagi aldim sürdüm gümüş kapakla da kapattim bakalim. Evdeyken en azindan aksamlari dinlenmeye alayim ne kadar faydasi olursa

Günaydın günaydın günaydın

Kontrolden çıktım pozisyonu iyi henüz doğurmuyormuşum sevindim 45 cm 2290 olmuş gerçi tam ölçü alamadı rahat durmadı ama poz vermeyi de ihmal etmedi dudakson 💃
Ohh masallah kuzuya iyi buyumus. Boyu uzun sanki. 🧿🧿 50nin ustunde dogar gibi. Saglikla gelsin 😍

Ilk trimesterda butunsel bir hassasiyet oluyor canım o sanki daha katlanilabilir. Bisey degmedigi muddetce idare ediyorsun. Ama göğüs ucu acısı cok başka. Düşününce bile canim yaniyor benim oyle bir travma. Ben de bugun badem yagi aldim sürdüm gümüş kapakla da kapattim bakalim. Evdeyken en azindan aksamlari dinlenmeye alayim ne kadar faydasi olursa
İlk bebek olacağı için doğum sonrasına yorum yapamıyorum 🤭 benim de göğüs uçlarım kurumaya başlamış, kremlemeye başlamak gerekiyor sanırım yavaştan.

Merhaba, bebeğinizin cinsiyeti erkek mi acaba, benim de başından beri hep 2-3 havta önden gidiyor başı. Şu an 33 ama başı 37 imiş. Karın çebresi ise 32 dedi. Olabiliyormuş bu tür şeyler. Genelde trde genetk olarak erkek bebeklerin kafası büyük olurmuş. Eğer detaylıda bir sorun görülmediyse sadece koca kafalı olacaktır:)))

Bu sezeryan sebebi değilmiş, ben de daha bugün sordum.
Evet erkek bebek şu an için bir sorun yok ama doktor 4 kgya ulaşacak gibi o zaman sezeryan düşünürüz dedi.

İlk bebek olacağı için doğum sonrasına yorum yapamıyorum 🤭 benim de göğüs uçlarım kurumaya başlamış, kremlemeye başlamak gerekiyor sanırım yavaştan.
Benim göğsümden ara ara bir sıvı geliyor. Bu aralar daha çok olmaya başladı. Doktora sordum gelmesi normal sıkma veya göğsü uyarma dedi. Ben hiç dokunmuyorum bu durumdan dolayi ama bazen tişörtüm bile ıslanıyor. Kuruluk olmadi henüz ama böyle bir durum var.

Canım bana iri gelmedi ya. Kafası benimde önden gidiyor 3 hafta 31de 1820 idi benimkide eksi artı sapmalar olabilir. Doğum sırasında o kafa kemikleri üst üste geçiyor ve duruş pozisyonuyla ilgilide yanlış ölçümler olabiliyor. Çatı muayenen bebeğin son ölçümleri doktor yönlendirmesi son anda belli olur ama illa sezaryen diye bişey yok 🙏🏼

Benim göğsümden ara ara bir sıvı geliyor. Bu aralar daha çok olmaya başladı. Doktora sordum gelmesi normal sıkma veya göğsü uyarma dedi. Ben hiç dokunmuyorum bu durumdan dolayi ama bazen tişörtüm bile ıslanıyor. Kuruluk olmadi henüz ama böyle bir durum var.
Bende hiç ıslaklık olmadı. Aslında göğsü uyarmak istemiyorum ama aşırı kuru, mecburen bişeyler sürmek lazım gibi geliyor.

X