Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    149
Kızlar kasılma tam olarak nasıl oluyor?
Bugün kısa bi yürüyüş yaptım eve geldikten bir süre sonra karnımın bi tarafinda bi ağrı oluştu sonrasında da regl ağrısı gibi bi ağrı hissettim. Dinlendiğimde geçmişti bu kasılma mıdır acaba

Kızlar kasılma tam olarak nasıl oluyor?
Bugün kısa bi yürüyüş yaptım eve geldikten bir süre sonra karnımın bi tarafinda bi ağrı oluştu sonrasında da regl ağrısı gibi bi ağrı hissettim. Dinlendiğimde geçmişti bu kasılma mıdır acaba
Bu büyük ihtimalle braxton hicks kasılmaları denilen yalancı kasılmalar. Dün doktorla konuştum bunu tekrar. Artık bebeğin yeri daraldığı için bu tür toplanmalar normal dedi. Gerçek sancı bel ağrısı ile gelir bebek karnının ortasında toplanır, belli aralıklarla (10-15dk'da bir) düzenli bir şekilde gelir ve dinlenmeyle geçmez dedi. Senin bahsettiğin bu kasılmaları ya da bebeğin bir yere toplanması diyeyim ben 28. haftadan beri yaşıyorum. Karnımı biraz ovalayınca geçiyor.

Refakatçi konusuyla ilgili bir zorunluluk var mı sizce ben tek kalmak istiyorum bu sefer sanırım 🙄 bir öncekinde eşim yanımda kaldı ama ilk çocuk tecrübesizlik korku baba olduğunu henüz algılayamama vb sebeplerden olsa gerek pek yardımı olmadı şş pış pış dışında 😅 gün sonunda koltukta uyuyordu mışıl mışıl. Annem trafik kazası geçirdi bir bacak alçıda yüremiyor kalamaz, kardeşim 21 yaşında aklı hovarda anlamaz birşeyden kalamaz, kayınvalidem oğluma bakıcak bizim evde, eşimde onlarla kalsın evde ilk defa bensiz kalıcak oğlum daha iyi olur kalabalık ve babasını evde görmek diye düşünüyorum. Görümcemin iki çocuğu var okula giden o hep yoğun açıkcası o yüzden onuda istemiyorum 😂 Tek kalsam ölmem heralde bir zorunluluk var mı acaba bu konuyla ilgili ?
AdChoices
ADVERTISING​
Sezeryan olursa nasıl olacak?
Benim annem yanımda kaldı sezeryanım çok ağrıyordu bebek yoktu annem uyudu hep. O gün de uyuyası gelmişti. Aslında dediğin gibi eğer tek başına kalabilirsen kal en rahatı o.
Kızlar merhaba bugün kontrolümüz vardı 32.haftadayım tam, 27. Hafta 1 hafta gerideydi göbek çevremiz şimdi yine 1 hafta geride çıktı diğer beyin boy falan herşey 1 2 hafta önde gidiyor ama ne yaptıysam bu ayda olmamış gelişmiş en azından 31.haftaya gelmiş 27.haftadan dedi doktor ama ister istemez üzülüyorum oğlumda çok kilolu doğmadı 3 kiloydu genlerde zaten öyle bizde, ama oğlumda böyle geriden gelmemişti hiç bişeyimiz, sizin bu haftalarda nasıl kilolarınız bu arada kilomuz 1921 gram kız bebek
tansiyonuna baktırıyor musun?
Kızlar biraz tuhaf olacak ama hayatımda hiç horlayan biri değilken son zamanlarda gece nefes alamadigimi ve horladigimi farkettim.😁 Kendi sesime uyandım böyle olan var mı ya acaba göbeğim çok mu baskı yapıyor cigerlere gece anlamadim.
son zamanlarda oluyor. Eşim beni kaç kere uyandırdı 😂. Sesten yatamıyormuş. Bu sefer daha başlamadık da.. yine konserli geceler başlayacak.
Kizlar göğüs ucu hassaiyeti baslayan var mi? Dogum sonrasi icin korkuyla dolmaktayim. Simdiden böyleyse napcam ya🥹🥹 oyle hassas ki bir de hunharca minik bir agizda gevelenecegini düşündükçe yaniyor canim sanki🤣
benim hassasiyet bayadır var. Ama korkma mastit olduğumda komşum ve kız kardeşim bana zeytin yağı ve ılık su ile masaj yapınca ağrı geçti. Süt akmaya başladı 3 gün sonrasında. Uçlar için de ben hiç ekstra krem kullanmadım. Zeytin yağı ile nemlendir. Zaten zararı yok anne sütüne çok yakınmış içeriğindeki maddeler demişti çocuk doktorumuz.

Benim göğsümden ara ara bir sıvı geliyor. Bu aralar daha çok olmaya başladı. Doktora sordum gelmesi normal sıkma veya göğsü uyarma dedi. Ben hiç dokunmuyorum bu durumdan dolayi ama bazen tişörtüm bile ıslanıyor. Kuruluk olmadi henüz ama böyle bir durum var.
Bu gebeligimde yasamadim ama ilkinde son haftalarda süt gelmisti canim. Olabiliyor kisiden kisiye gore degismekle birlikte normal de karsilaniyor sanirim

Yarin kontrolüm var kizlar. Cok heyecanliyim. 4 haftayi gecti bebisi gormeyeli en son kilosu 1400lerdeydi. Ne kadar büyümüş merak ediyorum. Umarim bebis büyümüştür ben buyumemisimdir🤣🤣 korkumdan tartiya da cikamiyorum. Cok aldysam yine kızacak doktorum🥹

Haklisiniz ama doktora gidip geldikten sonra hazirliyicam insallah
Hee ama gene erken değil ben bir kısmını ayarladım bitirmeye çalışıyorum ilk gebeliğimde de öyle yaptım bunda da öyle yapmaya çalışıyorum bence yine erken değil anca kenarda dursun ağırlaşıyoruz zorlanıyoruz sonra

Hee ama gene erken değil ben bir kısmını ayarladım bitirmeye çalışıyorum ilk gebeliğimde de öyle yaptım bunda da öyle yapmaya çalışıyorum bence yine erken değil anca kenarda dursun ağırlaşıyoruz zorlanıyoruz sonra

Kızlar bebek kilosu için bir şey sormak istiyorum. Bizim bebek 30+5 de 1950 gramdi. Normalden fazla görünüyor. Kafasi da 34. Hafta ile uyumlu. Sizce bu durumdan dolayi sezeryan ihtimali yüksek mi ? Gebelik sekeri yok sürekli şeker olcuyorum ama yapısal olarak iri sanırım biraz babaya benzemiş.
Canim benimde oglumda sezeryan oldum kizlarim 2 kizim 1 oglum var kizlarim da normal dogummu son 3.de oglumda sezeryan oldum bu 4.gebeligim buda sezeryan olucak tabi inanki benim gunum geciyordu 41haftalikti galiba gittim kilosu 4kilo bide kafasi buyuk sezeryana almamiz lazim dediler ama bence normaode olurmus hastanrye gittigim gun sancim tuttu😆6cm açıklık vardi heran dogum olabilirdi hemen sezeryana aldilar eger bebek gelince kafadan sıkıntı olursa cocuk nefessiz kalirsa sorumlusu sizsiniz dediler imza atmaniz lazim dediler bizde korktuk sezeryan oldum pisman olmadim sukur iyi atlattim artik normal sancim vardi diyemi agri hissetmedim bilmiyorum ama sukur iyi geçti galiba sizinde sezeryan olur ben sezeryan olmaktan korkup olmak istemiyordum ama korkugum gibi olmadi umarim kızimdada oyle olur 2.sezeryanim olacak yani sizin ilkmi gebelik
Kızlar bebek kilosu için bir şey sormak istiyorum. Bizim bebek 30+5 de 1950 gramdi. Normalden fazla görünüyor. Kafasi da 34. Hafta ile uyumlu. Sizce bu durumdan dolayi sezeryan ihtimali yüksek mi ? Gebelik sekeri yok sürekli şeker olcuyorum ama yapısal olarak iri sanırım biraz babaya benzemiş.

Bu büyük ihtimalle braxton hicks kasılmaları denilen yalancı kasılmalar. Dün doktorla konuştum bunu tekrar. Artık bebeğin yeri daraldığı için bu tür toplanmalar normal dedi. Gerçek sancı bel ağrısı ile gelir bebek karnının ortasında toplanır, belli aralıklarla (10-15dk'da bir) düzenli bir şekilde gelir ve dinlenmeyle geçmez dedi. Senin bahsettiğin bu kasılmaları ya da bebeğin bir yere toplanması diyeyim ben 28. haftadan beri yaşıyorum. Karnımı biraz ovalayınca geçiyor.
Çok teşekkür ederim canım bilgilendirme için. Emin olmak istedim bana daha bugün ilk defa oldu uzaninca da hemen geçmişti 🌸

Selam kızlaaar, umarım herkes ufak tefek ağrılar dışında iyidir. Cuma günü 32 haftalık oluyorum,ve doktor randevum var bakalım ne kadar büyümüş kızım. Bugün dolabını ayarladım, üzerimden büyük yük kalktı ve çok güzel olduu🌸
IMG_20240521_141012.jpg

Selam kızlaaar, umarım herkes ufak tefek ağrılar dışında iyidir. Cuma günü 32 haftalık oluyorum,ve doktor randevum var bakalım ne kadar büyümüş kızım. Bugün dolabını ayarladım, üzerimden büyük yük kalktı ve çok güzel olduu🌸Eki Görüntüle 3430536
Cok tatli görünüyor. Saglikla giydir kuzum😍

Rica ederim canım🌸 biraz zorlayıcı olabiliyor bazen sanki uykudan uyanmış da içimizde geriniyor gibi 😅
Evet bi 10 15 saniye ömrümden ömür gitti 😅 şimdi yine oldu ama ağrı yok sadece sert. Bir de midem bulanıyor birkaç saattir psikolojik mi normal mi anlamadım umarım normaldir

Selam kızlaaar, umarım herkes ufak tefek ağrılar dışında iyidir. Cuma günü 32 haftalık oluyorum,ve doktor randevum var bakalım ne kadar büyümüş kızım. Bugün dolabını ayarladım, üzerimden büyük yük kalktı ve çok güzel olduu🌸Eki Görüntüle 3430536
Ayyy çok güzel olmuş yaa harika görünüyor canim sağlıcakla giysin hepsini ❤️🌸

Bebegin eşyalarını yıkayıp ütüleme isini hastane çantasını iyi ki halletmişim. İnsanlar hep agirlastin mi diye soruyorlar ne demek istediklerini şu an anladım. Ayakta durmak sürekli aynı pozisyonda oturmak bile inanılmaz acı verici olmaya başladı. Tüm enerjimi isimde kullanıp akşamları sadece uykuyu düşünerek yaşıyorum. Rutin yaptığım yürüyüşler bile artık zorlamaya başladı. Bugün ayaklarımın da hafif sistigini farkettim normal mi bu durum bilmiyorum. Çok aşırı değil ama normal halinden biraz daha sisler

Evet bi 10 15 saniye ömrümden ömür gitti 😅 şimdi yine oldu ama ağrı yok sadece sert. Bir de midem bulanıyor birkaç saattir psikolojik mi normal mi anlamadım umarım normaldir
Evet ağrı değil de bir rahatsızlık hissi 😅 bulantıyı bilemiyorum ama normaldir inşaallah ☺️

Bu arada merak ettiğim bir şey var sizde bebegin hickiriklarini hissediyor musunuz bugün 4 5 defa hickirdigini hissettim ve çok uzun sürüyor 5dk boyunca.

X