Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    149
ama ben biraz kafaya takıyorum arkadaşlar yaa öncesinde ya dış gebelikse ya boş gebelikse fln diye çok tedirgin olmuştum Allah’a şükür bebeği de gördüm bu sefer de ya kalp atışı olmazsa diye tedirgin oluyorum 🥺 burada okuduğum olumsuz şeyler beni fazlasıyla etkiliyor sanırım
Okumamaya çalışın ya, ben de böyleyim maalesef. İlk gebeliğim ve aşırı tecrübesizim testte pozitifi görüp heyecanlandım, sonra buradaki başlıkları falan okurken heyecanım endişeye döndü. Düşük mü, kalbi duymazsak, kimyasalsa, boş çıkarsa vs vs diye ilk defa okuduğum çoğu şeyden korktum. Şimdi okumuyorum. Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin hepimize 🌸

Okumamaya çalışın ya, ben de böyleyim maalesef. İlk gebeliğim ve aşırı tecrübesizim testte pozitifi görüp heyecanlandım, sonra buradaki başlıkları falan okurken heyecanım endişeye döndü. Düşük mü, kalbi duymazsak, kimyasalsa, boş çıkarsa vs vs diye ilk defa okuduğum çoğu şeyden korktum. Şimdi okumuyorum. Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin hepimize 🌸
Amin amin inşallah 💓

Of sorma ya osuruktan nem kapiyorsun derler ya oyleyim resmen🤣 çubuk kraker cikarsam minik tavşanim heryere döküyor hücum marsiyla yataktan kalkip mutfaga gidiyoruz mamaaaağ diye uyaniyor 5:45te hemen omlet yapip veriyorum yoksa susmuyor kendim aklima gelene kadar mala baglamiş oluyorum🤣

Güzel haberler al insallah canim ❤
Yaaa bende aynı senin tavşanın gibiyim işte , mamaaaağ diye uyanıyorum 😂😂😂 kaç yaşında bu minik tavşan ☺️?
Onunla oyalanırken unutuyorsundur zaten kendini 😅🤷🏼‍♀️ ama en azından ona hazırlarken 1-2 lokma ağzına at o biraz tutar seni ☺️
ama ben biraz kafaya takıyorum arkadaşlar yaa öncesinde ya dış gebelikse ya boş gebelikse fln diye çok tedirgin olmuştum Allah’a şükür bebeği de gördüm bu sefer de ya kalp atışı olmazsa diye tedirgin oluyorum 🥺 burada okuduğum olumsuz şeyler beni fazlasıyla etkiliyor sanırım
Canım takma bu kadar. Kötü şeyler etkiliyor haklısın okumadan geç , ben bazen öyle yapıyorum. 🤷🏼‍♀️ kalp atışını da duyacaksınız inşallah gönlünü ferah tut 🌸
Evet evet 24müş benim aklimda 20 kalmis 🤣 simdi nobetin de soyle guzelligi var pazar gececiydim ya pazartesi-sali- carsamba bos gunum persembe gunduze gitcem.

Havacilik alaninda devlet memuruyum canim. Once kahvalti sonra dus alip yatarim muhtemelen 🤣
Aaaa evet o boş gün olayı iyiymiş. Eğer nöbet de çok yoğun geçmiyorsa güzel oluyordur. Yatarsın bi kenarda 😂

Bir şey daha soracağım sabah sabah sıktım ama🙏🏻
Devlet hastanesi ultrason resmi veriyor mu
Ben geçen gittiğimde sağlık ocağında takip başlatmak için istemiştim doktor şimdi değil kalp atışı duyulduktan sonra vereceğim dedi sadece bir kere mi veriyor yoksa her kontrolde veriler mi (kâğıt sıkıntısı fln oluyormuş)

Bir şey daha soracağım sabah sabah sıktım ama🙏🏻
Devlet hastanesi ultrason resmi veriyor mu
Ben geçen gittiğimde sağlık ocağında takip başlatmak için istemiştim doktor şimdi değil kalp atışı duyulduktan sonra vereceğim dedi sadece bir kere mi veriyor yoksa her kontrolde veriler mi (kâğıt sıkıntısı fln oluyormuş)
Veriyorlar canım

Peki bizden bu testleri ne zaman istiyorlar kalp atışı duyulduğunda mı yoksa daha ileri zamanda mı

Eklentiler

• IMG_2350.jpeg
    IMG_2350.jpeg
    216,3 KB · Görüntüleme: 66
Merhaba, harika bir iş yapıyorsun. Bu veriler çok önemli. İnşallah grupta hepimiz olası doğum tarihimizde ya da civarında sağlıkla alırız kucağımıza. Eline sağlık!

Kaçıncı çocuk: İlk
Sat: 22 Nisan
Tahmini doğum tarihi : 27 Ocak
Kese görünümü : 5+4
Kalp atışı : 5+4 (Görüldü)
Varsa Cinsiyet tahmini: Ne gelirse :)

Merhaba, harika bir iş yapıyorsun. Bu veriler çok önemli. İnşallah grupta hepimiz olası doğum tarihimizde ya da civarında sağlıkla alırız kucağımıza. Eline sağlık!

Kaçıncı çocuk: İlk
Sat: 22 Nisan
Tahmini doğum tarihi : 27 Ocak
Kese görünümü : 5+4
Kalp atışı : 5+4 (Görüldü)
Varsa Cinsiyet tahmini: Ne gelirse :)
Teşekkür ederimm 🌸☺️ inşallah sağlıkla tam zamanında , sağlıkla gelsin bebişlerimiz 🙏🏻❤️
Ekledim canım seni tablomuza hoş geldin aramıza 🥰

Günaydın Kızlar doğum izinleri uzatılacakmış bununla alakalı bir haber gördüm daha detaylı bilgisi olan var mı?

Gunaydin kizlar, aksam ultrason goruntume baktim. Bu kırmızı ile isaretledigim ikinci şey kese falan degildir di mi? Doktor öyle bisey demedi, normal keseyi işaretledi sol altta.

Eklentiler

• 20240603_072317.jpg
    20240603_072317.jpg
    208,9 KB · Görüntüleme: 76
Gunaydin kizlar, aksam ultrason goruntume baktim. Bu kırmızı ile isaretledigim ikinci şey kese falan degildir di mi? Doktor öyle bisey demedi, normal keseyi işaretledi sol altta.
Yok canım değildir olabiliyor öyle görüntüler. Zaten şekli de bozuk görünüyor.

Gebelik takip başlatmak için gittiğinizde mi çünkü betaları ben de sağlık ocağında verdim aile hekimi ultrason kağıdı ile gelin takip başlatalım dedi acaba o zaman mı isteyecekler
Ben de daha ultrasona gitmedim. Poztif betayi gorunce saglik ocagindaki hemsirem aradi. Aile hekimine randevu aldirdi tahlilleri yaptirtti sanirim başlatmis oluyor. Bana kriter olarak ultrason denmedi.

Ben de daha ultrasona gitmedim. Poztif betayi gorunce saglik ocagindaki hemsirem aradi. Aile hekimine randevu aldirdi tahlilleri yaptirtti sanirim başlatmis oluyor. Bana kriter olarak ultrason denmedi.
Bilmiyorum ki aile hekimi kadın doğuma gönderdi beni ultrason ile gel dedi değişiyor o zaman doktordan doktora

Yalnız resmi de öyle bir vermiş ki tüm karın görünüyor 😂 keseye neden zoom yapmamışlar 😅 kesenin içi gözükmüyor bile doğru dürüst 😂

Gebelik takip başlatmak için gittiğinizde mi çünkü betaları ben de sağlık ocağında verdim aile hekimi ultrason kağıdı ile gelin takip başlatalım dedi acaba o zaman mı isteyecekler
Bazı sağlık ocakları kalp atışını görmeden takip başlatmıyorlar. Aynen takip için gittiğinde isterler tahlilleri. Ben hamileliğimi yeni öğrendiğim sırada başka bir şey için kan vermeye gitmiştim doktora hazır kan almışken hamilelikte bakılan testlere de baksak olur mu dedim o da olur isteyelim demişti. Takip başlamadan vermiştim yani ben kanlarımı 😅

Bazı sağlık ocakları kalp atışını görmeden takip başlatmıyorlar. Aynen takip için gittiğinde isterler tahlilleri. Ben hamileliğimi yeni öğrendiğim sırada başka bir şey için kan vermeye gitmiştim doktora hazır kan almışken hamilelikte bakılan testlere de baksak olur mu dedim o da olur isteyelim demişti. Takip başlamadan vermiştim yani ben kanlarımı 😅
Yaa anladım doğrudur teşekkür ederim ❤️

X