Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    149
Kızlar günaydın bugün itibariyle 33. Haftaya girdim. Dün pilates dersinden sonra kasık bölgemde. Daha dogrusu gobek deliğimin altindan kasık bolgeme dogru yogun baskı hissediyorum yürürken yatakta donerken canım acıyor resmen. Acaba benim dombik dönmüş olabilir mi. Baş aşagı pozisyonunda agrı böyle mi oluyor.

Ayy cok tesekkur ederim canim. Bu konudaki her öneriye açığım dogrusu ve hemen deneyecegim badem yagini da👌🙏
Umarım işe yarar 🙏🏻
Aminn 🤲🏻 Hangi markaydi acaba kullandığınız badem yağı ? Bir sürü var insan hangisi iyidir orjinaldir bilemiyor direk sizin kullandığınız markaya baksak 🙂 benimde ödüm kopuyor göğüs acısından en iyisi tüm tuşlara basmak 😅
Markasını hiç hatırlayamadım annemin tavsiyesiyle almıştım çok işe yarayacağını düşünmemiştim. Soğuk sıkım %100 tatlı badem yapı olan birisini alabilirsin. Bu arada ben hamileyken kullandım, bebeğim doğduktan sonra hiç kullanmadım çünkü hiç gerek kalmadı. Güzel yumuşatmıştı hiç çatlak ve ya acı olmadı

Rastgele girdim ve şu an açılmış, eğer bebeğim olduysa tahmini doğum tarihi 08.07.2024 😀🩷🍀Allah en hayırlısını ve en güzelini nasip etsin
A benimde tahmini dogum 8ini gosteriyor ama sezeryan olacagi icin bence erken olacak oyle alınıyormuş tam 40 haftada alinmiyor yani benim haziran sonuda olabilir yani

4.gebeligim ama bu bebekte bi tuhafım ya sanki ilk gibi 5haziranda randevum var kizlar o zamana kadar 35 oluyorum galiba sizce gun verirlermi kucuk oglumda sezeryan oldugu icin kizimdada sezeryan olacak mecbur bi bilgim yok yani ondan sordum cunku oglumda sezeryana aldilar bide hastaneye gittigim gun sancım tuttu ameliyata girdim bebegin kafasi buyuk dediler sezeryana alindim cok heyecanliyim sizce gün verirmi doktor bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

4.gebeligim ama bu bebekte bi tuhafım ya sanki ilk gibi 5haziranda randevum var kizlar o zamana kadar 35 oluyorum galiba sizce gun verirlermi kucuk oglumda sezeryan oldugu icin kizimdada sezeryan olacak mecbur bi bilgim yok yani ondan sordum cunku oglumda sezeryana aldilar bide hastaneye gittigim gun sancım tuttu ameliyata girdim bebegin kafasi buyuk dediler sezeryana alindim cok heyecanliyim sizce gün verirmi doktor bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim
Bu arada suan 33+1iz ve ben hastane cantasini ayarlamadim hala erken diye dusundum hastaneye 5haziranda randevum var gidicem gidip geldikten sonra hazirliyim diye dusunuyorum kuzenim bana kızıyor hazirla hazir dursun diyor ben hastanrye gidicem ya 5 haziranda o zamana belki gun verir doktor diye dedim hastaneye gidip geliyim ertesi gün hazirliyim

günaydın kızlar, göğüs ağrısıyla ilgili eltim lahana al buzluğa at demişti, ben bir tane lahanayı attım buzluğa ama işime yarar mı yaramaz mı bilmiyorum. en son sizin önerinizle lansinoh da aldım, okuduğum kitabın yazarı lanolinli bi yağ alın demiş, lansinohta lanolinli. umarım işe yarar. kardeşimin eşi, eltim hep acıdan dolayı emzirmeyi bıraktı. yakın çevremde böyle olunca ister istemez korkuyorum. ilk trimesterdaki hassasiyeti de hatırlıyorum yanlışlıkla dokunduğumda bile 1 dk kendime gelemiyordum. inşallah o kadar zorlayıcı olmaz hiçbirimizin :KK43:

günaydın kızlar, göğüs ağrısıyla ilgili eltim lahana al buzluğa at demişti, ben bir tane lahanayı attım buzluğa ama işime yarar mı yaramaz mı bilmiyorum. en son sizin önerinizle lansinoh da aldım, okuduğum kitabın yazarı lanolinli bi yağ alın demiş, lansinohta lanolinli. umarım işe yarar. kardeşimin eşi, eltim hep acıdan dolayı emzirmeyi bıraktı. yakın çevremde böyle olunca ister istemez korkuyorum. ilk trimesterdaki hassasiyeti de hatırlıyorum yanlışlıkla dokunduğumda bile 1 dk kendime gelemiyordum. inşallah o kadar zorlayıcı olmaz hiçbirimizin :KK43:
Lahana meme ucu acısı için değil canım mastit için. Evet gerçekten o acıya dayanmak çok zor sabredince bi iki aya geçiyo ama geçene kadar da insanın canına okuyor inşallah kimsede olmaz 🫠

Umarım işe yarar 🙏🏻

Markasını hiç hatırlayamadım annemin tavsiyesiyle almıştım çok işe yarayacağını düşünmemiştim. Soğuk sıkım %100 tatlı badem yapı olan birisini alabilirsin. Bu arada ben hamileyken kullandım, bebeğim doğduktan sonra hiç kullanmadım çünkü hiç gerek kalmadı. Güzel yumuşatmıştı hiç çatlak ve ya acı olmadı
Ay masallah masallah darısı bizim başımıza cok tesekkur ederim 🙏🏻

Kızlar selam,

Bu emzirme esnasında mı kullanılıyor, daha önce kullanan var mı?

Evet canim emzirirken takiyorsun ucunda delikleri var ordan süt gidiyor bebegin ağzına. Ben philipsinkini cok kısa süre kullandım oglumda ucunu tutamiyordu bi türlü hatta hastanede bebek hemsiresi aldirmisti bize. Dedigim gibi 3 5 gün anca kullanmisimdir surekli kendi ucumu deniyordum oyle oyle alıştı tutmaya baslayinca biraktik. Cok uzun süre kullanilmasini tavsiye etmiyorlar pek bebegin bu uca alışma riski var diye

Bu arada suan 33+1iz ve ben hastane cantasini ayarlamadim hala erken diye dusundum hastaneye 5haziranda randevum var gidicem gidip geldikten sonra hazirliyim diye dusunuyorum kuzenim bana kızıyor hazirla hazir dursun diyor ben hastanrye gidicem ya 5 haziranda o zamana belki gun verir doktor diye dedim hastaneye gidip geliyim ertesi gün hazirliyim
Kız tabiki hazırla 35 değil misin şuan 3 haftan kalmış 38 dolar dolmaz sezeryan oluyorsun

X