2024 Şubat Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Ya bugün bişeyle karşılaştım benim yakın bir arkadaşım da normal yolla hatta evlendikleri akşam girdikleri ilişkiden hamile kaldı kız vallahi tebrik ettim kilosu ama bayağı var 130 kilolarda belkide daha fazladır normal yolla oldu ama doktoru bugün ona da oksapar iğne vermiş ve doğuma kadar kullancakmış kutu şeklinde aldı ücretli aldı 10 tane var içinde 1040₺ vermiş ben sadece tüp bebekte iğne kullanılıyor sanıyordum ama normal gebelikte de bu tarz iğne veriyorlarmış hatta kızın tanıdığı normal kiloda olan bir kız da aynı şekilde gebe o da oksapar kullanıyormuş

Selam kızlar, ben de 28 yaşındayım 1 adet 5. gün embriyosu 1 Şubat günü transfer edildi. Test tarihim 13 Şubat. Sonucu paylaşırım sizinle :)

Maşallah ilk geceden he
Evet canım kan sulandırıcı iğne gerekli görülen her gebeye veriliyor.

Hayırlısıyla pozitif olduğunu yazmak hepimize nasip olsun ben şuan aşırı heyecanlıyım ama işte benim ikinci adetim henüz olmadı opu dan sonra düzensiz oluyormuş gecikme oluyormuş öyle dedi kızlar bakalım transferlerimiz ne zaman olacak

Niye kesin değil
Canım tedavi sürecinde kistim olduğu ortaya çıktı ve kullandığım ilaçlar kisti de büyüttü. Doktorum yarın kurulu toplayıp Transfer yapılmalı mı yoksa yumurtalar dondurulup kist tedavi mi edilmeli ortak karara göre hareket edecek. Şu an 6 tane döllenmiş bebiş var
Onlar sağlıklı olsunlar da Mevlam ne zaman nasip edecekse ben beklerim

Hımm anladım canım. Hakkında hayırlısı olsun aynen öyle sağlıklı olsunda geç olsun güç olmasın

Offf opu süreci heyecanlı olduğu kadar endişeli bir süreçti resmen gerilim filmi izler gibi 5 gün yaşadım bende zaten az yumurta toplanmıştı son güne kalmayacak diye ödüm kopuyordu neyse ki 2 tanecik kalmış bir de benim 5. Gün sınav günüme denk gelmişti eşimi tembihliyordum ben sınavdaylen doktor ararsa hemen aç bana da çıkar çıkmaz bilgi ver diye neyseki sınavdan önce kendim öğrenmiştim moral olmuştu azcıkta olsa

Ayyy bu heyecanlar bundan sonra güzel sonuçlarla bizi hep mutlu etsin

Şimdi olayı söyle açıklayım ben iğne vurdum gonal f aşılama yapılacaktı bi tane sağda 19 mm bi tane sol da 10 mm vardı diğer arkada gelenler küçüktü neyse 31 inde çatlatma iğnesi vurdum 1 in de gittim çatlamamış 2 sinde gittim çatlamamış sağdaki doktor da aşılama iptal normal ilişki dedi biz de 3.5.6 ilişki oldu bugün gittik doktor bi bakalım çatlamış mı sağdaki inatçı yumurta dedi baktık çatlamış ama sağlıksız çatlamış kenarında kan var dedi sol daki çatlamış mı diye de pregesteron tahlili ver dedi verdim bugün sonuç 16.34 çıktı işte

Soğan kürünü denedin mi hiç ? Bende 8 cm çikolata kisti var tüp bebeğe başladığım da soğan kürünüde uygulamıştım kistim 5 cm e düşmüştü ama kür mü etkili oldu başka bir şey mi bilmiyorum zararsız bir kür olduğu için denemekte fayda var bende ibrahim saraçoğlundan görmüştüm kürü

Canım bende de şöyle bi şey oldu her gün takip edildi ve hormonum çatlamış gibi yükseldi ama meğer çatlamamış. Doktor ultrasonla baktı çatlamamış luf olmuş dedi. Buna luf sendromu deniliyormuş. Belki seninki de öyle bi şeydir. Doktor hani belki çatlar diye cinsel ilişkide bulunun siz yine de demiş. Ama aşılamayı riske atmamak için iptal etmiş. Çünkü aşılama olması için beklenen zamanda çatlaması gerekir. Beklenen anda çatlayamazsa iptal etmesi normal bence.

Peki şuan ne yapmam gerekiyor ne olucak yani

Arkadaşım sağolasın
Duydum bu kürü ama tedavi sırasında doktora sormadan kullanmak istemedim. Doktorum transfer öncesi mutlaka ultrasonla bakıp bilgi verecektir. Bende o sırada doktoruma sorarım yapayım mı diye

En doğrusu bu tabi doktora sormak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…