2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızımda sürekli gözlerini kaşıyor 2aydır devam eden bir durum 7.ay kontrolünde doktor gözınde kanlanma olmayınca boş yere damla vermiş olmayalım belki tik gibi birşeydir dedi ama gece uykularımız bu yüzden çok kötü. Eşimde gereksiz ilaç kullanımına karşı doktor da birşey yok gibi dediği için göz hastanesinede gitmek istemiyor. Belki de tik dir çünki sizdeki gibi akma, kanlanma vs yok sadece kaşıma var.
Cevabınız için teşekkür ederim🌸
Uykusu gelince mi yapıyor acaba

Kızlar her gün yemej yapıyor musunuz neler yapıyorsunuz ben oğluma da kendimize de devamlı aynı şeyleri yapıp duruyorum bazende dışarıda yiyoruz bazen anneme gidiyorum hiç düzenimiz yok ya önceden ne güzel yemekler yapardım oğlum asla durmuyor fırında tavuk makarna taze fasulye falan hep basit şeyler yapıyorum
Her gün yemek yapamıyorum dışardan söylüyorum bazen. Bir ara hiç yapamıyordum sürekli dışardan dışardan hem sağlıksız oldu hemde maddi açıdan çok zorladı şimdi eşime verip biraz yapıyorum yada anneme veriyorum yanımdaysa öyle yani. Yemek olarak bize farklı yapıyorum ama cidden oğlumun biraz aynı şeyler oluyor 😂

Her gün yemek yapamıyorum dışardan söylüyorum bazen. Bir ara hiç yapamıyordum sürekli dışardan dışardan hem sağlıksız oldu hemde maddi açıdan çok zorladı şimdi eşime verip biraz yapıyorum yada anneme veriyorum yanımdaysa öyle yani. Yemek olarak bize farklı yapıyorum ama cidden oğlumun biraz aynı şeyler oluyor 😂
Yarın 8 aylık oluyoruz Allah nasip ederse ben bir kaç yeni yemek eklemek istiyorum mesela mercimek denemedim onu deneyeceğim

Valla bebeğe yemek yapmak daha zor geliyor bana öyle bulaşık çıkıyor ki çoğu makineye de girmiyor artık kullanmıyorum bazen o silikonları ayrıca onlara temizlik yapmaya vaktim yok evdeki tabak kaşıkları kullanıyorum. Hamileyken çok düzenli sağlıklı besleniyorfum şimdi karnımı zor doyuyorum güzel yemekler yapmaya spor yapmaya evimintemiz düzenli tutmaya çok hevesliyim bende de aşırı mental yorgunluk var
Bebeğin bulaşık deterjanını hala ayrı mı kullanıyorsun

Kızlar ilikli kemik suyunu hangi kemikle yaptınız dana mi kuzu mu fark var mı doktorlarınız ne önerdi?
doktor bir önceki gittiğimde danaya da geçebiliriz artık demişti ama ben mecbur kalmadıkça dana eti yedirmiyorum hala
Zaten modumuz düşük bazı günler ekstra bişey oluyor ben adet olacağım zaman çokmköyü olduk 2 gün aşırı bir duygu çöküşü yaşadım oğlumu ne uyutmak ne yedirmek allahım o 2 gün çok zordu hiç bişeey yapmak istemedim yapacak gücümde yoktu hami bir yerim ağrıöıyor duygu olarak çöküşteydim 9 gün geç oldum heraşde bir süre düzensiz olacak çok kötü oluyor böyle de bu arada ben kendim yediriyoruk yemeği ya bir de onun etrafını toplayacak fücüm yok zten ne bulsa ağzına atıyor mama sandalyesine bir damla çorba damlıyor mesela yemek yemeyi bırakıp o bir damlayla oynuyor çıldırmalık. Salatalık veriyorum sadece oda tükürükle karışınca elinden kayıp düşüyor çok sinirleniyor 😃😃😃
yaa Allahım kendimi öyle yetememis hissediyorum ki ne yapsam yetemiyorum gibi hissediyorum annelik.O kadar hızlı büyüdüler ki ağlamak istiyorum ne ara böyle oldular 🥹🥹🥹🥹🥹

Yarın 8 aylık oluyoruz Allah nasip ederse ben bir kaç yeni yemek eklemek istiyorum mesela mercimek denemedim onu deneyeceğim
Ben mercimeği bi kaç çorbada denedim ama hala denemediğim çok şey var ıspanak denemedim fasülye denemedim ne bilim bi sürü daha tattırmadığım şey var

Ya ben de çorba meyve kahvaltı dışında bir şey vermiyorum sinirlerim bozuluyor
Kızlar her gün yemej yapıyor musunuz neler yapıyorsunuz ben oğluma da kendimize de devamlı aynı şeyleri yapıp duruyorum bazende dışarıda yiyoruz bazen anneme gidiyorum hiç düzenimiz yok ya önceden ne güzel yemekler yapardım oğlum asla durmuyor fırında tavuk makarna taze fasulye falan hep basit şeyler yapıyorum

Uykusu gelince mi yapıyor acaba
Yok canım ilk öyle sanmıştım ama uyurkende birden elleri gözlerine gidiyor ovuşturup kendini ağlatıyor ve uyanıyor. Gözlerini açmadan ellerini gözüne götürüyor yani.
Kuzu daha sağlıklı dedi ama yine de farketmez dedi

doktor bir önceki gittiğimde danaya da geçebiliriz artık demişti ama ben mecbur kalmadıkça dana eti yedirmiyorum hala

yaa Allahım kendimi öyle yetememis hissediyorum ki ne yapsam yetemiyorum gibi hissediyorum annelik.O kadar hızlı büyüdüler ki ağlamak istiyorum ne ara böyle oldular 🥹🥹🥹🥹🥹
Teşekkür ederim kızlar 🌸

Bebek salçası almamıştım evde annemin yaptığı salça vardı onu kullandım şimdi ya salçalı hiçbir şey yapmamıştım şimdiye kadar. Kıymalı şehriye çorbası yaptım bugün. Bu akşam yaptığım yemeğin kalanını ben ertesi gün öğlen veriyorum

Bebek salçası almamıştım evde annemin yaptığı salça vardı onu kullandım şimdi ya salçalı hiçbir şey yapmamıştım şimdiye kadar. Kıymalı şehriye çorbası yaptım bugün. Bu akşam yaptığım yemeğin kalanını ben ertesi gün öğlen veriyorum
Bende salçalı biiey vermedim daha bebek için hangi salçayı almak lazım acaba ay nw zaman bitecek bu ekstra bebek alışverişi allahım listenin sonu yok onu alıyoruz başka bişey çıkıyor 😃

X