2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benimkiler de öyle bitirdi seni bi deri bi kemik kaldın diyorlar yoo gayet iyiyim diyorum çaktırmıyorum
Ya ne saçma cümle anneyiz yorulucaz düşücrz kalkıcaz bunu biliyoruz zaten öyle demelerine gerek var mı insan güzel şeyler söyler ne füzel fiziğin deseler mesela doğumdan sonra iyice güzelleşmişsin deseler ne bileyim insan böyke şeyler duymak istiyor ya da ne güzel bakmışsın bebeğine gibi olumlama istiyorum ya ama yok herkes ay benim çocuğum şöyleydi sen yine iyisin falan gibi bir kıyaslama içindeler dert bile anlatılmıyor kimseye

Çok haklısın canım benimki de yenidoğan da bu çocuk aç o küçücük memeden nasıl doysun çocuk azdır sütün diyordu. Çok üzüyor bu laflar insanı üzerinden yıllar geçse de unutmaz insan

Valla hiç olmaz diye düşünüyorum uyku tulumu almıştım ne hevesle ama olmaz artık yeniden aynısının büyük bedenini alayım içimde kaldı

Ben öyle olunca giydirip fotoğraf çektirip geri kaldırıyorum En azından anı kalır

Labne ne aldınnya ben pınarın aldım azıcık yedik bozulmuştur diye attım daha da almadım evde de yapamadım
Canım ben evde Ezine peyniri ile yaptım(ölçü olarak şöyle 2 küp şeker büyüklüğünde ezine peynirleri gece suda bekletiyorsun bir su bardağı süt ile yoğurt mayalar gibi daha sonra mayalıyorsun) Bir gece suda beklettim tuzu çıkınca yoğurt gibi kaynayıp sogumuş süt ile cam kavanozda mayaladım bir gün bekledi bildiğin güzel peynir oldu sonra onu ince bir tülbent gibi bezle süzgeçte sürdürdün buzdolabında bir gün daha ertesi gün çok güzel labne vardı ve çocuğunu çok severek yiyordum ondan bir daha yapacağım, onda da çektirdim ama o labne gibi olmadı diğerinin tadı daha güzeldi ben de beğendim onu

Çok haklısın canım benimki de yenidoğan da bu çocuk aç o küçücük memeden nasıl doysun çocuk azdır sütün diyordu. Çok üzüyor bu laflar insanı üzerinden yıllar geçse de unutmaz insan
Halbuki cahiller küçük memede daha çabuk süt inermiş çünkü sütünü katleteceği yol kısa olduğu için süt daha çabuk inermiş

Maşallah benim karnımda 7. Aya kadar çıkmadı hiç belli olmuyordu doktor iç karnın geniştir ondan derdi yine kv her zamanki psikolojik baskısı ile çocuk beslenemiyor bişey yemiyorsun ondan karnın çıkmadı derdi

Kesinlikle öyle bebeğimi ilk doğurduğumda kimse çok güzel bakmışsın demedi hep eleştiri hep yönlendirme ile geçti lohusalığım 1. Ay kontrolüne gittiğimde doktorum sağolsun çok güzel bakmışsın annesi çok güzel kilo almış afferin sana dedi o kadar sevindim ki bu cümleye çünkü kimseden duymamıştım şimdi de öyle bi annem taktir eder çok güzel bakıyorsun diye diğer kimse söylemez ama yanlış bişey olunca oklarını çıkarırlar

Ben öyle olunca giydirip fotoğraf çektirip geri kaldırıyorum En azından anı kalır
Aslında çok güzel fikir ben yapmadım hiç valla çoğu kıyafet içimde kaldı ayıcıklı peluş bu tulum almıştım hiç giydiremedim kışın büyük geldi uyku tulumu almıştım o da büyüktü şimdide olmaz en çok onlar içimde kaldı valla

Kızlar ağrım çok kötüydü dayanamadım ağrı kesici içtim şu an daha iyiyim biraz da eşim geldi yarım saatliğine çocuğa baktı şimdi uyuttum ben de dinleniyorum
Geçmiş olsun canım senin regl ağrısı mı niye böyle şiddetli oluyor acaba? Ben spiral taktıktan sonra benim regl ağrıları da çok uzun sürmeye başladı normalde 2 günde geçerdi şimdi kanama bitene kadar ağrı çekiyorum

O kadar bensin ki. Seni çok iyi anlıyorum. Herseye yetişemiyoruz ama dediğin gibi kas bıyık bakım bu kadar zor olmamalı. Ama onu bile ben yapamıyorum. Bıyığimi aldirmak lux oldu. Saçımı kendim boyadım. B.k gibi oldu aynaya bakıyorum bune ya diyorum kendime amannn

Katlanamıyorum böyle konuşanlara çıkarıp suratına suratına sıkacaksın

Selam herkese uzın zamandır uğrayamadım buralara. Umarım bebişler de sizlerde iyisinizdir. Benim büyük kız okula başladı onun telaşı ortancanın 3yaş krizleri oğlanında dişler ardı ardına geldi 8.diş gelmek üzere onlara yetebilmeye çalışıyorum çoğunlukla. Tüm bunların içinden tatile gittim çünkü çok ihtiyacım vardı. İnanılmaz iyi geldi ama dönüş yolunda hastalandı eşimle büyük kız ishal kusma annemlere zor attık kendimizi. Döndük bebiş dahil hepimize bulaştı hala sürünüyoruz nasıl bi hastalıksa.
Oğlumun ek gıda süreci güzel ilerliyor dişten dolayı yemek istemediği yada çok az yediği zamanlar oluyor hiç takılmıyorum onlara. Kaşığa asla ağzını açmıyor o yüzden yemeğe elle dalıp parmağımda ezip veriyorum. Biz ne yiyorsak pişirirken ona ayırıyorum oda ondan yiyor. Örümcek kullanıyorum o benim kurtarıcım
Arkadan ağlamalar başladı çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…