2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Uyandiktan sonra ilk uykusunu 4.5 saat sonra yapti. Suan gözlemliyorum uykusu yok gibi. Bir saat icinde gelir bence. 5bucukta yatirsam 6bucukta uyanir 7ye kalmaz. Hic 7ye kalmadi simdiye dek
Ama 6 dan sonra yatirmayin diyorlar ya o nasıl olacak?

Bide gece uykusuna geçmeden arada en az 2 3 saat olsun diyorlar o zman 9 10 da mı gece uykusuna geçireceksiniz yani ikinci uykuyu 5 buçukta mi yatacak

Bide gece uykusuna geçmeden arada en az 2 3 saat olsun diyorlar o zman 9 10 da mı gece uykusuna geçireceksiniz yani ikinci uykuyu 5 buçukta mi yatacak
6yı az gecirmezsem cok erken uyuyor babayi neredeyse hic görmemis oluyor. Babasini görsün diye azcik kaydirdim

Bakalim deneme aslinda bugun yaptigim belki de yapamayacagim ve 3 uykuya geri dönecegiz. Belki de 5bucuktan önce uyur bilemedim gorecegiz

Bende inan gece uyusun diye emzirme kolayıma geliyor keşke yapabilsem emzirmesem düzene girse bi ara denedim emzirmedim biraz uzadı uykusu 3 saat 3.5 saat oldu dişten sonra bozuldu şimdi saatte bir yarım saatte bir ama ben gece dayanamıyorum emziriyorum açıkçası korkuyorum tam uyanır diye 🤭
Sizi çok iyi anlıyorum. Ama bunu şöyle düşünün, yanlış anlamayın lütfen. Şimdi mesela dayanamayıp emziriyorsunuz ya. Bu süreç bitip yaşı ilerlediğinde inanın bu kozu kullanmaya devam edecek:) bir şekilde sizin zaafınızı bulup istediğini yaptırmaya çalışacak ki gördüğüm kadarıyla ilerde bu sorunu çözmek daha zor oluyor. İpler çocukların eline geçmiş oluyor çoktan. O yüzden hani uyku eğitimi almayı düşünen anneler var ya. O eğitim aslında bebekler için değil anneler babalar için olmalı:) çünkü anne baba kararlı ve birbirine destek olunca çocuk bir şekilde düzene giriyor.

Benim de annelikte en zorlandığım şey sanırım sabır. Sizi çok iyi anlıyorum.

Benim 1 haftadir gunduz uykulari bozuldu. 1.uyku yarim saat 2.si 1 saat 3.de yarim saat gibi sacma bir hale evrildi. Deneyimli bir arkadasim iki uyku istiyordur diyince bugun deneme yaptim ilk uykuya kahvaltisini da yaptirip gec gecirdim. Bakalim nasil olacak 2.uyku. Sizin bebeginiz toplamda kac saat gündüzbuykusu yapiyor suan?
Benimki de aslında 3 uyku yapsa güzel olacak ama olmuyor öğlen uykusu ile akşam uykusu arası 4-5 saati buluyor o zaman da huysuzlanıyor. Sabah 1.5-2 öğlen de 1.5 saat desem toplamda 3-4 saat uykusu oluyor. Akşam uykuya geçişimiz de son kalkış saatine göre değişse de genelde 19.30-20.30 arası oluyor

Sizi çok iyi anlıyorum. Ama bunu şöyle düşünün, yanlış anlamayın lütfen. Şimdi mesela dayanamayıp emziriyorsunuz ya. Bu süreç bitip yaşı ilerlediğinde inanın bu kozu kullanmaya devam edecek:) bir şekilde sizin zaafınızı bulup istediğini yaptırmaya çalışacak ki gördüğüm kadarıyla ilerde bu sorunu çözmek daha zor oluyor. İpler çocukların eline geçmiş oluyor çoktan. O yüzden hani uyku eğitimi almayı düşünen anneler var ya. O eğitim aslında bebekler için değil anneler babalar için olmalı:) çünkü anne baba kararlı ve birbirine destek olunca çocuk bir şekilde düzene giriyor.

Benim de annelikte en zorlandığım şey sanırım sabır. Sizi çok iyi anlıyorum.
Çok haklısınız keşke biraz iradeli ve kararlı davransam. Bi kere denedim şuan yorgunluktan gözüm kesmiyor tekrar deneyeceğim. Birde her uyanmaya yerinde emzirmeden pış pışlayıp deniyorum ama kendini o kadar döndürüyor ki diyorum aha uyanacak korkuyorum alıp emziriyorum 😂

X