2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Desteğin için teşekürler. Ben doktorumu değiştirdim çok şükür iyi bir doktora denk geldik bebeğimin kişiliği böyle diyorum artık daha önce bu ağlama yüzünden doktora gitmiştim batın ultrasonu kan idrar herşeye bakıldı çok şükür bişey yok 4. Ayında demire de bakıldı herşey normal ben nasıl bir anne olduğumu burda açıklamak zorunda bırakıldım Şuanda
Her bebek aynı değil malesef.. Mesela benim kızın uykuları kötü değil iştahı gayet yerinde hatta yemeye biraz meraklı ama kilosu az ve doktorumuz da sürekli gittiğimiz doktor olduğu için kızıma hakim ve çok hareketli olduğu için kilo alımı yavaş diyo ama boyu iyi zayıf olduğu için boyunu da göstermiyo.. O yüzden bnce herşey çocukta bitiyo.. Mesela kaynanam hep der onun çocukları da ilk 1 yıl zayıfmış hep sonradan kendi elleriyle yemek yemeye başlayınca kilo almaya başlamışlar şimdi de veremiyorlar🤣🤣 genetikte önemli bnce

Arkadaşlar otokoltuğu alan var mı? Bebeğimin arabada bir puseti vardı hep ona koyuyorduk. Ama artık sığmıyor ve sıkılıyor. Oto koltuğu için daha erken mi bilemedim. Başı öne düşer mi falan? Tecrübe edeb var mı?
Kraft Spin Eco Fix almistik orta yollu bisey. Suan bebek küçük diye yine pusetteki gibi ters cevirili bicimde seyahat ediyor. Pusette cok sıkışıyordu acikcasi oto koltugunda hafif yatar vaziyette o yuzden başı düşmüyor ve cok rahat. Ama biz uzun yolculuk yapmiyoruz en uzunu 40 45 dk. Hani uzun yolculuk deneyimleyen arkadaslar yazar zaten. Bizimki cok rahat görünüyor suan

Benim kız baya zamandır iki uyku yapıyor
Benim 1 haftadir gunduz uykulari bozuldu. 1.uyku yarim saat 2.si 1 saat 3.de yarim saat gibi sacma bir hale evrildi. Deneyimli bir arkadasim iki uyku istiyordur diyince bugun deneme yaptim ilk uykuya kahvaltisini da yaptirip gec gecirdim. Bakalim nasil olacak 2.uyku. Sizin bebeginiz toplamda kac saat gündüzbuykusu yapiyor suan?

Benim 1 haftadir gunduz uykulari bozuldu. 1.uyku yarim saat 2.si 1 saat 3.de yarim saat gibi sacma bir hale evrildi. Deneyimli bir arkadasim iki uyku istiyordur diyince bugun deneme yaptim ilk uykuya kahvaltisini da yaptirip gec gecirdim. Bakalim nasil olacak 2.uyku. Sizin bebeginiz toplamda kac saat gündüzbuykusu yapiyor suan?
Bizim d gündüz iki uyku.. Biri kısa sürüyo biri uzun

Benimki 3 uyku yapiyo ama 3. Yu zorla yapiyo iki uyku da az geliyo akşama kadar cildiriryo

Gece her uyandığında emzirme olayını ben yaptım oluyordu ama hem dış çıkardığı zamana hemde adetime denk geldi çok kötü geçti geçen ay o yzuden yarıda bıraktım maalesef ama diş seçeneği olmasaydı belki faydali olacaktı bilmiyorum 😓

Peki aralarda kaç saat olacak canım mesela 7 de uyandi diyelim nasıl ilerleyeceksin?

Osman gönülal katı gıda alıyosa 4 gün de uzun diye birşey yazmıştı birinin sorusuna
Haftaya gittiğimde soracağım kontrolümüz var bakalım ne diyecek hiç o kadar uzun yapmadığı olmamıştı şimdi yine yapmıyor ama doktor şunu da dedi kakasınınyapmadığında bir sıkıntısı varsa ağlar dedi gündüz o kadar ağlamıyor gecede ağladığında sanki bit yeri ağrıdığı için değil de boş ağlıyor gibi uyuyamadığı için ağlıyor gibi geliyor

Ya şunu farkettim grupta daha çok anne sütü alan bebekler gece çok uyanıyo.. Benim kız st almıyo sadece mama ve ek gıda ama gece fazla uyanmıyo.. Gece 2 kez uyanıyo doyuruyorum tekrar uyuyo.. Bnce meme olayını indirirseniz düzene girer.. Çünkü sen de @All is well de süt ile besleme ikinizde de bu problem çok fazla
Kesinlikle. Mama daha doyurucu oluyor galiba ben 2 aylıkta mama denedim kabul etmedi sonra 4 aylık tekrar denedim yine istemedi mama da istemiyor biberon da tutmuyor yoksa mamaya karşı değilim

Aslında bu benim azaltmış halim bir ara lok fazla sütüm vardı devamlı emzirmek zorunda kalıyorum fazlasını sağıyordum3şimdi o kadar yok emzirmesem uyumuyor ağlıyor bazen emzirsemde uyumuyor ama evet emzirme olayı azalsa belki daha rahat uyuyacak dün gece uyanırsa emzik vericem hir kwre emziricemsu falan veririm dedim kendi kendime o kadar uykum vardı hemen emzirdim uyusun diye yine de uyumadı 4 saate yakın uğraştık eşimle, gece çok kötü oluyorum bir an önce uyusun diye her şeyi yapıyorum
Bende inan gece uyusun diye emzirme kolayıma geliyor keşke yapabilsem emzirmesem düzene girse bi ara denedim emzirmedim biraz uzadı uykusu 3 saat 3.5 saat oldu dişten sonra bozuldu şimdi saatte bir yarım saatte bir ama ben gece dayanamıyorum emziriyorum açıkçası korkuyorum tam uyanır diye 🤭

Her bebek aynı değil malesef.. Mesela benim kızın uykuları kötü değil iştahı gayet yerinde hatta yemeye biraz meraklı ama kilosu az ve doktorumuz da sürekli gittiğimiz doktor olduğu için kızıma hakim ve çok hareketli olduğu için kilo alımı yavaş diyo ama boyu iyi zayıf olduğu için boyunu da göstermiyo.. O yüzden bnce herşey çocukta bitiyo.. Mesela kaynanam hep der onun çocukları da ilk 1 yıl zayıfmış hep sonradan kendi elleriyle yemek yemeye başlayınca kilo almaya başlamışlar şimdi de veremiyorlar🤣🤣 genetikte önemli bnce
Benimki de alamıyor diye testler yapıldı doktor diğer ay tekrar bakalım eğer yine almamışsa artık genetik diyeceğim dedi. Cidden almıyor ilk 3 ay çok iyiydi sonra hareketlendi baya azaldı

Bende inan gece uyusun diye emzirme kolayıma geliyor keşke yapabilsem emzirmesem düzene girse bi ara denedim emzirmedim biraz uzadı uykusu 3 saat 3.5 saat oldu dişten sonra bozuldu şimdi saatte bir yarım saatte bir ama ben gece dayanamıyorum emziriyorum açıkçası korkuyorum tam uyanır diye 🤭
Aynen bende öyle bir diyorum ki ne kadar sürecek kş böyle zaten bir gün bitecek kendi kendimi avutuyorum 🤣

Aynı bende öyleyim işte off çoğumuz aynı sorunj yaşıyoruz resmen😓

X