2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Evet öyle bırakıyorum bu sefer işler daha çok birikiyor gördükçe strese giriyorum :KK43: bende bazen kendimi psikolojik olarak çok kötü hissediyorum bugün gibi.
Bebek uyanıkken birlikte yapsan ben mesela koyuyorum pusete oda oda gezerek temizliyoruz topluyoruz evi o beni izliyo oyunlastirarark yapıyorum yoksa bdnim de birikiyo

Kız sakın o tuzağa düşme reklam onlar ağır depresyon sebebi instaya inanma sakın kuzum
Valla öyle takip ediyor musun bilmiyorum ibrahimmeltem var ikizleri var bazen annesine bırakıyor gece o bakıyor kendisi uyuyor akşam dışarı çıkıyor yine annesi bakıyor bide ikiz yani. Ben tek çocuk için talepte bulunuyorum annem sürekli bahane halinde

Evet yakınız annemle normalde kaynanamda yakın ama köyde şimdi aslında kaynanam versem oda bakar ama ne hulsa yedirir içim rahat etmiyor veremem givi geliyor. Bir süre sonra evde birisini istemiyorsun hemde bişeyleri kendim yapmak istiyorum ondan artık gelmiyor. Benimde oğlum çok zor bir bebek ondan zaten annem çok geldi belkide gelmezdi bu kadar ama ben ona pek gitmem özlüyor bir de ondan da geliyor tek torun dayanamıyor senin annende biraz özlese oda dayanamaz telefonlada çok bakma mesajlara dönme falan anlar yorulduğunu özler kıyamaz gelir belki senin stresinden etkileniyordur annen bende de oldu o çümlğ uykusuzluk yorgunluk annem ne dese tersliyordum kızıyordum sonra alındı gelmedi biraz ama elimde değil ona kızmıyorum genel bir gerginlik var işte bu tempodan dolayı
Benimki de tek torun oğlumu çok seviyor farkındayım ama ben yardım istedikçe bahane buluyor belki de dediğim gibi ben çok şey bekledim belki de sürekli çağırdım yoruldu ne bilim. Aramasam gelir eminim ama daha o süreyi bile vermedim iki güne bir arayıp gel diyorum

Aynen ahhaha bende öyleyim şu an direniyo ikinci uykuya perdeye falan gülüyo normalde sinir gelir komik geliyor artık
Aynen alıştık mecburen benimkinde 2. Uykusuna yattı ama kısa kısa uyuyor bugün bazen nadide olsa 1 buçuk saat uyuduğu oluyor ama çyle uyudu mu çok keyifli uyanıyor

Valla öyle takip ediyor musun bilmiyorum ibrahimmeltem var ikizleri var bazen annesine bırakıyor gece o bakıyor kendisi uyuyor akşam dışarı çıkıyor yine annesi bakıyor bide ikiz yani. Ben tek çocuk için talepte bulunuyorum annem sürekli bahane halinde
Canım karakter meselesi bak o benim annem de rahatına düşkündür taa bekarken diyordu herkes baksın çocuğuna ben sever giderim diye şimdi taa şehir değiştirdi düşün 40 gün geldi durdu gitti sen bakarsın ben çalışırım anne diyordum yook bakıcı tutun diyordu, kaynanam keza aynı şekilde gezmeye meraklı tamam yapar eder ama bağımsızlığına düşkün bı tip kızı hasta oluyo da gidiyor torun bakmaya yoksa hayatta gitmez onlar zaten geliyo diyo bide şey derdi hep nisanlkyken bile bir kız çocuğu hep annesini ister ilk şeyler annane koşar ben kızıma gidiyorum herkes kızına gitsin falan diye benim anneme atardı topu öyle de oldu lohusayken 20 gün durdu gitti annem ilk 20 gün durdu kardeşimde dönüşümlü kaldi kaynanam gidince bana geldi 40m dolunca o da gitti falan filan durumlar böyle..

Aynen alıştık mecburen benimkinde 2. Uykusuna yattı ama kısa kısa uyuyor bugün bazen nadide olsa 1 buçuk saat uyuduğu oluyor ama çyle uyudu mu çok keyifli uyanıyor
Di mi gülerek uyanıyor nasıl mutlu oluyorum bende benimki de öyle 1 saati zor ediyor kaç uyku yapiyo seninki günde?

İlk iki uyku neyse de ben bazen ikindiye yaptiramiyirum o zman çok zor oluyo 7 e kadar

Canım karakter meselesi bak o benim annem de rahatına düşkündür taa bekarken diyordu herkes baksın çocuğuna ben sever giderim diye şimdi taa şehir değiştirdi düşün 40 gün geldi durdu gitti sen bakarsın ben çalışırım anne diyordum yook bakıcı tutun diyordu, kaynanam keza aynı şekilde gezmeye meraklı tamam yapar eder ama bağımsızlığına düşkün bı tip kızı hasta oluyo da gidiyor torun bakmaya yoksa hayatta gitmez onlar zaten geliyo diyo bide şey derdi hep nisanlkyken bile bir kız çocuğu hep annesini ister ilk şeyler annane koşar ben kızıma gidiyorum herkes kızına gitsin falan diye benim anneme atardı topu öyle de oldu lohusayken 20 gün durdu gitti annem ilk 20 gün durdu kardeşimde dönüşümlü kaldi kaynanam gidince bana geldi 40m dolunca o da gitti falan filan durumlar böyle..
Dediğin gibi tırnağımız varsa başımızı kaşıyalım. Benim annem bakarım derdi hatta ben oğlum 9. Ayına girince çalışmaya başlayacaktım annem ben bakarım diyordu. Duruma bakınca annem bakamayacak.

Benimki de tek torun oğlumu çok seviyor farkındayım ama ben yardım istedikçe bahane buluyor belki de dediğim gibi ben çok şey bekledim belki de sürekli çağırdım yoruldu ne bilim. Aramasam gelir eminim ama daha o süreyi bile vermedim iki güne bir arayıp gel diyorum
Belki sana öyle geliyor olabilir mi hani surat asmıyordur belki bazen çok alıngan olabiliyoruz sonuçta 2 günde bir gel diyorsan ve çoğunda geliyorsa iyi yani, arama dene bakalım ne zaöan gelevek ben hiç sanmıyorum uzun süreceğini

Di mi gülerek uyanıyor nasıl mutlu oluyorum bende benimki de öyle 1 saati zor ediyor kaç uyku yapiyo seninki günde?

İlk iki uyku neyse de ben bazen ikindiye yaptiramiyirum o zman çok zor oluyo 7 e kadar
Gündüz uykusu saatlerini hala ayarlaayamadın akşama kaos oluyor o yüzden genelde 9da uyuyor 30 40 dkfalsn huysuz kalkıyor sonra 12 gibi uyutuyorum eğer hiş yanından kalkmaz onunla beraber uzanırsam benim yatağımda uzun uyku yapıyor yoksa yine 40 dk fakan ama sonrası yok işte 4 gibi uyursa akşam uykusuna kadar bir daha uyuması gerekiyor uykusu gelşyor bu seferde gece uykusu çok geç saate kalıyor ağlıyor uyuyamıyor falan baya karışık saatlerimiz

Bu arada ben sabah ilk uykusundan önce emzirdim sonra kahvaltı givi bir öğün hazırladım ona yulaf su yumurta sarısı bebe bisküvisi ve labne koydum çok sevmedi givi açtı yedi mecbur emzirmedşm öyle uyuttum ama yine az uyudu emmek istedi sanırım 🤣🤣

He öyle bizimde oluyor ama aslında 4 saat bile normal değil onun da mutlaka 2 saatte bir uykusu geliyor ama uyuyamıyodur 2 saat dolunca benimki huysuzlanır uyutmaya çalışırım öoğu zaman uyumaz 2 buçuk 3 olur sonra hep ağlar zaten
Aynı benimki de öyle iki saatte 1 uykusu geliyo uyutmaya çalışıyorum direniyo mesela az önce 40 dk direndi omzuma pff yapıyor kafasını kaldıramayan çocuk perdeye bakiyo falan uğraştım.baya ama gündüz güzel uyursa gece de çok ugrastirmiyo mizmizlanmiyo bakalım inşallah çok yakında kırarız şu zincirleri 🙏🏻🤍

Kızlar gerçekten bu uykuyu ne yapacaz benim inancım kalmadı uzayacağına. Gün geçtikçe uzaması gerekken azalıyor saat 2.30 ben bu saate kadar 4 kere kalktım pış pış yapıyorum olmuyor dönüp duruyor illa kucağıma alacam öyle uyuyor bende her kucağıma aldığımda uykusuzluktan hemen uyusun diye emziriyorum alışkanlık mı yaptı anlamıyorum gerçekten saatte bir kalkar mı 7 aylık bir bebek. Gücüm kalmadı , açlıktan saatte bir mi kalkılır doymuyor mu diyorum ama yok 7 aylık bebekte saatte bir acıkmaz yani. Ne yapacaz böyle gerçekten uyku yüzünden çok kötü oluyorum
Bence meme akışkanlığından. Mesela senin bu alışkanlığı biz emzikte yaşıyoruz.. Emzıikle mışıl mışıl uyuyo ama emzik agzından düştüğü gibi uyanıyo geri takıyorum agzına hemen uyuyo tekrar..

Belki sana öyle geliyor olabilir mi hani surat asmıyordur belki bazen çok alıngan olabiliyoruz sonuçta 2 günde bir gel diyorsan ve çoğunda geliyorsa iyi yani, arama dene bakalım ne zaöan gelevek ben hiç sanmıyorum uzun süreceğini
Yok canım yanlış anlamıyorum annemi çok iyi tanıyorum belli ediyor kendisini. Benim ısrarımla ve zorumla geliyor malesef acaba talep etmesem kaç gün gelmeyecek

X