2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Uyuttum yatağına koydum 5 dk bekledim tuvaletim geldi gittim daha oturdum çığlık çığlığa alıyor böyke tuvaletteyken ya da yemek yerken dalan ağladığında o kadar sinir oluyorum ki zaten gşn içinde zar zor bunlara vakit ayırıyorum çığlık atarak ağlaması aşırı sinir ediyor
Ben de sabır çeke çeke daha bu saat yapabildim daha 10 saat var akşama

Emzik kullansa keşke ama kullanmıyor. Ne olacak böyle ben gerçekten bitik haldeyim abartısız 10 12 kere kalkmışımdır
Benimkide kullanmıyordu zorlaya zorlaya alistirdim 😆 şimdi uyuyacağı zaman alıyor 1 saat sonra uykusunda ağzından atıyor alıyorum bende
Yani bütün bu kadınlar kulübü Şubat anneleri olarak hepimiz daha doğrusu çoğumuz aynı durumdayız sanırım uyku konusunda hepimiz çok yorulduk ama bir yerde bir kırılma noktası yaşayacağız ben buna inanıyorum her gün araştırıyorum okuyorum nerede ne yanlış yaptim ama her bebek farklı ve bizi yönlendirenlerde bunlar bir şekilde geçecek aşacağız buraları yani evet çok zor ben de şu an uykusuzum hatta çağırmadım halde eşim geldi yanıma kucağına aldı pışladı ben tuvalete falan gittim geri yattım öyle böyle zaman geçiyor işte
Gerçekten şubat annelerinde hep böyle bi H hersey guzel hariç onun oğlan maşallah uslu☺️ muzuretki8 muzuretki8 bence seninkide uslu uyku konusunda 🧿

Baby Plus Termos 450 ml Mama Termosu Vakumlu Ãift Taraflı Fiyatı, Yorumları - Trendyol
bak bu çift katlı dşyor ne kadar kullanışlı bilemem tabi ama kalite olarak kalitesi iyi dikkat ettim termos olarak geçiyor ama bazıları termos değil sadece saklama kabı gibi görünüşü termosa benziyor iyi bakmak lazım alırken
Bende bu termostan var ilk kızımda kullandım şimdi de kullanıyorum çok pratik. Dışarda biz yemek yerken onada meyve püresi veya yoğurtlu meyve yapıyorum.

O kadar yorgunum ve herkese kızgınım ki. En büyük destekçim annemdi ama galiba çok talepte bulundum artık yardım etmek istemiyor kendini baya belli ediyor. Bir daha yardım istemicem diyip bitik olduğum ilk anda arıyorum gel diyorum hep bahaneler bende akıllanmam güçlü olucam bu sefer yardım istemicem diyorum ama yine yenik düşüyorum yorgunluğa. Herkese herşeye çok kızgınım çocuğum olduktan sonra değişen herşeye kırgın ve kızgınım

Hanımlar selamlar herkese. Bebeğini gece emziren annel3re bi sorum olacak. Bebeğiniz mem3yi aldığı anda uyku modun3 geciyor mu? Benimki evet uyanıyor aliyorum hatta bazen bi 5 10 dk bekliyorum iyice uyandırsın kendini diye. Sonra aliyoeum 5 dk icind3 hemen tabi gözler hep kapalı oluyor. Uyku modune geciyor bende kısa tutarsam bu sefer çok sıklıkla kalkıyor. Araştırdım gündüz uykusunu alamayan bebekler öyle yaparmjs

O kadar yorgunum ve herkese kızgınım ki. En büyük destekçim annemdi ama galiba çok talepte bulundum artık yardım etmek istemiyor kendini baya belli ediyor. Bir daha yardım istemicem diyip bitik olduğum ilk anda arıyorum gel diyorum hep bahaneler bende akıllanmam güçlü olucam bu sefer yardım istemicem diyorum ama yine yenik düşüyorum yorgunluğa. Herkese herşeye çok kızgınım çocuğum olduktan sonra değişen herşeye kırgın
Ya şize kalpten sarılmak geldi içimden. Aileler destek yerine çoğu zaman köstek oluyorlar gerçekten. Bende çoğu zaman arama mesafe koyuyorum ve devam da edicem. Böyle en kötü ben oluyorum ama içim rahat ediyo4. Hasta oldum ilk kez çok fena gribim her yer dağınık ev mafolnus es desen kendini düşünür. Sana muhtaç bi bebek var. Ahh annelik öyle zor ki. Sonra gelmiş neden bizi aramiyo4sun derler. Ağzıma ne gelirse söyledim bende. İnsanın bazen herkesi olsa bile kimsesi anlayacak kimsesi olmuyor...

Hanımlar selamlar herkese. Bebeğini gece emziren annel3re bi sorum olacak. Bebeğiniz mem3yi aldığı anda uyku modun3 geciyor mu? Benimki evet uyanıyor aliyorum hatta bazen bi 5 10 dk bekliyorum iyice uyandırsın kendini diye. Sonra aliyoeum 5 dk icind3 hemen tabi gözler hep kapalı oluyor. Uyku modune geciyor bende kısa tutarsam bu sefer çok sıklıkla kalkıyor. Araştırdım gündüz uykusunu alamayan bebekler öyle yaparmjs
Açlıktan uyandıysa emip geçiyor diğer türlü ağzına alınca. Gündüz uykusundan ben bıktım zaten artık saatlerce uyuması için uğraşıyorum bağır çağır uyuyor oda bi wc süresi sonra kalk geri

O kadar yorgunum ve herkese kızgınım ki. En büyük destekçim annemdi ama galiba çok talepte bulundum artık yardım etmek istemiyor kendini baya belli ediyor. Bir daha yardım istemicem diyip bitik olduğum ilk anda arıyorum gel diyorum hep bahaneler bende akıllanmam güçlü olucam bu sefer yardım istemicem diyorum ama yine yenik düşüyorum yorgunluğa. Herkese herşeye çok kızgınım çocuğum olduktan sonra değişen herşeye kırgın ve kızgınım
İşte insanın kendi annesi bile bazen çözüm olmayabiliyor tırnağın varsa başını kaşı hesabı uzaktaymış gibi düşün ve bir daha kimseyi rahatsız etme bence eğer bunun gerçekten farkındaysan sen de belli et arkadaşın dediği gibi onlar sorsunlar sana ne oluyor diye sen de lafını o zaman vurursun en kötü öz annen bile olsa bazen yeri geliyor el oluyor tek gerçeğimiz çocuğumuz.

Benimkiler uzaktalar ben kimseden hiçbir şey isteyemiyorum yakın olup da böyle yapsalar da çok zoruma giderdi seni çok iyi anlıyorum uzaktayken bile hiçbir şey istememişken bile çocuğa bakamayacağını mı düşünüyorsun deyip bana laf söylemişti annem hamileyken ben de Allah kimseye muhtaç etmesin sağlığın yerinde olsun ben bakarım dedim sağ olsunlar ilk 40 gün 50 gün yanımda durdular sonra gittiler inşallah dedi adam muhtaç olmam o kadar da yapsinlar yani

Benimki yanımda yatıyor zaten bize saat başı uyanan anne çocuğuz ben de her uyandığında meme veriyordum öyle öyle yeri uyuyordu ama son bir haftadır bir saat uyuyor tam uyanıyor meme almıyor ayaklarını diriyor bildiğin gözler cam gibi açık oluyor ayağa kalkıyoruz göbeğimi ayaklarını bastırıyor kendini geri atıyor sanırım gazı oluyor ama gazı çıkmıyor ondan sonra yanıma sakinleşince yatırıyorum emzirmeye çalışıyorum bazen ilkinde alıyor bazen almıyor yine Bir Çığlık çığlığı ağlama seansı yine bir sakinleştirme en son yatırıyorum ya tamamen uyuyor memesi ya da memeyi bir iki çekip geri uyuyor.

Canım eğer dediğin gibiyse biraz mesafeli ol yani yapısal olarak nasılsın bilmiyorum ama ben kindarım tavrımla durumu belli ederim. Sürünür yinede çağırmam
Tam tersi kendisini tam anlamıyla uyandırmadan emziriyorum yoksa uyanır ve salonda 2 3 saat oyun oynariz😅

Canım eğer dediğin gibiyse biraz mesafeli ol yani yapısal olarak nasılsın bilmiyorum ama ben kindarım tavrımla durumu belli ederim. Sürünür yinede çağırmam

Tam tersi kendisini tam anlamıyla uyandırmadan emziriyorum yoksa uyanır ve salonda 2 3 saat oyun oynariz😅
Canım ben ne kadar uyanırsa uyansın uyku saati süreleri içerisinde odaya getirmiyorum oyun oynatmıyorum isigi açmıyorum ki telefonun ışığına bile uyanıyor hep uykuya geri döndürmeye çalışıyorum yoksa dediğin gibi takılır kalır ve bir de onu öğrenir

Canım ben ne kadar uyanırsa uyansın uyku saati süreleri içerisinde odaya getirmiyorum oyun oynatmıyorum isigi açmıyorum ki telefonun ışığına bile uyanıyor hep uykuya geri döndürmeye çalışıyorum yoksa dediğin gibi takılır kalır ve bir de onu öğrenir
Bende deniyorum da eger uyumazsa mecbur salona geliyorum çünkü yatakda çok uykum geliyor ve daha çok geriliyorum.

Ya şize kalpten sarılmak geldi içimden. Aileler destek yerine çoğu zaman köstek oluyorlar gerçekten. Bende çoğu zaman arama mesafe koyuyorum ve devam da edicem. Böyle en kötü ben oluyorum ama içim rahat ediyo4. Hasta oldum ilk kez çok fena gribim her yer dağınık ev mafolnus es desen kendini düşünür. Sana muhtaç bi bebek var. Ahh annelik öyle zor ki. Sonra gelmiş neden bizi aramiyo4sun derler. Ağzıma ne gelirse söyledim bende. İnsanın bazen herkesi olsa bile kimsesi anlayacak kimsesi olmuyor...
Malesef canım :KK43:
Benimde bi annem hep yanımda oldu ama şimdi düşünüyorum hep ben talep ettim hep ben çağırdım yada ben geliyorum dedim kendi kendine gelip beni düşündüğünü hatırlamıyorum. Bugün çok zor bir gece geçirdim anne gel biraz destek ol diyorum temizlik yapıcam diyor dünde aramıştım dünde bi bahane keşke arama mesafe koyup hiç yardım istemesem. O kadar güçlü değilim bir yerde tıkanıyorum. Çocuğum da çok ağlak ne uyku düzeni var ne bişey bazen evde temizlik yemek bile yapamıyorum eşim yoksa aç kalıyorum tuvalete bile göndermiyor bangır bangır ağlıyor. İşte bu yüzden yardım istiyorum o da bahaneler bularak bana karşılık veriyorlar. Keşke düzenimiz otursa da ben de kimseden yardım beklemesem

İşte insanın kendi annesi bile bazen çözüm olmayabiliyor tırnağın varsa başını kaşı hesabı uzaktaymış gibi düşün ve bir daha kimseyi rahatsız etme bence eğer bunun gerçekten farkındaysan sen de belli et arkadaşın dediği gibi onlar sorsunlar sana ne oluyor diye sen de lafını o zaman vurursun en kötü öz annen bile olsa bazen yeri geliyor el oluyor tek gerçeğimiz çocuğumuz.

Benimkiler uzaktalar ben kimseden hiçbir şey isteyemiyorum yakın olup da böyle yapsalar da çok zoruma giderdi seni çok iyi anlıyorum uzaktayken bile hiçbir şey istememişken bile çocuğa bakamayacağını mı düşünüyorsun deyip bana laf söylemişti annem hamileyken ben de Allah kimseye muhtaç etmesin sağlığın yerinde olsun ben bakarım dedim sağ olsunlar ilk 40 gün 50 gün yanımda durdular sonra gittiler inşallah dedi adam muhtaç olmam o kadar da yapsinlar yani
Bunun sorumlusu birazda eşim bana genel anlamda destek olmuyor. Sabah eşim annemi aramamı istedi neymiş bana yardım edemezmiş sırtı çok ağrıyormuş anneni ara gelsin yardım etsin sana, ben uyucam dedi çocuğum biraz daha düzeni otursa biraz güzel uyusa yada eşim bana destek olsa gerçekten anneme artık gel yardım et yada ben geleyim demicem resmen kendini belli ediyor. Çok zoruma gidiyor. Çocuğum doğduğundan beri annem yardım ediyor bize kaynanam ilk 40 gün yardım etti keşke etmez olaydı o da düzenimi evliliğimi bozdu sonrada o da bahaneler buldu ki o zaman bu kadar zorlanmıyordum çocuğum 2 aylıkken en azından bu kadar uyanmıyordu. 2. Ayından sonra kaynanam bahaneler bulup gelmek istemedi ki ben çağırmıyordum gene eşim çağırıyordu kendi dinlensin de birisi bana yardım etsin diye.
Şimdi de annem böyle yapıyor

Keşke öyle olsam geçen gene çağırdım gelmek istemedi dedimki sürünsem yine çağırmıcam dedim yine çağırdım çok zorlanıyorum belki ondan tükürdüğümü yaladım resmen. Ya azıcık bir destek olanım olsa yüzlerine bakar mıyım bu tavırdan sonra. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin gerçekten.

Keşke öyle olsam geçen gene çağırdım gelmek istemedi dedimki sürünsem yine çağırmıcam dedim yine çağırdım çok zorlanıyorum belki ondan tükürdüğümü yaladım resmen. Ya azıcık bir destek olanım olsa yüzlerine bakar mıyım bu tavırdan sonra. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin gerçekte

Canım benim bak biz de aynı durumdayız bizde de destekçi kimse yok ben de eşime kendim söylemiyorum ki sağ olsun o gelip yani binde bir alırsa çocuğu alıyor yoksa hep böyle dedikleri gibi peşimde dolaşıyor veya al şunu diyor tuvalete giriyor bir saat çıkmıyor hani hepimiz mükemmel değiliz ben psikolojik olarak çok rahatım Allah'a şükürler olsun o bile yetiyor yani hani bu çocuk bizim başka işimiz gücümüz yok bunlara bakmak zorunda olan bizlermişiz gibi hep düşünülüyor o uyuduğunda sen de uyu boş ver ev temiz olsun olmasın umursama zaten gelen giden kimsemiz yok biz bize yaşıyoruz biraz dağınık kalsın önemli değil sen psikolojin senin dinlenmen bu durumda daha önemli geçici bir süreçteyiz böyle düşünün ve biraz rahatla

Yoksa emin ol hasta olursun Allah korusun yani o zaman daha kötü ya Kendi öz annense de bırak gelmeyen gelmesin yapmayan yapmasın yarın bir gün bu çocuk büyüdüğünde sana yol yoldaş olacak İnşallah yani kimseden bir beklentin de olmasın annense de kendi kendine yaşasın onu vicdanı ona kalsın boş ver sen yarım saat mi uyuyor git sen de uzan yanına çocuğun 10 dakika mı uyuyor git uzan yani bir yemekse bir yumurta kır ye hani İnan bu günler geçecek böyle zor zor sonsuza kadar gitmeyecek

Canım benim bak biz de aynı durumdayız bizde de destekçi kimse yok ben de eşime kendim söylemiyorum ki sağ olsun o gelip yani binde bir alırsa çocuğu alıyor yoksa hep böyle dedikleri gibi peşimde dolaşıyor veya al şunu diyor tuvalete giriyor bir saat çıkmıyor hani hepimiz mükemmel değiliz ben psikolojik olarak çok rahatım Allah'a şükürler olsun o bile yetiyor yani hani bu çocuk bizim başka işimiz gücümüz yok bunlara bakmak zorunda olan bizlermişiz gibi hep düşünülüyor o uyuduğunda sen de uyu boş ver ev temiz olsun olmasın umursama zaten gelen giden kimsemiz yok biz bize yaşıyoruz biraz dağınık kalsın önemli değil sen psikolojin senin dinlenmen bu durumda daha önemli geçici bir süreçteyiz böyle düşünün ve biraz rahatla

Yoksa emin ol hasta olursun Allah korusun yani o zaman daha kötü ya Kendi öz annense de bırak gelmeyen gelmesin yapmayan yapmasın yarın bir gün bu çocuk büyüdüğünde sana yol yoldaş olacak İnşallah yani kimseden bir beklentin de olmasın annense de kendi kendine yaşasın onu vicdanı ona kalsın boş ver sen yarım saat mi uyuyor git sen de uzan yanına çocuğun 10 dakika mı uyuyor git uzan yani bir yemekse bir yumurta kır ye hani İnan bu günler geçecek böyle zor zor sonsuza kadar gitmeyecek
Haklısın hiç dinlenememek uyku uyuyamamak çok zor. Hep yorgunluktan talep de bulunuyorum işte. Eşim biraz elini taşın altına koysa kimseden medet ummam. İşten gelince biraz baksa ne bilim uyusam. Bak diyince defalarca yanıma getiriyor çocuğu ne uyuyabiliyorum ne dinlenebiliyorum.

X