2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Canım benim bak biz de aynı durumdayız bizde de destekçi kimse yok ben de eşime kendim söylemiyorum ki sağ olsun o gelip yani binde bir alırsa çocuğu alıyor yoksa hep böyle dedikleri gibi peşimde dolaşıyor veya al şunu diyor tuvalete giriyor bir saat çıkmıyor hani hepimiz mükemmel değiliz ben psikolojik olarak çok rahatım Allah'a şükürler olsun o bile yetiyor yani hani bu çocuk bizim başka işimiz gücümüz yok bunlara bakmak zorunda olan bizlermişiz gibi hep düşünülüyor o uyuduğunda sen de uyu boş ver ev temiz olsun olmasın umursama zaten gelen giden kimsemiz yok biz bize yaşıyoruz biraz dağınık kalsın önemli değil sen psikolojin senin dinlenmen bu durumda daha önemli geçici bir süreçteyiz böyle düşünün ve biraz rahatla

Yoksa emin ol hasta olursun Allah korusun yani o zaman daha kötü ya Kendi öz annense de bırak gelmeyen gelmesin yapmayan yapmasın yarın bir gün bu çocuk büyüdüğünde sana yol yoldaş olacak İnşallah yani kimseden bir beklentin de olmasın annense de kendi kendine yaşasın onu vicdanı ona kalsın boş ver sen yarım saat mi uyuyor git sen de uzan yanına çocuğun 10 dakika mı uyuyor git uzan yani bir yemekse bir yumurta kır ye hani İnan bu günler geçecek böyle zor zor sonsuza kadar gitmeyecek
Ev zaten dağınık çamaşırlar tonla birikmiş eşim biraz oyalayınca ancak yemek yapabiliyorum ona da bakmasa aç kalırım.

Haklısın hiç dinlenememek uyku uyuyamamak çok zor. Hep yorgunluktan talep de bulunuyorum işte. Eşim biraz elini taşın altına koysa kimseden medet ummam. İşten gelince biraz baksa ne bilim uyusam. Bak diyince defalarca yanıma getiriyor çocuğu ne uyuyabiliyorum ne dinlenebiliyorum.
Buradaki kadınların hepsi çok güçlü çünkü hepimiz artık anne olduk ve kendimizden daha çok düşünmemiz gereken bir varlığa sahibiz bebeklerimiz var. Sen de çok güçlüsün emin ol sadece biraz bakış açını değiştirmen gerekiyor biraz esnek olman gerekiyor belki de bir şeyleri öğrenmen gerekiyor bu süreçte kendini rahat bırak kimseden bir şey bekleme gelen talepleri çevirme gerisi zaten kendiliğinden düzelir inşallah.

Eş konusu ayrı bir olay bu konuda bir şey diyemem o da belki de kendince destek olduğunu düşünüyordur elinden gelen belki budur zaten Ataerkil bir topluma sahibiz onun yükü de var çok yüklenme kendine nolur. 🙏🏻🌼

Ev zaten dağınık çamaşırlar tonla birikmiş eşim biraz oyalayınca ancak yemek yapabiliyorum ona da bakmasa aç kalırım.
Kardeşimin 4 aylık bebeği var iki tane çocuğu var o da aynı durumda eşi hiç yardımcı olmuyor eski düzenini çok arıyor belki şu an depresyonda bir yardımcı olmaya destek olmaya çalışıyorum olduğu kadar ama herkes bir yerden sonra kendine kalıyor bırak çamaşırlarda öyle kalsın hiçbir şey olmaz emin ol senin huzurundan psikolojinden önemli değil

Buradaki kadınların hepsi çok güçlü çünkü hepimiz artık anne olduk ve kendimizden daha çok düşünmemiz gereken bir varlığa sahibiz bebeklerimiz var. Sen de çok güçlüsün emin ol sadece biraz bakış açını değiştirmen gerekiyor biraz esnek olman gerekiyor belki de bir şeyleri öğrenmen gerekiyor bu süreçte kendini rahat bırak kimseden bir şey bekleme gelen talepleri çevirme gerisi zaten kendiliğinden düzelir inşallah.

Eş konusu ayrı bir olay bu konuda bir şey diyemem o da belki de kendince destek olduğunu düşünüyordur elinden gelen belki budur zaten Ataerkil bir topluma sahibiz onun yükü de var çok yüklenme kendine nolur. 🙏🏻🌼
Sağol desteğin için canım🙏🏻
Eşim destek olduğunu sanmıyor destek olmuyor bariz. Az önce uyuyacam her yerim ağrıyor dedi 2 saat uyudu gidip kaldırdım kalk çocuğa bak birazda ben dinleneyim dedim kalkmadı bencil çünkü gece 12 kere kalkan ben değilim sanki o sadece kendi rahatını düşünüyor. O konuda çok şanssızım. Bir annem destek oluyordu o da artık yan çiziyor kaldım böyle tek başıma inanılmaz kilo veriyorum

Kardeşimin 4 aylık bebeği var iki tane çocuğu var o da aynı durumda eşi hiç yardımcı olmuyor eski düzenini çok arıyor belki şu an depresyonda bir yardımcı olmaya destek olmaya çalışıyorum olduğu kadar ama herkes bir yerden sonra kendine kalıyor bırak çamaşırlarda öyle kalsın hiçbir şey olmaz emin ol senin huzurundan psikolojinden önemli değil
Evet öyle bırakıyorum bu sefer işler daha çok birikiyor gördükçe strese giriyorum :KK43: bende bazen kendimi psikolojik olarak çok kötü hissediyorum bugün gibi.

O kadar yorgunum ve herkese kızgınım ki. En büyük destekçim annemdi ama galiba çok talepte bulundum artık yardım etmek istemiyor kendini baya belli ediyor. Bir daha yardım istemicem diyip bitik olduğum ilk anda arıyorum gel diyorum hep bahaneler bende akıllanmam güçlü olucam bu sefer yardım istemicem diyorum ama yine yenik düşüyorum yorgunluğa. Herkese herşeye çok kızgınım çocuğum olduktan sonra değişen herşeye kırgın ve kızgınım
Benimde tek annem yardım ediyor her gün çağırsam her günde gelir ama kendi başıma bişeyler yapmak istiyorum artık haftada bir iki kere geliyor önceden neredeyse her güm gelirdi annem dışında hiç destekçim olmadı evlendikten sonra arkadaş çevrem baya azaldı çocuktan sonra bitti givi bir şey görümcem üst katımda oturur bişeye ihtiyacın var mı diye sormaz Bile kaynanam köyde bir kaç ay sonra gelecek öyle kimsem yok annem dışında He eşim de söylersem ii yapar ama 3 yaşında ki çocuğa şag anlatır gibi aynı şeyi 10 kwre söylemem lazım ona diyene madar kendim yapıyorum getir götür işlerini yaptırıyorum kocama emziği getir biberonu getir vs çoğu zaöan onu bilr yanlış anlıyor hep kavga ediyoruz her şeyi kendin yapınca öyle güçlü oluyorsun ki nu sayede çocuğuna dahagüzel bakıyosun aslında

Akşam olunca uyutucam diye gerginlik basıyor ama dinlenmek içinde can atıyorum. Gerçi dinlenemiyorum gene uyutuyorum defalarca geri kalkıyor tek seferde uykuya da geçmiyor
Ben artık o uyusada uyuyamıyorum ya normalde de çok uyuyan birisi değildi ünv zamanı uyku sorunum vardı baya ilaç kullanıyordum galiba yine bozdum kendimi ilaçta kulanamam emziriyorum aşırı gerginim akşam barut gibiyim 🤣

Benimde tek annem yardım ediyor her gün çağırsam her günde gelir ama kendi başıma bişeyler yapmak istiyorum artık haftada bir iki kere geliyor önceden neredeyse her güm gelirdi annem dışında hiç destekçim olmadı evlendikten sonra arkadaş çevrem baya azaldı çocuktan sonra bitti givi bir şey görümcem üst katımda oturur bişeye ihtiyacın var mı diye sormaz Bile kaynanam köyde bir kaç ay sonra gelecek öyle kimsem yok annem dışında He eşim de söylersem ii yapar ama 3 yaşında ki çocuğa şag anlatır gibi aynı şeyi 10 kwre söylemem lazım ona diyene madar kendim yapıyorum getir götür işlerini yaptırıyorum kocama emziği getir biberonu getir vs çoğu zaöan onu bilr yanlış anlıyor hep kavga ediyoruz her şeyi kendin yapınca öyle güçlü oluyorsun ki nu sayede çocuğuna dahagüzel bakıyosun aslında
Herşeyi kendim yapmak istiyorum hep oğluma diyorum oğlum biraz sakin ol düzenli uyu beni kimseye mecbur muhtaç etme nolur diyorum. Ama benim bebeğim cidden beni çok zorluyor canı sağolsun tabiki ama bende bittim bedenim ruhum artık pes etmek üzere.
Ne güzel bak hergün çağırsam gelir diyorsun yakın mı oturuyorsunuz peki?
Bazen bakıyorum Instagram da çocuklarını annelerine bırakıp eşleri ile akşam yemeğine gidiyorlar yada bi iki günlük tatile gidiyorlar ne güzel diyorum ben anneme bi kaç saat bırakıp evin temizliğini yapayım diyorum arıyor gel durmuyor diye surat beş karış seni istiyor diyor.

Haklısın hiç dinlenememek uyku uyuyamamak çok zor. Hep yorgunluktan talep de bulunuyorum işte. Eşim biraz elini taşın altına koysa kimseden medet ummam. İşten gelince biraz baksa ne bilim uyusam. Bak diyince defalarca yanıma getiriyor çocuğu ne uyuyabiliyorum ne dinlenebiliyorum.
Bişey diyim mi bubsaatten sonra baksa bile uyuyamazsın çünkü bu tempoya alıştık mesela hafta sonu saat sabah 5 gibi alacaklar bebeği geçecekler salona sen hiç anlamayacaksın uykunun en derin en tatlı saatleri öyle yaparsa uyursun ben çocuk uyanıyor bwn uyanıyorum aradan gelçiyor 2 saat kocam dşyor ki alayım seni anne uyusun zaten çocuğun uyku saati geldi benim uykum bitti sen onu alsan ne olur 🤣

Bişey diyim mi bubsaatten sonra baksa bile uyuyamazsın çünkü bu tempoya alıştık mesela hafta sonu saat sabah 5 gibi alacaklar bebeği geçecekler salona sen hiç anlamayacaksın uykunun en derin en tatlı saatleri öyle yaparsa uyursun ben çocuk uyanıyor bwn uyanıyorum aradan gelçiyor 2 saat kocam dşyor ki alayım seni anne uyusun zaten çocuğun uyku saati geldi benim uykum bitti sen onu alsan ne olur 🤣
Uyumasak bile belimiz yatak görürdü 😂

Herşeyi kendim yapmak istiyorum hep oğluma diyorum oğlum biraz sakin ol düzenli uyu beni kimseye mecbur muhtaç etme nolur diyorum. Ama benim bebeğim cidden beni çok zorluyor canı sağolsun tabiki ama bende bittim bedenim ruhum artık pes etmek üzere.
Bazen bakıyorum Instagram da çocuklarını annelerine bırakıp eşleri ile akşam yemeğine gidiyorlar yada bi iki günlük tatile gidiyorlar ne güzel diyorum ben anneme bi kaç saat bırakıp evin temizliğini yapayım diyorum arıyor gel durmuyor diye surat beş karış seni istiyor diyor.
Kız sakın o tuzağa düşme reklam onlar ağır depresyon sebebi instaya inanma sakın kuzum

Evet yakınız annemle normalde kaynanamda yakın ama köyde şimdi aslında kaynanam versem oda bakar ama ne hulsa yedirir içim rahat etmiyor veremem givi geliyor. Bir süre sonra evde birisini istemiyorsun hemde bişeyleri kendim yapmak istiyorum ondan artık gelmiyor. Benimde oğlum çok zor bir bebek ondan zaten annem çok geldi belkide gelmezdi bu kadar ama ben ona pek gitmem özlüyor bir de ondan da geliyor tek torun dayanamıyor senin annende biraz özlese oda dayanamaz telefonlada çok bakma mesajlara dönme falan anlar yorulduğunu özler kıyamaz gelir belki senin stresinden etkileniyordur annen bende de oldu o çümlğ uykusuzluk yorgunluk annem ne dese tersliyordum kızıyordum sonra alındı gelmedi biraz ama elimde değil ona kızmıyorum genel bir gerginlik var işte bu tempodan dolayı

X