2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Aynısını bende yaptım kolaylik olsun diye her uyandiğinda emzirip yatirdim dedigin gibi uykusuzlukdan yaptım yani ama artık emzik veriyorum.. benimde gecem çok kötü geçti gözlerim şuan kan çanağı gibi
Emzik kullansa keşke ama kullanmıyor. Ne olacak böyle ben gerçekten bitik haldeyim abartısız 10 12 kere kalkmışımdır

O kadar uykusuz bir halde kalkıyorum ki bi an önce uyusun diye en kolay yöntem emzirme geliyor hemen uyusunda uykuya devam edeyim diye. Bi ara denedim 1 hafta her kalkmasına emzirmedim ama sonra pes ettim
Ben artık alışkanlık olmuş hemen emziriyorum uykusuzluktan ne yaptığımı Bile hatırlamıyorum sabaha acaba bu gece kaç kere kalktım 🤣 genelde 12 1e kadar iyi uyuyor sma sonrası felaket hele 4 buçuk 5ten sonra hep ağlıyor gazdan dolayı sanırım

Yani eşin erken yatıyorsa falan normal canım benimki 2den önce yatmaz o yüzden iyi oluyor
Bazen erken yatıyor bazen geç ama genel olarak çok yorgunum uykum var diyip duruyor geçen 3 saat çocuğa baktı benim işim vardı belim ağrıdı kollarım ağrıdı oturtmuyor diyor. Benim halimi anladın mı diyorum yoo anlamadım sen annesin diyor

Kızlar selam ben de hala ek gıdaya tamamen adapte olmuş durumda değilim dün pikniğe gittik mesela sadece sabah kahvaltısında yumurta labne meyve püreleri yedirebildim onun dışında başka hiçbir şey yedirmedim eve gelince de yedirmedim Yavaş yavaş zamanla tadarak alışacaklarını düşünüyorum şu anda böyle şişirmenin bir anlamı yok küçücük mideleri var zaten hemen doyuyorlar Bir de benimki memeyi de öyle uzun uzun emmiyor artık ucunu getiriyor tam böyle akacağı zaman geri çekiyor süt boşa gidiyor

Bir de artık gaz sancısından mıdır nedir bilmiyorum artık geceleri her uyandığında çığlık çığlığa uyanıyor ve ayaklarına diriyor meme veriyorum almıyor yani önceden meme ile uyuyor memeye alışkanlık et diye düşünüp uyku ilişkisini kesmeye çalışırken şimdi meme verdiğim halde almıyor çığlık çığlık ağlayarak uyanıyor önce gazını hallediyorum yani genelde çıkarmıyor pış pışlıyorum daha çok bağırıyor derken sonra sakinleşip yatağa yatınca o şekilde meme veriyorum işini bitirince kendi çıkarıyor zaten ağzından

Yani bütün bu kadınlar kulübü Şubat anneleri olarak hepimiz daha doğrusu çoğumuz aynı durumdayız sanırım uyku konusunda hepimiz çok yorulduk ama bir yerde bir kırılma noktası yaşayacağız ben buna inanıyorum her gün araştırıyorum okuyorum nerede ne yanlış yaptim ama her bebek farklı ve bizi yönlendirenlerde bunlar bir şekilde geçecek aşacağız buraları yani evet çok zor ben de şu an uykusuzum hatta çağırmadım halde eşim geldi yanıma kucağına aldı pışladı ben tuvalete falan gittim geri yattım öyle böyle zaman geçiyor işte

Kızlar uyku konusunda beşiğinde yatıyorsa 30 dk bir saatte bir uyanıyor ama yanımda yatıyorsa ve karnı toksa güzel uyuyor. Normalde emzik tutmuyor ama bu aralar gece uykusunda tutmaya başladı o da baya uzattı uyku süresini doğru mu yapıyorum bilmiyorum

Bir de kızlar benim bebeğim gündüzleri kendi kendine durduk yere Çığlık atmaya başladı yani böyle sohbet ediyor gibi ama çığlık atarak sohbet ediyor ağlamıyor ama çığlık atıyor niye böyle yapıyor sıkılınca yapıyor daha çok derdini o şekilde anlatmayı öğrendi nasıl öğrendi bilmiyorum hiç o zamana kadar getirmemiştim ama hep müdahelede bulunuyorum erkenden hiç yanından ayrılmıyorum mutfağa gideceğim zaman mutfaktayım anneciğim çay alıp geliyorum diyorum her şey hep konuşuyorum ama o bana çığlık atarak karşılık veriyor acaba üst dişleri mi çıkmaya başladı yavaş yavaş onun sancısı mı bunlar

Kızlar uyku konusunda beşiğinde yatıyorsa 30 dk bir saatte bir uyanıyor ama yanımda yatıyorsa ve karnı toksa güzel uyuyor. Normalde emzik tutmuyor ama bu aralar gece uykusunda tutmaya başladı o da baya uzattı uyku süresini doğru mu yapıyorum bilmiyorum
Nasıl bir emzik verdiniz ben de geceleri emzik vermeyi düşünüyorum aslında ama alir mi almaz mı bir kere almadı diye şu anda da almaz diye düşünüyorum ben de deneyeyim o zaman

Nasıl bir emzik verdiniz ben de geceleri emzik vermeyi düşünüyorum aslında ama alir mi almaz mı bir kere almadı diye şu anda da almaz diye düşünüyorum ben de deneyeyim o zaman
Phılıps avent ultra air almıştım zaten tutmadı hiç artık bir gece canıma tak etti sürekli emmek istiyor uyanıp memenin ağzında olmadığını anlayınca ağlamaya başlıyordu en son emzirdim göğsümü çeker çekmez emziği verdim uyku sersemi emmeye devam etti mızırdandığında da attıysa ağzından hemen verdim öyle öyle 3 saate falan uzadı uykuları. Bir de sütüm zaten az benim bir uyandığında emiyorsa diğerinde mama veriyorum hem süt birikmiş oluyor hem kızım doymuş oluyor.

Bazen erken yatıyor bazen geç ama genel olarak çok yorgunum uykum var diyip duruyor geçen 3 saat çocuğa baktı benim işim vardı belim ağrıdı kollarım ağrıdı oturtmuyor diyor. Benim halimi anladın mı diyorum yoo anlamadım sen annesin diyor
Ay inanmıyorum ya benim ki de geçen pazar baktı bende evi temizledim ben dükkana gideyim saatlerce çalışayım bu kadar yorulmuyorum Allah sana güç kuvvet versin diyo

Aralık annelerimgrubuna bakıyorum onlarda uyku sorunu var ama genel sorunları ek gıda ve diş tüm annelerin kafası çok karışık ya 🤣 2 yaşına gelince anca düzen kurarız gibi geliyor artık normal da bildiğimiz yapacağımız basit şeyleri bile yapamıyoruz bazen kafamız duruyornhep daha iyisi olsun diye çabalarken ufak şeyleri atlıyoruz sanki

Kızlar selam ben de hala ek gıdaya tamamen adapte olmuş durumda değilim dün pikniğe gittik mesela sadece sabah kahvaltısında yumurta labne meyve püreleri yedirebildim onun dışında başka hiçbir şey yedirmedim eve gelince de yedirmedim Yavaş yavaş zamanla tadarak alışacaklarını düşünüyorum şu anda böyle şişirmenin bir anlamı yok küçücük mideleri var zaten hemen doyuyorlar Bir de benimki memeyi de öyle uzun uzun emmiyor artık ucunu getiriyor tam böyle akacağı zaman geri çekiyor süt boşa gidiyor

Bir de artık gaz sancısından mıdır nedir bilmiyorum artık geceleri her uyandığında çığlık çığlığa uyanıyor ve ayaklarına diriyor meme veriyorum almıyor yani önceden meme ile uyuyor memeye alışkanlık et diye düşünüp uyku ilişkisini kesmeye çalışırken şimdi meme verdiğim halde almıyor çığlık çığlık ağlayarak uyanıyor önce gazını hallediyorum yani genelde çıkarmıyor pış pışlıyorum daha çok bağırıyor derken sonra sakinleşip yatağa yatınca o şekilde meme veriyorum işini bitirince kendi çıkarıyor zaten ağzından
Bende öyleyim tam oturtmadım henüz kahvaltı kesin veriyorum bir de meyve veriyorum geri kalanı muallakta

Uyuttum yatağına koydum 5 dk bekledim tuvaletim geldi gittim daha oturdum çığlık çığlığa alıyor böyke tuvaletteyken ya da yemek yerken dalan ağladığında o kadar sinir oluyorum ki zaten gşn içinde zar zor bunlara vakit ayırıyorum çığlık atarak ağlaması aşırı sinir ediyor

Emziği nasıl teklif ettin uykuluyken mi

Bir de kızlar benim bebeğim gündüzleri kendi kendine durduk yere Çığlık atmaya başladı yani böyle sohbet ediyor gibi ama çığlık atarak sohbet ediyor ağlamıyor ama çığlık atıyor niye böyle yapıyor sıkılınca yapıyor daha çok derdini o şekilde anlatmayı öğrendi nasıl öğrendi bilmiyorum hiç o zamana kadar getirmemiştim ama hep müdahelede bulunuyorum erkenden hiç yanından ayrılmıyorum mutfağa gideceğim zaman mutfaktayım anneciğim çay alıp geliyorum diyorum her şey hep konuşuyorum ama o bana çığlık atarak karşılık veriyor acaba üst dişleri mi çıkmaya başladı yavaş yavaş onun sancısı mı bunlar
Benimkide çığlık atmaya başladı sesini keşfettiğini düşünüyorum

X