2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim artık dikkatimi çekiyor instagramda falan uykuyla ilgili gönderiler olunca hemen yorumları okuyorum değil 1 yaş 2 3 4 hep yazıyorlar ama ben zamanla azalacağını düşünüyorum 1 yaşa kadar bunu kabullendim çünkü dişten dolayı hep başa dönücez. Birde bazıları nazardan dolayı hep olumsuz konuşuyor aman bişey demiyim nazar değer diye bunuda fark ettim ondan artık sormuyorum bir burada derdimi anlatıyorum buraya güveniyorum

Ben unla değil de irmikle yaptım aynısını. Cam rendede elma rendeledim. İrmikle su pişirdim. İçinde bebe bisküvisi. Güzel oldu bence. Hatta ertesi güne de kaldı biraz. Onu da yedirdim.
İrmik almadım henüz yulaf ununun kokusuda bir garip geldi zaten oğlumda sevmedi ama bir kaç kere denerim artık

Aynısını geçen gün görümcem dedi valla kimseye bişey söylemicem artık ne duyarsam sinirleniyorumçünkü çocuk 8 gün kaka yapmadı bende kakasını yapsa ona bir sürü şey yaparım ama yapmadığı için gazla yediremiyorum dedim daha cümlemi bile tamamlayamadım aa sana yemek vermeseler olur mu yazık aç kalmış falan dsdi aç olan bebek ağlar hele 6 7 aylık bebek ortalığı ayağa kaldırır ben oğlumu tanıyorum herkes çocuğunu tanır kimsenin dediğine takılma sadece emzireerek de doyurabilirsin sütün gazla ile doyar zaten bir tanıdığım sütü çok diye 9 aya kadar ek gıda vermemiş mesela ama onu doktor demiş obezite olabilir diye böyke ekstra durumlarda var yani

Aman çok biliyolar madem doktorlara ne bakıyosun diyo çocuğu ya da kendisi hasta oluncada gitmesin

Valla bişey söyliyim mi. Eğer 1 yaşında bir bebek gecede 6 defa uyanıyorsa ya ciddi bir sorunu olmalı yanda aile uyutma konusunda bir yerde hata yapmış. Doğal bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Valla bişey söyliyim mi. Eğer 1 yaşında bir bebek gecede 6 defa uyanıyorsa ya ciddi bir sorunu olmalı yanda aile uyutma konusunda bir yerde hata yapmış. Doğal bir durum olduğunu düşünmüyorum.
Aynen zaman geçtikçe azalması lazım inşallah o zamana güzel uykular olur ya şuan ben gece baya uyanıyorum önceden hep yazardım şu saatte emzifrdim uyuttum falan artık gece kaç kere kalkıyorum sabaha hatırlamıyorum kafam iyice karıştı uykusuzluktan bazen günler bile karışıyor hangi olay hangi gün oldu kestiremiyorum

Can can anneler uzun zamandır yoğunluktan yazamadım. Ama hep okudum iyi ki varsınız. Tek olmadığımı bilmek çok güzel. Katı gıdaya alıştı mi alınmadı mi inanın bilmiyorum bwl yapmıyorum yediriyorum bitiriyorum mevzuyu. İş yoğunluğu yorgunluğu çok çok yoruyor beni perişan oluyorum. Günlük yogurt kesin var anlamadığım şekilde çorbalar yoğurtla seviyor. Tarhanaya bile labne yada yoğurt katında daha bir seviyor. Harici bisküvi aldım og nin zeytinyağlı sevmedi oysa tadı çok güzel oluyor. Kaşık maması yulaf sevmiyo oguruyor. Ama bugün yoğurt çorbasına puturtulu içti. Günlük meyve yoğurt kesin veriyorum. Hazır olan organik meyve puleri kurtarıcım. Birde ben meyveleri alıyorum dolapta bozuluyor böyle daha ekonomik geliyor bilemedim. File markete çorba var ismini unuttum bir anne daha demişti onu çok seviyor kemik sulu sebze muzlu karışık meyveli yulafli bir kavanoz maması çok seviyor bende onlarla dönüşümlü gidiyorum. Ama evde öyle pişen yemekleri yedirmeye taktırma mevzuları yok çünkü bebis için hani olursa veriyorum keşkek vardı çok sevdi gibi. Geceleri beslenmeye devam 3_4 saatteki simdiyaticam5 saat uyku ile ise gidicem öyle. 7 ay asimiz var 29 u menenjit ondan çekiniyorum

31'i tek eşimle bursaya gidiyoruz. Bebek evde kalcak. Kv gelmişti biliyorsunuz ama annemde gelcek bize bebeğe tek bakamaz gece korkarım annem alışık bebeğin gece beslenmelerine ilk defa ayrı kalicam biraz tedirginim. Süt saçma mak.goturcem sagip dökerim buz poşeti yok hani yolda çözülür erir bozulur korkusu ile en azından azalmasin. Emme olayımız tamamen bitti zaten. En azından günde 2 öğün zorda olsa anne sütü vermeye çalışıyorum amacok zor sagmak metal olarak çok yıprandım.

Kesinlikle aç olan bebek ağlar kendini belli eder, ek gıda görmediğim de aç kaldığını düşünmüyorum bende. Bu insanlar niye böyle anlamıyorum ancak moral bozuyorlar

Kızlar gerçekten bu uykuyu ne yapacaz benim inancım kalmadı uzayacağına. Gün geçtikçe uzaması gerekken azalıyor saat 2.30 ben bu saate kadar 4 kere kalktım pış pış yapıyorum olmuyor dönüp duruyor illa kucağıma alacam öyle uyuyor bende her kucağıma aldığımda uykusuzluktan hemen uyusun diye emziriyorum alışkanlık mı yaptı anlamıyorum gerçekten saatte bir kalkar mı 7 aylık bir bebek. Gücüm kalmadı , açlıktan saatte bir mi kalkılır doymuyor mu diyorum ama yok 7 aylık bebekte saatte bir acıkmaz yani. Ne yapacaz böyle gerçekten uyku yüzünden çok kötü oluyorum

Canım galiba alıştırmışsın emmeye. Şu an açlıktan değil alışkanlıktan uyanıyor. Merak etme çözebilirsin. Sadece bir kaç gün sabır stmen lazım. Uyandığında emzirme. Muhtemelen seni zorlayana ladar ağlayacaktır. Sanki çok açmış gibi. Sen de korkup emzirmeye çalışacaksın yapma. Kademeli olarak süreyi uzat.

O kadar uykusuz bir halde kalkıyorum ki bi an önce uyusun diye en kolay yöntem emzirme geliyor hemen uyusunda uykuya devam edeyim diye. Bi ara denedim 1 hafta her kalkmasına emzirmedim ama sonra pes ettim

Biz şöyle yapıyoruz artık bebiş uyuyunca ben farklı bir odaya gidip uyuyorum o uykuya dalana kadar olan 3-4 kezlik uyanmaları eşim hallediyor

Beşiğinde mi yatıyor yanında mı

O kadar uykusuz bir halde kalkıyorum ki bi an önce uyusun diye en kolay yöntem emzirme geliyor hemen uyusunda uykuya devam edeyim diye. Bi ara denedim 1 hafta her kalkmasına emzirmedim ama sonra pes ettim
Aynısını bende yaptım kolaylik olsun diye her uyandiğinda emzirip yatirdim dedigin gibi uykusuzlukdan yaptım yani ama artık emzik veriyorum.. benimde gecem çok kötü geçti gözlerim şuan kan çanağı gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…