2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ek gıda konusunda çokmzorlanmaya başladım ne yedireceğimi bilmiyorum hiç düzenim yok oğlumda şu böbrek taşı olayı çıkınca 3 4 gün ara verdim yemeğe hep dışarıdaydık ne yapıcam ne yediricrm kafam allak bullak internette bakıyorum tarifleri pirinç unu diyor yulaf irmik diyor hiç birisi evde yok hayır alırım sorun değil de bunlar olmadan yemek olmuyor ya

Hep aceleye geldi sebze çorbası yaptım sadece havuç patates kabak pirinçli mesela fasulye yaptım dün 3 tane ayrdım oğluma yapayım diye ama nasıl yapsam bilemedim doktor çok gaz var bağırsaklarında dedi bu aralar çokta kabız oluyor probiyotik verdi doktor bir de demir ilacını değiştirdik Ferrum a geçtik

Kızlar günaydın biz evimize döndük bebek kalabalığı çok seviyor evde hep tek kaldığımızda mızmız halde oyalamakta güçlük çekiyorum.Allah aşkına büyüdükçe zorlaşıyor hep konuşuyoruz ama bu bebeler her hafta değişiyor bu ara nasıl pyalıyorsunuz gün içerisinde.Gününüz nasıl geçiyor

Disari cikarinca oyalaniyor. Erken saatte carsiya cikariyorum ama rutin gibi cikmadigimiz gun yok. Ona da bana da iyi geliyor ufak tefek evin eksiklerini tamamliyorum market geziyorum. Aksamüstü balkona oturtuyorum mama sandalyesine önüne oyuncak. Öglen bir mutfaktayz bir salonda. Nerede isleniyorsam anakucagini oraya alip oturtuyorum karsisinda sebeklik yapiyorum. Salonda yere mat üzerine pike attim oyuncaklariyla oyun halisinda oynuyor. Evet yalniz basina oyalamak cok zor aklima gelenler bunlar

Bagirsaklar skntiliysa patates pirinç muz falan verme bence toparlar doktor tavsiyesi denedim oldu.

Canım üzülme bende aynıyım bende yemiyor diye saldım açıkçası biraz dün tarhana çorbası yaptım ,yoğurt çorbası yaptım sonra meyve verdim yok hiç birini yemiyor emeğim çöp oluyor

Evet bende besledikten sonra altını değiştiriyorsam kusuyorduama bu sefer beslenme zamanından çok sonraydı büyük olasılıkla sıkı tuttuğum için sanırım şimdi daha dikkat etmeye çalışıyorum farkında varmıyorum sıkı tuttuğumun

Geçmiş olsun canım bizim doktorumuz imkanınız varsa özel alın 1 yaşına kadar probiyotikli d vit kullanması bebek için bağırsakları için çok çok iyi dedi

Verdiği demir ilacından da çok memnunuz hiç kabız yapmadı ama her bebekte bu durum değişebiliyor sanırım ferrum yapmaz inşallah tavsiyem 1 yaşına kadar probiyotik kullanın

Benimki de öyle oldu iyi kavanozlanmış diye yorumlamıştım kendi kendime

Canım şuan öncelik anne sütü veya mama unutma. Yediremedigin gün için üzüntü pişmanlık duyma. Mesela ne seviyorsa haftada 1 onu yap şuan sende kafanı karıştırma. İrmik ve pirinç kullanımı aşırı ve sadece onun üstünden olmadığı takdirde kıvam vermek için kullanmada sorun yok. Havuç kabakla yaptığın çorbaya pirinç irmik azami ölçüde olacağı için kullan. Yoğurt çorbası yap mesela pirinçli yaptım çok sevdi içine yumurta sarisida koydum 2 gün yedirdim onu. Günlük değil imi günlük düşün. Zamanla hepimiz pratik kazanıncaz sonra ogunlerimiz ortak olmak zaten. Instegramda annelere bakınca kafam karışıyor avokado almak istiyorum bulamıyorum ama kahvaltı için muz avokado yumurta sarısı ve karıştırıp veriyorlar ama yumurta sarısı yoğurt az pekmez le yedirdim çok sevdi ama acıkıyor sonra 3 saat tutmaz yoğurt sonra süt teklif ediyorum. Meyve tek veriyorum ama tadım olarak onuda muhallebi katiyorum seviyo yoğurt yapıyorum seviyor. Bisküvi kattım yoğurta ağzına Pütür geldi diye sevmedi ama lezzetli iki tane yoğurt Meyve bisküvi (hunnap keçiboynuzu sütlü şeker ilavesiz) az dene sevdiklerini dolaba yapıştır sonra zaten Allah ne verdiyse. Tarhana sevdi haftada 1 olabilir

İletişimden sordum
Merhabalar efendim OG Store Hoşgeldiniz! Çok fazla çalkalanma sebebi ile oluşan bir durum, normaldir.
Şeklinde cevap verdi

Benim bebeğimde de güncelleme geldi ortamları yabancıları hiç sevmezdi şimdi kalabalıkta gayet sakin kalıyor eve gelince hep ağlama halinde sıkılıyor galiba bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…