2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bir kere benim bebekte öksürdü.annemdeyken ama görmen lazım artık hafif elim ayağım terlemeye başladı. Sonra hemen tarama yaptım. Yediği mi içtiği mi hayır omu bumu hayir. Sonra ne çıktı biliyormusun. Kesin eminim. Annem nane kuruttu onuda sem bebeğe yakın yerde ovalama saklama kabına koy onun tozu bizim sipayı rahatsız etti. Bunların midesi minnak bogazla arasında mesafe az. Şöyle yap öyle tutmamaya özen göster hele yemek sonrası bı bak bakalım oluyor mu olmuyor mu ? Allah korusun. Heinching manevrası mi adini doğru yazdimmi bilmiyorum bebeğin o mide boşluğuna baskı yaparak kusturuyor ya ordan düşün. Sende o boşluğa baskı uyguluyorsun. Geçmiş olsun yinede 🤲💝
Porodica Porodica canım benim bebeğim doğduğu zamandan beri altını değiştirmek için ayaklarını kaldırınca hemen ağzından atardı. Helede hemen emzirip arkasından alt değiştiriyorsam. Emme basma tulumba gibi... 🤣🤣 Şimdilerde de yatarak emziriyorsam o da ayaklarını havaya dikiyorsa bakıyorum boğazına geliyor geri yutuyor 🙈🙈 bence farkında olmadan sıkıyorsundur veya yeni emzirmiş olabilirsin

Kızlar bebeğim normalde günde 1 kere kaka yapardı bazen 2 günde bir yapıyordu bazen hergün. Ama şu demir ilacından dolayı zorlanarak yapıyordu ve katı bir şekilde. Dünden beri günde 4 5 kere yapıyor normalde gece yapmazdı gece de yapıyor. Neden acaba böyle bi sorun yaşayan var mı
Dişleri geliyor olabilir canım

Bizde çok hızlı girdik ek gıdaya benim oğlana dün havuç kabak patates üçlüsünü versim sevmedi.
Bu sabah çeyrek yumurta sarısını yoğurtla yedirdim sevdi. Öğlen elma rendeledim cam rendede, yedi ama sonra sanki kursağında biriktirmiş gibi çıkardı çoğunu 🙈🙈 akşama tek kabak haşladım. Yengesindeydik kuzu haşlama yapmıştı. Bir kaşık onun suyundan da ekledim. Kabağı yedi. Bence havuç biraz sıkıntılı. Bugün kakasının bir kısmı yeşil diğer kısmı normaldi. Dün ki kabaktandır diye umuyorum.
M minikcirbagam M misises Ben doktora özellikle sordum, pastörize süt mü normal süt mü diye kendine yaptığın yoğurttan ver dedi. Güzelce kaynat, öyle yap yoğurdun dedi.
Birde cumadan beri ateşimiz 37.4, 37.2, 37lerde, mızmız, doktorumuz da cumartesi baktı üstteki dişler mısır patlar gibi patır patır patlayacaklar dedi 🥴🥴🤕🤕 beklemedeyiz

Son düzenleme:
Ay o ccler ne öyle 150 ler 200 ler. Bizimki 120 yi güç bela içiyor. Ama öyle zayıf falan da değil gayet tosuncuk. Ek gıdayı da ne versem yiyor. Hiç öyle tadımlık falan değil. Koca tabağı güpletir. Bugün komşu kek getirmiş. Uzanıp yemeye çalıştı. Vermeyince sinir yaptı falan. Ama formul mamayı max 150 içer o da 30-35 dkda.

Kızlar saçma bişey soracam. Og naturalden keçiboynuzu pekmezi almıştım kullanıyordum geçen kavanozu açtım pat diye patlar gibi ses çıktı ve beyaz duman gibi hava çıktı pekmez de acaba bozulmuş felan diye mi öyle oldu tadına baktım normaldi. Neden öyle patlayıp duman çıktı anlamadım

aa onla alakası oluyormu ki
Cumartesi doktorda dedi kakasını biraz sulu cıvık olabilir diye, akşam babamla konuşurken üst dişleri gelecekmiş dedim, bana ishal oldu mu dedi 🤔 tecrübeli dede 🤣🤣🤣
Benimki hala cıvık yaptığı için çok farketmedim ama önceleri 2 günde 1 yapıyorken şimdi günde 1 veya 2 defa yapıyor.
Her bebekte aynı olacak diye bir şey yok bence benimkinin ateşi yükseliyor alttaki dişlerde de öyle olmuştu. Ama seninki ishal oluyordur🤷

Kızlar bebe bisküvisi yok almam kullanmam diyordum ama bugün kahvaltısında bir iki tane ihtiyaç duydum gibi. Yoğurt yumurta sarısı keçiboynuzu pekmezi ile verdim yedi ama icinde bisküvi olsa doyurucu olur diye dusundum. Sonra migrostan hünnap marka keçi sütlü içeriği temiz önerilen bir biskuvisini aldım 😁 denemedim yarın insAllah sizede söylemek istedim. Trendyoldada yorumlar iyidi
Yaa migrosa bende bakim yarin

Ay o ccler ne öyle 150 ler 200 ler. Bizimki 120 yi güç bela içiyor. Ama öyle zayıf falan da değil gayet tosuncuk. Ek gıdayı da ne versem yiyor. Hiç öyle tadımlık falan değil. Koca tabağı güpletir. Bugün komşu kek getirmiş. Uzanıp yemeye çalıştı. Vermeyince sinir yaptı falan. Ama formul mamayı max 150 içer o da 30-35 dkda.
Maşallah benim ki normal bebek. Biraz fazla yese hop kaka. Genetik çok etkili kuzum. Bizim tipimiz babama ben buna dünyasında yedirsrm fit baby Şifa olsun kuzuma. Maşallah

Kızlar saçma bişey soracam. Og naturalden keçiboynuzu pekmezi almıştım kullanıyordum geçen kavanozu açtım pat diye patlar gibi ses çıktı ve beyaz duman gibi hava çıktı pekmez de acaba bozulmuş felan diye mi öyle oldu tadına baktım normaldi. Neden öyle patlayıp duman çıktı anlamadım
Dışarıda mı bıraktın kuzum. Sıcaktan oluyor. Ben evdeki pekmezini o yüzden attım. Dolapta muhafa et bende hurma özü dut ve keçiboynuzu var hepsi dolapta

Ben ayrılanlar var ya masa oluyor ayrıca ondan aldım memnun değilim şuan diğerleri nasıl bilmiyoeum ama bunun minderi kayıyor sürekli birde önünde yemek koyulan yere çıkmıyor yani çıkıyor ama çok zor çıkıyor devamlı takıp çıkarılmaz o yüzden alacaksan bunu önermem hatta kendimde başka almayı düşünüyorum
Jusso BABY2GO Lüx Hamburg Mama Sandalyesi
Bunu aldım bakim nasıl çok pahalı olsun istemiyorum

Kızlar benim kız baba demeyi mi öğrendi yoksa bilinçsiz mi bilmiyorum gidip gelip baba diyo🤣 nankör kız ben baktım sana ben 🤣 baban yatıyodu ben yediriyordum baban yatıyordu ben uykusuzdum 🤣
Ay benimki de baba diyor gibi. Arada sanki ani gibi sesler çıkarıp anne demeye de çalışıyor gibi. Ama baba çok daha bariz 😅

X