2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar gündüz uykularımız hep 30-35-40dk oluyor böyle olupta süresini uzatabilen var mı? Taktik verin 🤦🏼‍♀️ çok çok nadir 1-1.5oluyor yani. Ve sadece anakucağında sallanarak uykuya geçebiliyor alıştırdüm maalesef😔
Ben yanında durduğumda uzun uyuyor 1 saat belki 1 buçuknyoksa hep 30 45 dk arası

Kızlar günaydın bebeği kahvaltı öğününe başlayan var mı ? Varsa neler yapıyorsunuz kahvaştıda
Bu sabah irmik pişirdim ixine biraz ceviz, yumurta sarısı koydum yedirdim..
Bazi günler pirinç unu ile yapıyorum yumurta sarısı ekliyorum biraz, biraz kayısı bazen

Evet ya🤣

Benimkide öyle ama böyle olunca ne ev işi ne çamaşır, bulaşık, öz bakım hiçbirini yapamıyorum. Odadan çıkayım anında uyanıyor birde kalkmaya calisiyor.
Böyle hep işlerime engel keşke uyutunca tek basina dursa 😖
Bende hic bi is yapamıyorum..
Süpürge açsam uyanıyor. Balkonu falan yıkamam lazım resmen bısey yapamıyorum

‼️❗‼️❗‼️❗‼️Kızlar bizim ebe dün şöyle bir uyarı yaptı, 9 ay aşılarına gelmeden yumurta tattır ve gözlemle dedi. Eğer alarjisi varsa kızamık aşında da (aşıyı yanlışta hatırlıyor olabilirim) yumurta olduğu için çok ciddi reaksiyonlar olabiliyor. O zaman aşıyı burada yapmıyoruz dedi.
Banada aynısın dedi.
3gun yumurta ver dedi bak alerji yapuyor mu ona gire 9ay aşısını yapacağım dedi..
2gun verdim gecen ust üste bısey olmadı ama 3gun bi ust uste vericrm yine. Alerjiyi nasil Anlıycaz ki

Evet ya🤣

Benimkide öyle ama böyle olunca ne ev işi ne çamaşır, bulaşık, öz bakım hiçbirini yapamıyorum. Odadan çıkayım anında uyanıyor birde kalkmaya calisiyor.
Böyle hep işlerime engel keşke uyutunca tek basina dursa 😖
Ben yapamıyorum bazen hemen uyuyunca işleri yapıp yanına yatıyorum ilk uykusunda kahvaltı ve mutfak toplarım ikinci uykuda evi toplarım 3ye yemeğe başlarım genelde pek uyamıyorum ama rutinim böyle olması🤣🤣

Ay bu ağlayarak birşey yaptırma olayı bizde de var bir de kollarını açıp uzatıyor al beni diye😫 5.5aylık ve farkettiğim andan beri hayır ağladığın için seni kucaklamayacağım önce sakinleşmen lazım diyorum baktım hala devam bi obje veya oyuncakla ilgisini dağıtıyorum ağlaması bitmiş ilgisi dağılmış olunca kucağıma alıyorum.
Gerçekten parmaklarında oynatıyorlar bizi😅
Galiba ben bu konuda başarılı olamıyorum. Her ağladığında istediğini yapıyorum. Beşiğine koyuyorum mesela 2 dk wc'ye yada başka bi odaya gidiyorum ağlıyor al beni diye. Gelip alıyorum hemen. Koltukta oyun oynarken bi anda ağlıyor anlıyorum ayağa kaldır gezdir diyor kaldırıp gezdiriyorum. Deniyorum bekliyorum ama susmuyor çok fena ağlıyor kucağa aldığım an o çığlık çığlığa ağlayan kendisi değilmiş gibi susuyor 😂

Bu arada dün birisi sormuştu hala gaz problemi yaşayan var mı diye dün oğlum uyumayınca bir ihtimal hani gazdan mındedim aldım kucağıma biraz sırtını ovdum 2 3 kere gaz çıkardı bu öocuk beni öldürecek 😀😀😀 6 aylık oldu ne gazı bitti ne kusmuğu tabi uyumamaısı gazdan değildi yine uyumadı
Bizimkide dun gece ağlıyordu gittim kucağıma aldım sırtına vurdum biraz alttan 4 kere gaz çıkardı 😵😵

Bende hic bi is yapamıyorum..
Süpürge açsam uyanıyor. Balkonu falan yıkamam lazım resmen bısey yapamıyorum

Ben yapamıyorum bazen hemen uyuyunca işleri yapıp yanına yatıyorum ilk uykusunda kahvaltı ve mutfak toplarım ikinci uykuda evi toplarım 3ye yemeğe başlarım genelde pek uyamıyorum ama rutinim böyle olması🤣🤣
Kiz kahvalti masasi hala duruyo kaldiramadim 😅 Allahtan klima var yoksa peynir falan hep bozulur😂ben is yapamayinca yatip onla uyumaya calisiyorum ama yattigim an uyaniyo🤣
Galiba ben bu konuda başarılı olamıyorum. Her ağladığında istediğini yapıyorum. Beşiğine koyuyorum mesela 2 dk wc'ye yada başka bi odaya gidiyorum ağlıyor al beni diye. Gelip alıyorum hemen. Koltukta oyun oynarken bi anda ağlıyor anlıyorum ayağa kaldır gezdir diyor kaldırıp gezdiriyorum. Deniyorum bekliyorum ama susmuyor çok fena ağlıyor kucağa aldığım an o çığlık çığlığa ağlayan kendisi değilmiş gibi susuyor 😂
Mesela hiç görmediği objelerle deneyebilirsin bizimki braun kulaktan ates olceri görünce aglamasi kesiliyo isigi falan var ya hemen dikkati dagiliyo ona focuslanıyo🤣 klima kumandasıda öyle😁 susunca usuldan kucagima aliyorum😄

Kızlar gündüz uykularımız hep 30-35-40dk oluyor böyle olupta süresini uzatabilen var mı? Taktik verin 🤦🏼‍♀️ çok çok nadir 1-1.5oluyor yani. Ve sadece anakucağında sallanarak uykuya geçebiliyor alıştırdüm maalesef😔
Benim bebiş de bir ara anakucağında uyuyordu sadece kafayı yemek üzereydim,inat ettim ve alıştırdım yatağına çok şükür, uyumasa bile bazen yatağında vakit geçirmesini sağlıyordum, anakucağında çok tutmamaya çalıştım yerde matında oynamasına izin verdim zaten artık iyice büyüdüler, anakucağında durmak da istemiyor benimki. Biraz zaman inat ve istikrar lazım malesef:KK43: uyku aralıklarına dikkat ediyor musunuz? Eğer o aralığa dikkat edersem biraz daha fazla uyuduğunu farkettim, ya da uyandığında nasıl uyutuyorsam tekrar o şekilde uyutarak uzatmaya çalıştım. (Benim kız emerek uyuyor)

Benim bebiş de bir ara anakucağında uyuyordu sadece kafayı yemek üzereydim,inat ettim ve alıştırdım yatağına çok şükür, uyumasa bile bazen yatağında vakit geçirmesini sağlıyordum, anakucağında çok tutmamaya çalıştım yerde matında oynamasına izin verdim zaten artık iyice büyüdüler, anakucağında durmak da istemiyor benimki. Biraz zaman inat ve istikrar lazım malesef:KK43: uyku aralıklarına dikkat ediyor musunuz? Eğer o aralığa dikkat edersem biraz daha fazla uyuduğunu farkettim, ya da uyandığında nasıl uyutuyorsam tekrar o şekilde uyutarak uzatmaya çalıştım. (Benim kız emerek uyuyor)
Aslında anakucağını sadece uyurken kulkanıyoruz uyanıkken hiç onda vakit geçirmez ya oyun halısında ya oyun matında, kucakta, koltukda ama yok yani. Benimki emerek değil işte manuel anakucağında ziplayarak uyuyor🙄 gün içinde kendi yatagına yatırıp oyun,kitap birbirimizi biraz sevme biraz hırpalama derken gün içinde 20-30dk tutuyorum. Ama uyurken düz zeminde kendi kendine uyumaya gelince no🙅🏼‍♀️ memede uyumasida çok nadir aşırı uykusu varsa uyuyor yataga koyuncada agliyor.
Maalesef aralıklarıda farklı bugün birsey deneyeyim dedim 3er saat araliklarla uyutayim dedim yok 2saatte bir uykusu geldi huysuzlandi bazen 1.5 saattebir oluyo bi düzen tutturamadım yani. Bazen sabah 8de uyaniyo bazen 10da o sebeple düzenimiz yok galiba😔😔

X