2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Aslında anakucağını sadece uyurken kulkanıyoruz uyanıkken hiç onda vakit geçirmez ya oyun halısında ya oyun matında, kucakta, koltukda ama yok yani. Benimki emerek değil işte manuel anakucağında ziplayarak uyuyor🙄 gün içinde kendi yatagına yatırıp oyun,kitap birbirimizi biraz sevme biraz hırpalama derken gün içinde 20-30dk tutuyorum. Ama uyurken düz zeminde kendi kendine uyumaya gelince no🙅🏼‍♀️ memede uyumasida çok nadir aşırı uykusu varsa uyuyor yataga koyuncada agliyor.
Maalesef aralıklarıda farklı bugün birsey deneyeyim dedim 3er saat araliklarla uyutayim dedim yok 2saatte bir uykusu geldi huysuzlandi bazen 1.5 saattebir oluyo bi düzen tutturamadım yani. Bazen sabah 8de uyaniyo bazen 10da o sebeple düzenimiz yok galiba😔😔
Benim kız da mesela 2.5saatten önce asla uyumaz, o yüzden zorlamam. Biz 6.30-7.30 arası güne başlarız. Uyumasına yakın anakucağından alıp yatakta sallamak vs belki olabilir ama denemişsinizdir de muhtemelen. Umarım bir an önce çözüm bulursunuz🙏🏻

Benim kız da mesela 2.5saatten önce asla uyumaz, o yüzden zorlamam. Biz 6.30-7.30 arası güne başlarız. Uyumasına yakın anakucağından alıp yatakta sallamak vs belki olabilir ama denemişsinizdir de muhtemelen. Umarım bir an önce çözüm bulursunuz🙏🏻
Denedim o da olmadı😮‍💨 teşekkür ederim youmunuz için😊

Bugün yapabilirsem bende tarhana çorbası yapacağım ilk defa denetecem. Siz nasıl yapıyosunuz tarhana çorbasını
Ben og naturalden aldım dün üstündeki tarife göre yaptım çok sıvı ve yağlı oldu hiç sevmedi bebeğim. Bugün bir tatlı kaşığı tarhana çok az zeytinyağı yarım bardaktan biraz fazla su koydum koyu bir kıvamı oldu ve sevdi

Ben og naturalden aldım dün üstündeki tarife göre yaptım çok sıvı ve yağlı oldu hiç sevmedi bebeğim. Bugün bir tatlı kaşığı tarhana çok az zeytinyağı yarım bardaktan biraz fazla su koydum koyu bir kıvamı oldu ve sevdi
Su bardağı mı çay bardağı mı canım.Ben ilkte tutturdum ayarı bir daha tutturamadım

Ayyyy aylar aylar sonra merhabalar
Grubu ararken 2025 Şubat annelerini gördüm duygulandım 🥰
Benim gibi lohusalık dönemi zor geçenler, bebeği kolik olup sürekli kucak isteyenler, alışkın olmamasına rağmen sürekli evde duranlar, iş hayatına dönemeyip ücretsiz izin alanlar. Yalnız olmadığımı biliyorum 😇
Yenidoğan dönemi, alerjiler, gaz sancıları, kusmalar(ki hala devam ediyor), anne sütü verememe, ilk aşılar, ateşler derken yeni bir level geliyor. Ek gıda :)
Belki birçoğunuz başladı. Grubu hiç takip edemedim ama geri geldim inşallah 🥰
Umarım ben buraya yazamazken herkesin her işi yolunda gitmiştir bebişler gayet iyidir 🥰

Ayyyy aylar aylar sonra merhabalar
Grubu ararken 2025 Şubat annelerini gördüm duygulandım 🥰
Benim gibi lohusalık dönemi zor geçenler, bebeği kolik olup sürekli kucak isteyenler, alışkın olmamasına rağmen sürekli evde duranlar, iş hayatına dönemeyip ücretsiz izin alanlar. Yalnız olmadığımı biliyorum 😇
Yenidoğan dönemi, alerjiler, gaz sancıları, kusmalar(ki hala devam ediyor), anne sütü verememe, ilk aşılar, ateşler derken yeni bir level geliyor. Ek gıda :)
Belki birçoğunuz başladı. Grubu hiç takip edemedim ama geri geldim inşallah 🥰
Umarım ben buraya yazamazken herkesin her işi yolunda gitmiştir bebişler gayet iyidir 🥰
Hoşgeldin canım

Kızlar 7 ay bitti bizim.Söyle bir sürüm geldi.Birkac gündür yalandan ağlamayı öğrendi kısacık ağlıyor dönüp bakıyor yapmazsam istediğini yeniden ağlamaya devam edip tekrar bakıyor ve çok komik bir şekilde hızlı hızlı nefes alıp verip sinirleniyor.Bu şekilde istediğini yaptırmayı keşfetti.Acaba huy olarak kalır mı bu durum ne yapabiliriz yoksa geçici bir durum mudur sizlerin bebişlerde davranış durumları ne durumda
Aynisini yapiyor burnundan soluyor istedigi yapilmazsa cok komik 😃 ben öyle olunca dikkatini dagitiyorum. Genelde kucak istedgnde yapiyor oyuncakla oyaliyorum

Ben pes ettim gelmiyor ikea muadili bisey aldim trendyoldan
Yaa geçen yazdım ikeaya instagramdan ne zaman gelceği belli değilmiş ama pes etmiyorum bekliyorum 😅
Kızlar hatırlatayım doktorlar basamaklı olan yani ayak koyma yeri olan mama sandalyesi öneriyor herhangi bir boğulma durumunda bebek ayaktan destek alarak öğürme yapıyormuş
Basamak alip takabiliyorsun ona ekstra alacağım 😊

Bu diş ağrısı akşam mı daha çok vuruyor akşam olunca çok zor geçiyor uykuya inler gibi ağlıyor bir sıkıntısı olduğu belli uğraştım susturamadım kendi haline bıraktım söylene söylene uyudu

X