2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim bebişte destekli uyuyor maalesef hemde anakucağında 😔 kendi yatağında asla uyumuyor sanki diken varmış gibi koyunca gözlerini açnadan ağlamaya başlıyor. Uyku eğitimi alayım istedim instagramda meşur biri var fiyat sordum 6bin dedi🥲 sonra kendisini araştırdım meğer çok şikayet edilmiş bir ara hesabı kapatılmış falan yöntemide 40dkya kadar bebeğin ağlamasına izin vermekmiş😒
Çaresizlikten insan şaşırıyor desteksiz uykuyu geçtim bebeğim 1 haftadır gece uykularını uyumuyor sürekli ağlıyor zombi gibiyim yani...
Kaldır yatır yöntemini deneyesim var ama çabuk pes ederim diye korkuyorum.
Merak ettim kitabın ismi nedir?
Uyku eğitimi e kitap diye geciyo yağmur pehlivan kadının adı hatta insta adı İzmirli anne. Ama insta kapalı şu anda ne zamana kadar böyleymiş bilmiyorum shopier.com dan da alabiliyorsun ben hem semineri hemde kitabı alacaktım. Çok yorum yapmışlar arkadaşınızla konuşuyor gibi anlatmış vs diye.

Sanırım o dediğiniz kadını biliyorum YouTube da çok videolar var mı adını unuttum neydi pınar sbirski mi. Kundak uyku mu neydi mesajlarda duruyo canım ama giremiyorum

Ay ben ağlamasına dayanamıyorum benimki normal ağlamıyor çığlık atıyor boğazı yırtılacsk gibi nasıl yaşlar akıyor gözünden krize giriyor bebekler yalnız yatacak diye ağlamasına nasıl izin veriyorlar anlamıyorum ya günah bir kere bizim yavrumuz onlar. Mırınkırın ettiğğmanda ben hemen kucağıma alıyorum valla isteyen yanlış desin napsym çocuğumun ağlmasını izleyemem çevreden görenler oluyor alıştırmışson kendine diyorlar mesela yani çocuk beniö çocuğum tabiki ben kucağıma alınca susacak bunun alıştırmayla ne ilgisi var anlamıyorum kokumu biliyor bende ona sarılınca sakinleşiyoeum anneyle bebek arasında olan bağa inanıyorum en fazla kaç sene yatabilir benimle kaç sene kucağımxa kalabilir en fazla 1 buçuk 2 sene sonrası yavaş yavaş bitecek bazen çok yorulunca bunu hatırlatıyorum kendime evet gece çok uykusuz kalıyorum çok fazla sinirleniyorum ama 2 sene sonra belki odalarımız ayrı olacak yanıma bile gelmeyecek bebekliğini özleyeceksin diyorum anı yaşamaya çalışıyorum. Geceleri uykudan kalkınca bunu yapamıyorum sadece ama onuda çözecem inşallah 🤣🤣
Aynen şimdiki ağladığından daha fazla ağlamasına izin veremem kimse kusura bakmasın. Kendime uyarlicam.bende zaten uyku eğitimi demek bildiğiniz klasik koşullanma ama ben bunu korkuyla yapmam. Tam tersi çocuklar uyumayı bilmiyor öğrensin diye yapicam inşallah

Emdiği zaman bir süre uyuyor sonra kalkiyorsa sence doymuyor olabilir mi ? Sen daha iyi bilirsin annesi ama benim bebekten yola çıkarak dedim emiyor doymuyor sonra süt yapıyorum içince uyuyor kapasitesine göre 3 saat yine ne yazık ki yemek iyiyor
Ama 120cc mama içtikten yarım saat sonra da kalkıyor. Sonra 1 saat sonra da Ya açıkçası gece mama vermeye korkuyorum bir kez çok kötü boğazına gitmişti cesaret edemiyorum

Emdiği zaman bir süre uyuyor sonra kalkiyorsa sence doymuyor olabilir mi ? Sen daha iyi bilirsin annesi ama benim bebekten yola çıkarak dedim emiyor doymuyor sonra süt yapıyorum içince uyuyor kapasitesine göre 3 saat yine ne yazık ki yemek iyiyor
Ys bende öyle düşünüyodum ama galiba benimki memeye çok bağlı hep temas istiyor o yüzden sık uyanıyor çok yediği içinde sabah tamamen uyanınca ilk işi kusmak oluyor 4 5 kere kustu 1 saat içinde gece çok emziriyorum çünkü belki de çok yediği için rahatsız olup uyuyamıyor of anne olmak çokmzor ne olduğunu bile anlayamıyoruz

6da uyandık tamamen hafta sonu eşim evde bugün erkenden dışarı çıkıp dolaşmak istedim hava serinken o kadar uykusuz olduğum halde evde durmak istemiyorum. Sabah kalk çocukla ilgilen sonra kahvaltı hazırla dünden kalan bulaşıkları yıkadım kuruttum kaldırdım (makineye dizmiyorum çoğu zaman toplamak daha zor geliyo) oğlumun kıyafetlerini makineye attım bitti onları astım dünden kalan çamaşırları topladım bir gğn önceden topladığım ve katlayamaxığım çamaşırlsrla beraber hepsini katladım kocamda bu sırada hzandı bir güzel saat 9 buçuk olacak hala evdeys oğlum uyudu🤣

Hepsi çok güzel keşifler ama neden uyumuyor 😂 ona çözüm yok. Bizimkinin dişi de patladı ama anlamadım
Benimki önce uyumamamj için bağırıyor tepiniyor ninni açıyoruz sakinleşince uyuyor benimkinin baş ucunda sabaha kadar ninni çalıyor uyurken ninni çalıyor biraz ev hareketli yukardakinde 3 küçük çocuk var aşağıda öyle benim büyük klavye sesi ayak sesi bide boru gibi bir ses oldu ergenlik ninni olmadı mı basinda uyanıyor hemen ninnidem diğer sesleri duymuyir

6da uyandık tamamen hafta sonu eşim evde bugün erkenden dışarı çıkıp dolaşmak istedim hava serinken o kadar uykusuz olduğum halde evde durmak istemiyorum. Sabah kalk çocukla ilgilen sonra kahvaltı hazırla dünden kalan bulaşıkları yıkadım kuruttum kaldırdım (makineye dizmiyorum çoğu zaman toplamak daha zor geliyo) oğlumun kıyafetlerini makineye attım bitti onları astım dünden kalan çamaşırları topladım bir gğn önceden topladığım ve katlayamaxığım çamaşırlsrla beraber hepsini katladım kocamda bu sırada hzandı bir güzel saat 9 buçuk olacak hala evdeys oğlum uyudu🤣
Benimkide uyuyor hala bende o uyurken çamaşır katla bulaşık topla yerleştir

X