2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Canım hangi tarif kitabı bu nereden aldın ben de buldum üçlü set ama çok karışık tarifler var bebekler çok bulamaç karışık yedikleri zaman mideleri bulanıp ileride gıda reddi yaşıyorlarmış
Yes. Özellikle tadım döneminde herseyi bulamac ettirmemek gerekli. Sonra 4 5 yaşına gelip herseyi blend edip süzgeçten geçirip bulamac halde yemeye devam etmek isteyen bebelerle uğraşırız. Biz nasıl yemegi yerken 1 çatal yemekten 1 yazık yogurttan salatadan ayrı olarak agzimiza alıyoruz bebekleri de buna alıştırmak gerekli.

Kızlar bebekler için ek gıda döneminde termos kullanılır mı sizce nasıl kullanılacak ki tam anlayamadım ben.
Diyelim pikniğe oturmaya vs gittin yolculuğa cikiyosun. Hazırlayıp sıcak halde termosa koyup hemen ağzını kapatıp yeniden ısıtma yapmaya gerek olmadan yemeğin çeşidine göre soğumaya alacaksın öğün zamanı. Çorbayı ılık mi yiyecek sogum mu içecek gibi. Yolculuğa çıktın denize gittin öğlen öğünü zamanı ac yiyeceği miktarda tabağına ayır uygun sıcaklıkta oldugunda vakit kaybı olmadan yedir. Yada yoğurdu da termosta eksime olmadan tasiyabilirsjn yanında. Önce soğuk buzlu su ile termosu sogut içindeki suyu dök yogurdu soğuk kaldı termosla ağzını kapa miss.

Tadımlardan sonra ilikli sudan eklesek bebeğe dokunur mu bu çorbalarda.Yanlıs bir şey yapmaktan korkuyorum. Og naturalden neler aldınız 🌸
Tam tersi canım çok faydalıymış özellikle kuzu almanı tavsiye ederim çok zor buldum bende bugün aldım kemiği hiç bir yerde yoktu. Kemiği 10 12 saat haşlıyorsun içine patates havuç defne yaprağı ve kereviz sapı koy o şekilde tat versin. Sonra sebzeyi çocuğa yedirebilirsin suyu da süzüp buzluk poşetlerine koyabilirsin..ben bunun için sosluk kapları var tek kullanımlık onlardan aldım

Son düzenleme:
Ne kadar süredir tadım yapiyosun? Ben nerdeyse 1 buçuk ay oldu başlayalı daha sadece 2 gün corba denemesi yaptım. Hemen yemek tarzı şeylere girerek hem kendini hem bebeği zora koyma. Biraz acele ediyosun gibi geliyo. Netteki özellikle instamomlara da çok bakma. Boş yere strese giriyosun. Soyle her türlü besin gurubundan en az 5 10 denemesini yap ardından çorbaya yemeğe geçersin.
1 aydır tadım yapıyoruz ama denemediğim şeyler var fasülye kapya mor erik yumurta sarısı gibi 🫠 kafam çok karıştı
Yes. Özellikle tadım döneminde herseyi bulamac ettirmemek gerekli. Sonra 4 5 yaşına gelip herseyi blend edip süzgeçten geçirip bulamac halde yemeye devam etmek isteyen bebelerle uğraşırız. Biz nasıl yemegi yerken 1 çatal yemekten 1 yazık yogurttan salatadan ayrı olarak agzimiza alıyoruz bebekleri de buna alıştırmak gerekli.
Kız nasıl yemek tarifi yapcaz ya biz bu bebelere o zaman tarifler hep bulamaç 🫠🫠🫠🫠

Tam tersi canım çok faydalıymış özellikle kuzu almanı tavsiye ederim çok zor buldum bende bugün aldım kemiği hiç bir yerde yoktu. Kemiği 10 12 saat haşlıyorsun içine patates havuç defne yaprağı ve kereviz sapı koy o şekilde tat versin. Sonra sebzeyi çocuğa yedirebilirsin suyu da süzüp buzluk poşetlerine koyabilirsin..ben bunun için sosluk kapları var tek kullanımlık onlardan aldım
Siz ne zamandır tadım yapıyorsunuz canım yadım dönemi bitti mi ? Ne zaman geçeceksin böyle kemik sulu çorbalara

1 aydır tadım yapıyoruz ama denemediğim şeyler var fasülye kapya mor erik yumurta sarısı gibi 🫠 kafam çok karıştı

Kız nasıl yemek tarifi yapcaz ya biz bu bebelere o zaman tarifler hep bulamaç 🫠🫠🫠🫠
E taneli yemeğe baslayacak zamanla. Hic denedin mi puturluden bahsetmiyorum taneli bi set verdin mi çiğneme olayı gelişti mi. Zamanla taneli sebze yemekleri vericez. Pankekler kekler krepler olucam onları yicek. Kıymalı sebze yemekleri yapicaz minik doğranmış. Sadece çorbalar karisimli malzemesine göre blend edilecek. Yoğurtlu corba yaptığında bulgur yada Pirinçle onu blend edilmeyecek mesela.

tadımda sonlara gelen kızlar bu tarifler hakkında ne düşünüyorsunuz.Öğünlere nasıl geçeceğiz 🌸🫠
Ben günde 1 öğün sebzeli çorba bi öğünde meyveli yoğurtlu şeyler şeklinde gidiyorum.. Günde sadece 2 öğün ek gıda veriyorum.. Biri saat 12 civarı diğeri de 5 gibi.. Genelde meyveli yoğurtlu tadımları 5 gibi veriyorum

Diyelim pikniğe oturmaya vs gittin yolculuğa cikiyosun. Hazırlayıp sıcak halde termosa koyup hemen ağzını kapatıp yeniden ısıtma yapmaya gerek olmadan yemeğin çeşidine göre soğumaya alacaksın öğün zamanı. Çorbayı ılık mi yiyecek sogum mu içecek gibi. Yolculuğa çıktın denize gittin öğlen öğünü zamanı ac yiyeceği miktarda tabağına ayır uygun sıcaklıkta oldugunda vakit kaybı olmadan yedir. Yada yoğurdu da termosta eksime olmadan tasiyabilirsjn yanında. Önce soğuk buzlu su ile termosu sogut içindeki suyu dök yogurdu soğuk kaldı termosla ağzını kapa miss.
Hımm tamam alayım o zaman bende 😁 teşekkürler canım 🙏🏻

Ay o yemek termoslarından ben de alsam mı diye düşünmüştüm.Sonra karar veremeyince almadım.İcine kabıyla koyulamıyor sanırım o termosların tek çeşit çorba konuluyor gibi anladım ben.Ben bu içinde kapları olan yemek termoslarından mı alsam ki diye kararsız kalmıştım. Gerçi tek yemek de yeter bebek için dışarı çıkarken almaya ama
Kafa karıştırıyor gerçekten bilmediğimizden 😕

Siz ne zamandır tadım yapıyorsunuz canım yadım dönemi bitti mi ? Ne zaman geçeceksin böyle kemik sulu çorbalara
1 aydır tadım yapıyorum daha ilk defa geçen gün sebze çorbası yaptım havuç kabak patates ve zeytinyağı koydum. Ama daha denemediğim şeyler var tadım da. Armut mürdüm eriği taze fasülye bezelye ıspanak semiz otu felan bunları da denemek istiyorum. Çorbaya yeni giriş yaptım dediğim gibi bi kere çorba yaptım. Kemiği aldım bugün, buzluğa attım en yakın zamanda yapıp artık çorbalarına bulyon gibi atıcam. Pirinçli bulgurlu çorbalar da denicem yoğurt çorbası felan yaparım

1 aydır tadım yapıyorum daha ilk defa geçen gün sebze çorbası yaptım havuç kabak patates ve zeytinyağı koydum. Ama daha denemediğim şeyler var tadım da. Armut mürdüm eriği taze fasülye bezelye ıspanak semiz otu felan bunları da denemek istiyorum. Çorbaya yeni giriş yaptım dediğim gibi bi kere çorba yaptım. Kemiği aldım bugün, buzluğa attım en yakın zamanda yapıp artık çorbalarına bulyon gibi atıcam. Pirinçli bulgurlu çorbalar da denicem yoğurt çorbası felan yaparım
Beğendi mi çorbayı ? O tatmadıklarınızı biz de tatmadık daha bugün kapya tadacağız 🌸

Kızlar ben kendimi çok yorgun ve enerjisiz hissediyorum ya her gün aynı şeyleri yapmaktan motivasyon bulamıyorum artık sürekli ev içi.Büyük temizlik yapılacak evde toplu ama yani artık temizlik istiyor ev.Her gün toplayıp süpürsem de götürmüyor artık.ne çamaşır bitiyor ne evde iş bitiyor sanki….

X