2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
3 bına ötede kına var ben kınayı basmaya gıdecem kaç saattir ağlayarak uyanıyor zaten sureklı elinde agzına kasınıyor huysuz vırcın yaww kaç uyudu kaç uyandı çocuk

Her adet bıtımınde agrılı idrar yanma kesık kesık idrar sonrası felaket sancı sadece adet bıtımınde olıyor son ıkı gun nıye böyle oluyır o kadar hıjyen bakımına dıkkat ederım çok kanamalar da bıttı bu adet donemı normal kanamydı kadın doğuma da hıc gıdesım yok alttan mıane olayı hala alosmamdım onu bırak ben adama bıle daha alosamadım poffff

3 bına ötede kına var ben kınayı basmaya gıdecem kaç saattir ağlayarak uyanıyor zaten sureklı elinde agzına kasınıyor huysuz vırcın yaww kaç uyudu kaç uyandı çocuk
Allah affetsin bizim evede cami çok yakın. Artık pencereler açık yatiyoruz ya sabah ezaninda bebek aglayarak uyanıyor. Hani hoparlörun sesini biraz hoca kisabilir gibime geliyor. Çok çok yukses ses. Her sabah bunu yaşıyoruz

Yumurta nasıl verdin
Iyi haşlanmış sarısı. Tek başına tuketilmemesi gerekli dikkat edin. Damara boğaza yapışır. O yüzden peynirle karistirdim arada yoğurtla. Fakat benim kız sevmedi. Sonra zeytinyağı ile peynir ile pisirdim gene sevmedi. Pekmezle tatlandirdim gene sevmedi. Yani hiç tek yumurta haliyle vermedim yemesi zor gıdalardan biri olduğu için bebeğe zorluk çıkartır.

Ya şu alerji olayını nasıl anlıcaz benim oğlumun normalde de kolları kızarık sıcaktan hep benek benek oldu yemekten öncede vardı yani nasıl ayırt ederim
Dun kakada kan gören biri olarak bu konuda bende şaşkın durumdayim aslinda. Genel belirtiler var ama onu da gozlemlemek başlarda zor oluyor. Bu konuyu pek bende anlayamıyorum. Hele dünkü olaydan sonra iyice tuhafLstim

Masallah sevindim yapmamasina 🤩
Biz 1. Ayda göz 3 buçukta rop 4bucuk 5 de iken bi enf olmuştu o zaman ara muayeneye getirdim. Eylülde kontrol istiyorum dedi göz doktorumuz. Rop çekimi sonrasında 6 ayda bir kontrol yaptırın demişti. Göz doktoru ne araliklarla talep ederse öyle gidicez eylülden sonra
Bize 1 yaş dedi tekrar
Bende ilk yoğurtla başladım. Sebze meyve siralamam yoktu elimde taze mevsimlik meyve varsa onu denettim yoksa sebze denedik. Bibzaman sonra yumurta denettim. Son 2 gündür daha önce denediğim sebze ve pirinç ile çorba yapıyorum. Yavaş yavaş yemek olayına giricem bakalim.
Canım pirinç tadımı nasıl yaptınız.Ne yesek yemek istiyor yoğurttu kabaklı havuçlu tatlı patatesti geçiştiriyorum ama bir tattıgımız şeylerden çorba mama gibi şeyler nasıl yapacağız şaşırdım valla.öğünlere geçelim diyoruz yavaştan düzenli olmasa da.neler yapıyorsun neler yapabiliriz 😩

Moni moni Moni moni mesela tarif kitabında söyle bir basit tarif gördüm

Eklentiler

• IMG_4367.jpeg
    IMG_4367.jpeg
    131,9 KB · Görüntüleme: 47
Kapya tadımı yapmadım bari kapya tadımı yapalım söyle bir tarif daha var örneğin bu tarifte tereyağı var soğan var bunları nasıl kullanacağız tereyağı kendimiz mi yapcaz Allahm kafamda deli sorular ne yapacağımı bilmez haldeyim hadi tadım basitti Moni moni Moni moni

Eklentiler

• IMG_4368.jpeg
    IMG_4368.jpeg
    140,6 KB · Görüntüleme: 45
Dun kakada kan gören biri olarak bu konuda bende şaşkın durumdayim aslinda. Genel belirtiler var ama onu da gozlemlemek başlarda zor oluyor. Bu konuyu pek bende anlayamıyorum. Hele dünkü olaydan sonra iyice tuhafLstim
Canım benim geçmiş olsun ben dün kaçırmışım bir şey yok inşallah geri dönüp okuyacağım inşallah 🙏🏻

Kapya tadımı yapmadım bari kapya tadımı yapalım söyle bir tarif daha var örneğin bu tarifte tereyağı var soğan var bunları nasıl kullanacağız tereyağı kendimiz mi yapcaz Allahm kafamda deli sorular ne yapacağımı bilmez haldeyim hadi tadım basitti Moni moni Moni moni
Soğanı da ilk deneyeceğin için daha önce denediğini sebzeleri kullanarak ilerle. Tereyağı konusunda bilgim yok. Zeytinyağı ile dene.

tadımda sonlara gelen kızlar bu tarifler hakkında ne düşünüyorsunuz.Öğünlere nasıl geçeceğiz 🌸🫠

Eklentiler

• IMG_4369.jpeg
    IMG_4369.jpeg
    141,1 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_4370.jpeg
    IMG_4370.jpeg
    171,2 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_4371.jpeg
    IMG_4371.jpeg
    143,5 KB · Görüntüleme: 41
Canım benim geçmiş olsun ben dün kaçırmışım bir şey yok inşallah geri dönüp okuyacağım inşallah 🙏🏻
Saolasin canim. Dun bi sey yazmadım zaten. Kakayi da alıp hemen acile gittim. Örnek verdim. Bakteri rota kan tahlili yapıldı. Elhamdülillah sorun görülmedi ama takipcisi olup yeniden tekrarlarsa yeniden doktora gidicez.

tadımda sonlara gelen kızlar bu tarifler hakkında ne düşünüyorsunuz.Öğünlere nasıl geçeceğiz 🌸🫠
Tadım yerine bunlardan birini yapıp öğlen gibi yedirirsin. Aksam üstüne meyve yaparsın. 7. Ay sonrasında kahvaltı ara öğün öğle ara öğün sonra akşam diye düzen oturur zamanla. Bi anda 3 ana 2 ara öğün oluşmaz.

Saolasin canim. Dun bi sey yazmadım zaten. Kakayi da alıp hemen acile gittim. Örnek verdim. Bakteri rota kan tahlili yapıldı. Elhamdülillah sorun görülmedi ama takipcisi olup yeniden tekrarlarsa yeniden doktora gidicez.
İnsallah önemli bir şey değildir olsaydı çıkardı zaten bir daha tekrarlamaz inşallah olmuş bitmiş olsun 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Moni moni Moni moni örmeğin sebzeleri suda haşlayıp içine bulgur ya da pirinç atalım gibi mi kuzum
Hepsini birlikte suya atıyorum. Birlikte hepsi iyice yumusadiginda altını kapatıp çatalla eziyorum içine az zeytinyağı atıp bi tasim kaynatiyorum. Sonra soğumaya alıp ılık soğuk arası yediriyorum. Yanına yoğurt ile

X