2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar mama yapmak için olan buharda pişirme makinelerinden aldınız mı? Aldıysanız tavsiyeniz var mı 🤔
Ben buharda pişirme aparatı aldım. Tencere oturtulandan. Açıkçası çok basit ama şuan fazlası ile işimi gördü. Kiwi marka kullanıp memnun kalanları biliyorum. E bebekte satılan ürün var wasa mi markasini unuttum oda iyi ama fiyat olarak vermeye değerli bilmiyorum. Açıkçası almama sebebim evde bu tarz elektronik aletlerle fazlası ile yer kapliyo o yüzden almadım. Yakın zamanda kabak hasladim 15 dk pişti 150 TL hani karar verene kadar bunada bı şans verebilirsin.

Kızlar bebeğe peyniri bu şekilde yapıyoruz. Sadece tuz atmıyoruz robottqn geçirirken. Püf noktası sıcakken yaparsanız pürüzsüz olur. Soğukken puturlu oluyo.

Kızlar gece uyandı mama içiyorduk bir anda genzine gitti ama bu sefer çok başkaydı öğürdü tıkandı resmen çok korktuk çok şükür geçti
Çok geçmiş olsun canim seni anlıyorum bende dün şu verirken oldu çok korktum ama şükür hemen geçti zor toparladi bı dahakine daha dikkatli vericem

Kızlar sabah burada gök gürültülü sağanak şimşek yıldırım hepsi oldu, gök gürültüsnddn sonrs kapinin alarmı öttü zil çaldı kendi kendine sonra sartel attı eşim de ise gitmişti eve bakayım diye kalktım pille çalışan gece lambası yanıyordu eşime sordum sen mi açık bıraktın diye yoo dedi ki gece kaç kere kalktım kapalıydı eşim giderken de kapalıydı tüm bu olanylardan sonra gece lambası yanıyordu valla tırstım biraz ama sonra dedim saçmalama hava zaten elektrik yüklü açılmıştır o da mekanik bişey sonuçta, fiziği güzel olan bı arkadaşım var mı anlatsın bana bu durumu🤣🤣 bakmayın guldugume çok tirsttim😭

Kızlar o kadar doluyum ki. İnsan gerçekten doğumdan sonra bir çok kişiyi aslında yeni tanıyormuş. Zaten başta eşim beni şoka uğrattı. En büyük darbeyi ondan yedim. Hala da düzelmiş değilim öfkem çok fazla ona karşı asla affedemiyorum.
Annem hep destek oldu bana yardımcı oldu Allah var yukarda ama her destek olmasında bi eleştiri laf sokma ki annem öyle bir insan değil aslına bakarsanız ama yoruluyorum desem herkes çocuk bakıyor iyiki bir çocuk bakıyorsun oluyor bi tut dinleneyim desem sende çocuğu ancak atıyorsun diyor. Bazen evimde iş oluyor çağırıyorum gel bak çocuğa diye hep bir bahane buluyor aslında çocuğumu çok seviyor benide çok sever ama ne bilim ya gerçekten ben mi çok kırılıyorum insanlara anlamıyorum. Bugün çağırdım gel evi temizleyim evde de bişey yok alışveriş yapayım dedim bahaneler dizdi sanki gelmek istemiyor zorla çağırıyorum gibi hissediyorum. Hayır küsüp tripte atamıyorum trip atsam kimden destek isticem. Allah insanı annesine bile muhtaç etmesin gerçekten. Başka zaman olsa kırıldığım şeylerde küserim yüzlerine bakmam şuan onu yapamamak bile bana koyuyor çünkü mecburum çocuğum durmuyor yemek bile yiyemiyorum eşim işte. Mecburum çağırıyorum işte.
İçimi dökmek istedim :KK43:
Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Yıllarca torun torun diye beynimi yedi. Çocuk yaptım 10 günde bıraktı gitti. Bir de ben pert haldeyken arkadaşlarıyla gittiği gezilerden foto arıyordu bana. Eşim ona öyle kızgın ki asla gelmesin istemiyorum diyor. Ona da gitmiyoruz. Dediğin doğru. Allah anneye bile muhtaç etmesin. Eşten yana şansım var benim. Bir de onun daha önceki evliliğinden de çocuğu var. Şimdi 14 yaşında. Deneyimli yani. O olmasa kafayı sıyırırdım. Size tavsiyem eğer maddi olarak sorun oluşturmayacaksa kensinşikle bir bakıcı bulun. Çalışmasanız bile evde bakıcı olsun. Ben bakıcıdan sonra kafayı topladım. İzindeyken veriyordum bebeği ona gidip yatıyordum. Evimin işlerini yapıyordum. Arkadaşlarımla çıkıyordum falan. Anneye geçmeyen nazınız bakıcıya geçiyor. Bu süreçte açıkçası şunu anladım. Bu işte en büyük destek eşiniz olmalı. Anne kayınvalide arkadaş falan değil. Onalar sevmelik istiyor. Anane oldum mu oldum demek istiyorlar. Ha istisnalar var mı. Var. Ne ananeler görüyorum çiçek gibi bakıyor torununa. Benimki vitrinmiş sadece. Bebeğin fotolarını facebookta paylaşmayı biliyor ancak.

Kızlar sabah burada gök gürültülü sağanak şimşek yıldırım hepsi oldu, gök gürültüsnddn sonrs kapinin alarmı öttü zil çaldı kendi kendine sonra sartel attı eşim de ise gitmişti eve bakayım diye kalktım pille çalışan gece lambası yanıyordu eşime sordum sen mi açık bıraktın diye yoo dedi ki gece kaç kere kalktım kapalıydı eşim giderken de kapalıydı tüm bu olanylardan sonra gece lambası yanıyordu valla tırstım biraz ama sonra dedim saçmalama hava zaten elektrik yüklü açılmıştır o da mekanik bişey sonuçta, fiziği güzel olan bı arkadaşım var mı anlatsın bana bu durumu🤣🤣 bakmayın guldugume çok tirsttim😭
Hahahha 😂 korkma canım bişey yoktur bizim kafamız çok karışık belki sana öyle gelmiştir açıktır 😂 bende geçen gün yarım atlet ile uyuyordum emzirmeye uyanınca üstümde tişört vardı aşırı korktum ya diyorum bu tişörtü kim giydirdi bana ben yarım atletle uyuyordum diye 😂 bence biz unutuyoruz çoğu şeyi artık

Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Yıllarca torun torun diye beynimi yedi. Çocuk yaptım 10 günde bıraktı gitti. Bir de ben pert haldeyken arkadaşlarıyla gittiği gezilerden foto arıyordu bana. Eşim ona öyle kızgın ki asla gelmesin istemiyorum diyor. Ona da gitmiyoruz. Dediğin doğru. Allah anneye bile muhtaç etmesin. Eşten yana şansım var benim. Bir de onun daha önceki evliliğinden de çocuğu var. Şimdi 14 yaşında. Deneyimli yani. O olmasa kafayı sıyırırdım. Size tavsiyem eğer maddi olarak sorun oluşturmayacaksa kensinşikle bir bakıcı bulun. Çalışmasanız bile evde bakıcı olsun. Ben bakıcıdan sonra kafayı topladım. İzindeyken veriyordum bebeği ona gidip yatıyordum. Evimin işlerini yapıyordum. Arkadaşlarımla çıkıyordum falan. Anneye geçmeyen nazınız bakıcıya geçiyor. Bu süreçte açıkçası şunu anladım. Bu işte en büyük destek eşiniz olmalı. Anne kayınvalide arkadaş falan değil. Onalar sevmelik istiyor. Anane oldum mu oldum demek istiyorlar. Ha istisnalar var mı. Var. Ne ananeler görüyorum çiçek gibi bakıyor torununa. Benimki vitrinmiş sadece. Bebeğin fotolarını facebookta paylaşmayı biliyor ancak.
Sizin ilk çocuğunuz mu peki? Bakıcı şuan imkansız gibi keşke öyle bir şansımız olsa ama ben işi bıraktım şuan sadece eşim çalışıyor bakıcı tutacak maddi gücümüz olmaz malesef tek maaşla. Annem destek oluyor Allah var hakkını yemem ama zoruma giden sanki zoraki yapıyor isteksiz gibi geliyor bana. Dün gel dedim bi ton bahane buldu. Bazen anneme kalmaya gidiyorum orda bakıyor yardım ediyor bana ama hep bi laf vurma sinirlenme peşinde öyle olunca da sanki istemiyor bakmayı diyorum. Yoruluyorum ondan sinirleniyorum diyor ama bilmiyorum. Dediğin gibi sadece sevmek istiyorlar galiba bakmak yardım etmek istemiyorlar. Zoraki yaptığını düşünüyorum o yüzden

Hahahha 😂 korkma canım bişey yoktur bizim kafamız çok karışık belki sana öyle gelmiştir açıktır 😂 bende geçen gün yarım atlet ile uyuyordum emzirmeye uyanınca üstümde tişört vardı aşırı korktum ya diyorum bu tişörtü kim giydirdi bana ben yarım atletle uyuyordum diye 😂 bence biz unutuyoruz çoğu şeyi artık
Kız yok eminim elektriksel biseyler oldu ama tam anlatamıyorum eminim açıklaması vardır. Kapalıydı yani sartel in kendi kendine atmasi kapı zilinin calmasi otomatik var ya aşağı kapıyı açan ordan sesler gelmesi falan hepsi aynı anda oldu biseyler oldu yani o gök gürültüsünden sonra yada yıldırımdan sonrs bilmiyorum tam

X