2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ah canım çoğumuz aynı durumdayız.Eşlerimizle aramız hala eskisi gibi değil yoğunluk yorgunluk kendine bile vakit ayıramamak.Kendimize bile alışamadık daha.Benim annemler de iki üç aydır bahçe işlerinden dolayı köye gittiler.Bu zamandan beri desteksiz bakıyorum.cok zor.İnsan bekliyor ki bir kap yemek yapsa gönderse bile bizim için çok büyük bir şey.Bebegi iki saat tutsa market alışverişi temizlik gibi şeyler yapmak için bizim için çok büyük şeyler.malesef beklemekle olmuyor küsmemek de dediğin gibi olmuyor çünkü küssek kendimize zarar.Güya annem doğumdan sonra evinde yemek yapacak gelmese bile bana gönderecekti bir kez dahi yapmadı.Ama ben kendimi farkediyorım ki çok daha fedakarım bu konuda.Köye yanlarına gitçek olsam bebekle dahi yemek yapıp götürüyorum fırsatı olmaz yemek yapamaz ye.Börek yapıp götürdüm geçen gittiğimde aslında kendimden çok büyük fedakarlık bebekle onu yapmak bile . Basımı kaşıyacak vaktim yok ama mutlu etmeyi seviyorum sanırım. Aynı özeni karşımdan görmediğimde de çok üzülüp kırılıyorum içten içe.Gecici bir süreç içerisindeyiz azıcık daha düşünceli olsalar ne olur sanki demi… eşle de durumlar kanki gibi.bilmiyorum eskisi gibi olur mu her şey…
Bence hiç bişey eskisi gibi olmaz yani bende öyle olacak ben özellikle eşime çok öfkeliyim hiç affedemiyorum onu lohusalığımda ve sonrasında bana yaşattıklarını hazmedemiyorum aklımdan çıkmıyor. Anneme kızıyorum ama o süreçte ve hala bi tek annem bana destek oldu. Bilmiyorum şuan sanki annem de bişeyleri zorla yapıyor gibi geliyor belki ben alınganım yada. Gerçekten bu saat oldu ne yemek yedim ne oturabildim eskiden biri deseydi bebeğim uyumuyor hiç bişey yapamıyorum diye abartıyor derdim ama gerçekmiş. Ben hamileyken ve lohusalığım da çok ağladım bence benim bebeğim de bu enerjiden dolayı böyle mızmız huysuz. Zaten kolik bir bebekti. Sonra düzeldi çok şükür dedim bu sefer de hiç durmuyor uyumuyor ağlamasa gene razıyım ama ağlayınca sürekli ayakta gezdirmek zorunda kalıyorum pert oluyorum. Saçının telini dünyalara değişmem bazen böyle konuşunca kendime kızıyorum şikayet ediyorsun etme diyorum ama gerçekten dayanamıyorum bazen. 4 kere uyuttum yerine koydum uyandı yemek bile yememişim en son saçlarımı yolacaktım. Çocuğa belli etmiyorum gülümsüyorum ama kafayı yememek elde değil :KK43:

Kıyamam sana ya bılmıyorum belkı anneler gördüklerini yapıyorlar anneme erken doğum rıskım var gel 21 subattı 15 e celıldı 15 önde 9 cekıldı derken bebek 1 şubat ta alındı anne 9 şubat doğum tarihi dedı doktor gek dedim kadın bana 7 sınde gelırım dedı len bu kadının ısı var mı yok mu zaten sıkıntılı bır gebelıktı hep erken gelecek tı brllıydı tek basıma yaptım herseyımı kıslık hazırlığımı bebek üstü bası yıka utule derken yoktu doğumdan bır gün sonra geldı büyük oğlumu evde koyup gittim eller gıttı yanına evıne götürdü yatırmaya neler neler var bende sırtımı donemıyırum işte her gün arıyorum edıyırum ama aslında agırdan almak lazım bırak o gelsın gel deyınce gıdıyorum sonra hevesı gevıyor baban sıkıldı demeye baslıyor sımdıye benım Ankara'da olmam lazımdı gitmedim ne zaman gelcen dıyor 2 bebekler gelemem dedım ozledıysen gel dedım gelmez sanmıyorum
Annen kaç yaşında? Biraz gitsen mi sana da değişiklik olmaz mı ? Hem eşinden de biraz uzaklaşırsın belki biraz iyi gelir sana da

Kizlar kabız yapmayan demir ilacı temiz içerik kullanan anneler hangi markayı kaç damla olarak kullanıyorsunuz bilgi verirmisiniz. Çok sevinirim
Ocean normalde temiz içerikli kabız yapmıyor dediler ama bizde kabız yapıyo sürekli. Bitince değiştiricem. Doktor kilo başına 2 damla dedi ama ben tek damla kullanıyorum yani 6 kiloysa 12 damla gibi.

Kızlar tadım yaptırırken bebek saldırıyor mu kaşığa sizde ? Eline verdim kaşığa yicegi şeyi.agzına götürüyor direkt ama he eğer o kadar battı ki en son burnunun içi yemek olmuş.Nasıl ilerliyorsunuz ? Bir de çatalla mı esiyorsunuz püre mi
Bugün keçi sütünden yoğurt yaptım onu verdim kaşığı yutacaktı 🤣 bende kaşığı yoğurda batırdım verdim kendi yedi

Son düzenleme:
Kizlar kabız yapmayan demir ilacı temiz içerik kullanan anneler hangi markayı kaç damla olarak kullanıyorsunuz bilgi verirmisiniz. Çok sevinirim
Bestiron bestiron bestiron

Ne kaka rengi ne yapısı ne miktari değişmedi. Haftalardır söylüyorum kimse beni dinlemiyor 😓😓 🤣

Kızlar tadım yaptırırken bebek saldırıyor mu kaşığa sizde ? Eline verdim kaşığa yicegi şeyi.agzına götürüyor direkt ama he eğer o kadar battı ki en son burnunun içi yemek olmuş.Nasıl ilerliyorsunuz ? Bir de çatalla mı esiyorsunuz püre mi
Saldırıyor ve eline almasa bile her yerimiz saçına kadar yemek oluyor mutfak halım şimdiden battı zaten kabullendim pislenmeyi 😅 çatalla eziyorum

Wee baby meyve süzgeci aldım bende. Çok kullanışlı çok güzel. Oioi markanın kapağı yok bu kavanoz kapağı gibi hem de kapaklı kizlar. Geldiğim gibi içine kız koydum azıcık çok sevdi kesinlikle tavsiye ederim güvenilir.
Oioi nin kapağı var açılıyor aynı şekilde bende o var

Kizlar iki gündür dikkatimi birşey çekti. Normalde sadece gece uyuyunca ve gündüz düzgün beslenince göğüsum doluyor. Ama bu iki gündüz dışarı cikiyorum yürüyüş yapıyorum. Yine beslenmeye dikkat ederek enteresan şekilde göğüsum doluyor. Ve uzun aradan sonra ilk defa gece dışında oglumi iki göğüs olarak emzirdim. Sanırım ciddi o kaygının dışına çıktığım için psikolojikrahatliginda etkisi oldu sanırım.

X