2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Canım saçma gelecek biliyorum ama balkondaki kiler gibi dolap çok sıcak bozulur diye korkuyorum buz dolabında hiçbir şekilde yer olmuyor.Odası serin odada kendi dolabına koyacağım hem serin hem karanlık 😂
Niye saçma olsun ki. Gayet mantıklı yapmışsın havalar serinleyince yer değiştirirsin. Biz mama bez vs stoklu alıyoruz mamaları serin oturma odasının konsol altına koyuyorum. İlaçları da konsol içinde.

Nasıl yaptın anlatır mısın bende deneyim
Genelde uyandıktan 2 buçuk saat sonra uykusu geliyor o saatte yatağına götürdüm yatırdım emzik verdim ağzına poposuna piş piş yaptım ilk günler 1 saate kadar uğraştırdığı oldu ağladı kaldırdım sakinleşti geri yatırdım derken böyle böyle alıştı yatağına yatırıp uyumaya ve bi teselli olarak emziğe çok uykusu gelince yatırıyorum emziğini veriyorum kolundan tutup poposuna piş piş yapıyorum uyuyor. Belim fıtık sezaryen ağrılarımı daha da artırdı biraz taşısam hemen başlıyor ağrılarım o yüzden birazda mecbur kaldım.

Sizin ilk çocuğunuz mu peki? Bakıcı şuan imkansız gibi keşke öyle bir şansımız olsa ama ben işi bıraktım şuan sadece eşim çalışıyor bakıcı tutacak maddi gücümüz olmaz malesef tek maaşla. Annem destek oluyor Allah var hakkını yemem ama zoruma giden sanki zoraki yapıyor isteksiz gibi geliyor bana. Dün gel dedim bi ton bahane buldu. Bazen anneme kalmaya gidiyorum orda bakıyor yardım ediyor bana ama hep bi laf vurma sinirlenme peşinde öyle olunca da sanki istemiyor bakmayı diyorum. Yoruluyorum ondan sinirleniyorum diyor ama bilmiyorum. Dediğin gibi sadece sevmek istiyorlar galiba bakmak yardım etmek istemiyorlar. Zoraki yaptığını düşünüyorum o yüzden
İlk çocuğum evet. Başka yapmayı da düşünmüyprum. Yaşım da var zaten. Hem benim hem eşimin. Bugünler geçecek merak etmeyin. Ama geçtiği gün bu yaşadıklarınızı unutmayacaksınız. Benim için çekirdek aileden ötesi yok. Anne baba çocuk. Gerisinden bişey beklemiyorum. Ben de mükemmel bir anne olamayacağım biliyorum. Ne yaparsak yapalım evlatlarımız bizi de eleştirecek kızacak. Ama nolursa olsun annem beni yalnız bırakto demeyecek asla çocuğum. Ne yaşarsa yaşasın ihtiyacım olduğunda annem babam arkamda diyebilecek. Ben ne yazık ki diyemiyorum.

Kızlar bişey soracağım ya 😂 ben şu kiwinin buharda pişirme makinesini aldım ama temizlerken su haznesine sirke koydum temizlensin diye şimdi hep kokusu çıkıyor çocuğun yiyeceklerine sinecek 😂 nasıl gider ya bu koku. Yıkanacak bişey de değil ki çıkarıp yıkayım 😂
Kızımm sırkenın ne ısı varrr

Kızlar gece uyandı mama içiyorduk bir anda genzine gitti ama bu sefer çok başkaydı öğürdü tıkandı resmen çok korktuk çok şükür geçti
Allah'ım çok çok geçmiş olsun. En büyük korkum. Her süt verisimde. O yüzden nasıl oğlumu bırakıp ise baslicam bilmiyorum. Birde panik atagim. Dün Osman hocanın bu durumlarda yapilcak videsounu izledim burayada aticaktim ama hani uygun olur olmaz bilemedim atmadım. Kesinlikle ilk yardım eğitimi almak lazım. Çok çok geçmiş olsun Rabbim yaşatmasın birdaha. Yusufta yaşadığım için biliyorum. Canim benim

İlk çocuğum evet. Başka yapmayı da düşünmüyprum. Yaşım da var zaten. Hem benim hem eşimin. Bugünler geçecek merak etmeyin. Ama geçtiği gün bu yaşadıklarınızı unutmayacaksınız. Benim için çekirdek aileden ötesi yok. Anne baba çocuk. Gerisinden bişey beklemiyorum. Ben de mükemmel bir anne olamayacağım biliyorum. Ne yaparsak yapalım evlatlarımız bizi de eleştirecek kızacak. Ama nolursa olsun annem beni yalnız bırakto demeyecek asla çocuğum. Ne yaşarsa yaşasın ihtiyacım olduğunda annem babam arkamda diyebilecek. Ben ne yazık ki diyemiyorum.
Kıyamamm

Niye saçma olsun ki. Gayet mantıklı yapmışsın havalar serinleyince yer değiştirirsin. Biz mama bez vs stoklu alıyoruz mamaları serin oturma odasının konsol altına koyuyorum. İlaçları da konsol içinde.
Ben de öyle mamaları oglanın sifon yere koyuyorum güneş almıyor dıye bır ara gardolwbın ıcıne bıle bısıler koyuyorum yer kıtlıgu

Kızlar bişey soracağım ya 😂 ben şu kiwinin buharda pişirme makinesini aldım ama temizlerken su haznesine sirke koydum temizlensin diye şimdi hep kokusu çıkıyor çocuğun yiyeceklerine sinecek 😂 nasıl gider ya bu koku. Yıkanacak bişey de değil ki çıkarıp yıkayım 😂
Ben öyle birşeyde emzik yıkama deterjanıni kullanıyorum canım.

Dün burdada gittin geldi yağmur fırtıns ıklım değişiyor ıyıce bebeği emzık almayan anneler mamajo yu deneyin ben her marka denedım alıyordu ama 3 dk sonra tü kuruyordu sonra mamajo ortodontık emzık mıs damak yapısıma göre bunu emıyor hatta agzından zorla çekiyoruz dıgerlerı işkence gıbı tükürüyoedu emzik siz uyumuyor mama çocuğu 6 18 ay aldım ıyı kızlar
Almadığım denemedğim emzk bi mamajo kaldı sanırım benim bebeğim almıyor ya tükürüyor ittiriyor dediler emzik almayan plips avent eöziği var onu çoğu bebek tutar gittim aldım yok onuda almadı çok istiyorum uykuya geçişi ağlama diş ataklarında rahatlasın diye :KK43: bide onu deneyim 4.5 aylık 0-6 ay almamalı muyım 6-18 mi alayum

Sanırım ben kullanmayacağım kendim hazırlayacağım bu tarz şeyleri.Gecen gün grupta irmikli ilgili video attılar bebeğin sindirim sistemini çok zorluyormuş.Hep mama tariflerinde bile içinde irmik oluyor kesin bunlarda da vardır 🫠
3 5 denemelik ürünüm var sonrasında corba sebze yemeği denemesi yapicam. Irmiksiz. Bulgur pirinç un vs ile eger tutturabilirsem kıvam alması vs not alır atarım sana. İrmik de aslinda kötü değil ama şahsen kilo konusu için pek kullanmak istemiyorum ben

Ama benimki haksız değil hep haklı çıkan türden ben biraz evhamlı panik birisiyim rahat bi tip de değilim hoş takıntılı da değilim ama iste konu bebek olunca yok doydu mu yok uykusu yok ağrısı var kaka yapmadı hep bı şey arıyorum hiç te bişey xikmiyo çok şükür eşim hep haklı çıkıyor 🥲 Allah var kaynanam da annem de güzel ilgilendiler lohusalıkya ama kısa sürdü smdi onu düşünüyorum Allah vermeye bı bayilsam hastanelik olsam xocuguma bakacak kimse yok çevremde konu komşu bile 1 tane desen yok
Seninle huylarımız çok benziyor bebeklerimizde 🤣

X