2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Teşekkür ederim cnm

Kavanoz hazirligini nasil yapiyorsunuz tarifleriniz paylasirsaniz sevinirim

Kizlar ilk defa ek gıda ne verdiniz.diger günleri neyaptiniz kaç kaşık verdiniz.gunde kaç kere verdiniZ
Doktorumuz bir ek gıda kitabı önerdi yorumlarında söyle bir tadım liste görseli görmüştüm örnek olması açısından size de atayım

Eklentiler

• IMG_3993.png
    435,9 KB · Görüntüleme: 50
1gun 1cay kaşığı yoğurt 2gun tatlı kaşığı yoğurt 3gun çorba kaşığı verdiniz demi.
Evet ben daha yeni başladım 5 ay 6 günlük çünkü yeni yeni mama sandalyesi koltuk kenarı oturmaya başladım başını dik tutuyor. Yarın kabakla devam edicem nerdeyse 2 aya yakın tadım olarak gidicek ben en azindan öyle yapicam o arada sorunsuz olan besinleri birleştirip yedirebilirim. Max 1 çay bardagi öğün gibi oluyor. Mide kapasitesi o şekil. Meyvelere başlamadım kabak tatlı patates avakado gibi besinleri dener sonra meyvelere geçerim. Ben büyük oğlumda hata yaptım ne yazık ki şuan yemek seciyor umarim bu bebem seçmez. Yasaklı gıdalar var onlara dikkat etmek lazım 8 aydan sonra da zaten ortak yemekler olarak tuzsuz gidilir birde çok fazla kasmadan gidin içgüdüsel ilerlemek lazım. Kitap gibi oluncada sorun. Ben biraZ ağırdan gidiyorum çünkü öğün olmayacagi için bakalım. Instagram'da anne sayfalarını takip edin görseller hatırlatır hem

Bugün uyandım ben boşanmak ıstedıgının farkına vardım yıllarımın boşa gıttıgınık farkına vardım inanın sunan hıv kavga gürültü yok sadece kendı halımle kalıncs geçmişi yargıladım sorguladım sımdıkı aklımla bı kadar seyı yasarmıydım bu kadar ödün verir miydim babasının oğluna düşkünlüğü benı vazgecırdı benım öküz ıvın dünya bır yana eblatları bır yana yakar onlar ıcin dunyayı onlara sunduğu konfor daha hıc bır ıstegıne uok demedi ama ben ıkıncı olan uyumsuzluk içinde uyum sağlamaya çalışan koca Ankara'dan küçücük ilçeye gelen kımseye dinlemeyen herkesi ezıo geçerek evlenen degermıydı acaba bı kadar fedakarlığa kıskanclıgı bır yandan benım unıversıte mezunu olup onun lıse terk olması bunun ezıklıgı yasayıo açıktan lıse ve unıv bıtıren bırı herşeyde hep b n suçluynusum gıbı ozır dıletmesı çok safmışım ya huzur olsun yok bu olsun bugün 15 yıllık kara uykumdan uyandım degermıydı bu kadar ödün vermeye sızde değer mı ekonçomık ozgurlık yok ıkı çocuk ana baba arkanda degıl mustafa ile kavgamızdw annem sahıt olmuştu bır göz odaya razı isen gelebilirsin ve bu insanların 4 tane evı var Ankara'da bana sureklı Doğanhisar da yasanır mı köy gıbı demeleeı balkonda kareı komşu var karısıuka saatlerce balkon sohbetleri ediyorlar çok merak ettık ne konuşuyorlar dıye ben hıc konusmadım çünkü he r konuşma sonu kavga

Ne affı ya öyle d hayırlısı deyıp durduk

Öyle deme olumsuzlukları değiştirmek sizin elinizde.Oturup bir konuşun sakin sakin.Herkes eteğindeki taşları döksün.Belki iyi gelecek konuşmak.
Bir de şöyle bir şey var.Erkekler bizi çoğu zaman anlamıyor.Mesela eşim iyi huyludur çok sakindir ben biraz cazgırımdır O sakin adam çoğu zaman neye bozulduğumu ona neden kırıldığımı anlamaz.Bir iki gün konuşmam trip atarım der ki sen neye darıldın karşıma alır konuşurum ancak öyle anlar beni.Yoksa surat yapmasam tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış hesabı İyisi mi bir konuşun siz.Ne kaybedersiniz ki.

Dur sakin kuzum. Adam yine aynı adam emin ol. O değişmedi biz degistik. Hormonlar değişti. Yıllar yorgunluğu sırtımızda acısı çıkıyor yavaş yavaş. Üstüne hamilelik küçük bebek sorumluluğu yorgunluğu. Gidip biraz uzaklaşılma şansın var mı ? Tek bebeği alıp şöyle kafa dinleyebilecegin. 15 sene evlilik 2 çocuk ayrılık düşünme inan ki daha iyisi olmayacak çocuklar açısından çok zor manevi yuku ağır olacak deme maddi özgürlük. Para bile olsa aile yuva olmadan çocuk büyütmek çok zor olur. Odanı kapat kavgani et ama evlatların için bu şekilde düşünme. Fırsat ver kendine zaman ver. Ya da tek başına bı yemeğe gitseniz biraz sohoet etseniz sen zorla istemez deme konuş anlat duygularını içindekileri çok yoruldun sende son zaman yaşadıkların la

Kizlar gece beslenme süresini uzatmaya çalışıyorum önceleri 2 saatti şimdi 3 saat olmaya başladı gibi şuan 4 saati zorluyorum. Uyuyorsa dönüp duruyorsa emziği verip biraz gecistiriyorum. Yanlış mı sizce hem çok yorucu oluyor hemde sanki biraz alışması lazım gündüz beslenme düzeni aynı asla ihmal etmiyorum. Yine saat yazıyorum vakti gelince yediriyorum.

Bence yanlış değil. Aynısını ben de denemek istiyorum.

Ben de inat cazgır dedıgık dedıktım hıc bırı kalmadı ben değiştim genelde susan kavga çıkmasın dıye inanın şu an hıc bırsey yok adam sakın ıyı davranıyor her türlü ıhtıyacı karşılıyor yok demıyır şu eksık deyınce hemen getirir annesının abısının jesınlıkle adını anıp benı sınır etmiyor ilk defa bu kadar onlara kızgın olduğunu gördüm ve kararlı nıye böyle oldum kı doyum noktams geldım ben senı calıstırmam dedı aldıgın para cocık bakıcı parası olur dedı 11 yıldır benı yanında calısana muhasebecı olarak gosterrı kesintisiz sigortamı yatırdı bunları inkar etmem bana gekıuır bişiler anlayıuor sohbet etmeye calısır gıbı boş geliyor şu an yurtta işçiler kalıyor ve yurt tadılata gırdı eve gelıp gelemıuor bısı dıyemem sonuçta ekmek parası takılmıyorum gelmedıgı ıcın mutlu olıyorum küçücük bısı den tartışmaya cam dıye o gelmeden yatıyorrum gormeyım dıye sımdıye kadar nereeydı 15 koca yıl bır ömür sayılır sımdı bana ıyı olmuş kötü olmuş ne fark eder kı

Böyle kahvaltı tabakları öğün yerine geçen menüler için erken değil mi daha bilmediğimden soruyorum
Ben 1 ay önce başladım. Bide şöyle bi durum var hala karnı doyacak kadar yedirmiyorum. Yemek yemeğe alismasini sağlıyorum. Bi ürünü 3 gün verip sonra o ürünü vermeme gibi bi sey yapmayın. Sizin süt ürünlerine alerji var ama yoğurt peynir yumurta günlük mevsimine göre 1 2 çeşit meyve bunlar hergun sabit olmalı. Hem tadımalerji durumune bakıyoruz hem yeme düzeni oluşturuyoruz. En azından ben böyle yapiyorum

Şu var doganhısar annesı abısı olmadan hıc daha yslnız pıknıge gıtmedım hıc daha yemeğe çıkmadım anca ben Ankara'ya gıderken yada hastane kontrooeeeınde konya merkeze yada aksehıre gıderken yemısımdır onda bıle anasına paket yaptırırdık bır sekılde kendını hıssettırırdı cınsıyey öğrenmeye gıdecez bende gelecek dıye tutturdu ıcerı gırdı kocam yerıne kaynana nehmıs kız olduğunu duyacakmıs ne kızı ya ne kızı aslan gıbı oğlan ve bana dedıgı kız olursa benim adımı köy ulen çocuktan soğur adam evlat dıye sevemez senın asın olursa rabbım bıkıyor gönlüme göre verdı efem oldu bır gülüşü bır masumlıgu varkı karşılıksız sevgısı gülen gözü benı gordumı heyecenlanmaeı kucagıma aldımı sokulması o kadar huzurlu kı bıyuk oğlumda canım kanım o da düşkün bır cocık ama ergenliği bebegı yenı benımsemesı sskınlestı sındı olk dönem çok kısknadı ama sımdı kabullen dı sukur

Doğru biz daha 2 gün kabak verdik dün kayısı verdim. Keçi sütü buldum onunla yoğurt deneyeceğim anne sütünden yoğurt olmadı
Peynir vs veremiyorum işte yumurtayı da ilk mesela tek başına mı verdin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…