2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bunun üstünden orneklendireyim. Kabak verdin patates yada havuc denerken yanına ek kabak da verebiliyosun. Kabak okeylendi deyip cikartmiyosun menuden ama hergunde Kabak şart değil. Patates havuc taze fasulye denedikce birbiriyle karışık duruma göre günlük sebze vereceksin. Şimdilerde taşlara alışsın diye sadece haşlama sonra sebze cinsine göre çorbası yemegi olacak. Mesela meyveden kayısı denemissin bi meyve daha deneyip 2sinj karışık elinde oldukça verirsin. Keçi sütüne alerjen olmazsa ki inşallah bu sefer yoğurtla sebze yada meyve bi öğün olarak gideceksin. Ben 1 aydır denediğim için hiç kasmadim bu arada. Yani elimde uygun sebze yoksa yoğurtla meyve verdim karışım yapmadım ama yapabilirsinde. Sebze varsa ona göre düzen olusturmay çalışıyorum. Kahvaltıya gelirsek suan tuzsuz krem peynir gibi bi peynir Yapıyoruz. Onun yanında haşlanmış yumurtanın sarisini yapıyorum. İlk deneme zamaninda hiç sade olarak yumurta vermedim çünkü yemesi çok zor gıdalardan biri. O yüzden peynirle karıştırdım am sevmedi. Dun yumurtayı yoğurtla Karistirdim onu sevdi. Bugun krem peynir az zeytinyağı ile sadece sarisini tavada pisirdim bi iki damla pekmez koydum gene sevmedi. Zorlamadim. Peynir olmadığı durumda anne sütü ile yumurtayı yumusatabilirsin zeytinyağı ekleyebilirsin. Avokado denemesinden sonra ikisini karistirirsin pekmez olur. Tek dikkat etmen gereken şey yumurtayi bi seyke açman gerekirken 2. Ürün daha önce onaylanmis bi ürün olmalı. Bubyuzden sana tavsiyem yumurtaya başlamadan karistirabilevegin bi ürünü okeylemen. Mesela salatalık pek alerjen değil. Parmak boyutunda kabuğunu soymadan kes ya eline ver isirsin yada sen tut ısırıp emmesini sağla. Şart mı değil fakat benim görüşüm dusuncemle salatalığı emme aman içinde ısırma haliyle de çiğneme refleksi gelişiyor. Ağzına alıp kopartmamasina dikkat ediyorum.
Ilk zamanlar senin gibi denediğim ürünler çok azdı haliyle kahvaltı öğlen ikindi vs gibi bi düzenli ogunum yoktu. Zamanla ürünler çoğaldıkça günlük verme ogunlerim de çoğalmış oldu. Yaniiii suan kahvaltım boş geciyo öğlene bi sey veremiyorum diye hiic stres sıkıntı yapma. Zamanla çoğalacak ve oturacak. Kendi düzenine göre ayak uyduracKsin. Bide bu dönem tadım olduğu için doymalarinj beklemeyeceksin. Kahvaltısını hazırladım yemedi ac kaldı bu öğün boş oldu diye de dusunmeyeceksin. Yediyse ne ala yarım saat 1 saat ne zamana kadar dayanırsa bekler sonra beslenmesini yaparsın süt mama ile. Ama yemedi ac o zaman ver sütünü. Bugun yemez yarın yer. Yada tam tersi olur gene stres yapma dun yemişti bugun niye yemiyo diye üzülme hayiflanma. Belki başka bi sıkıntısı var belki o an tam ac değil yada çok ac ve onu yemek istemiyo olabilir. Sen ne kadar rahat olursan bebeğin de o kadar rahat olur Zamanla uyum sağlar. Yemek yerken tok da olsa siz yerken yanınıza dahil edin. Bi şeyleri karıştırırmak dokunmak isterse izin ver önüne binseyler ver meraklansin merakı gitsin. Oyle öyle olucak
Cansın çok güzel anlatmışsın çok teşekkür ederim 😍

Kızlar ilk defa yoğurt verdim hiç sevmedi ya öğürüp duruyor tadına bende baktım tatlı gayet
Arkadaşımın bebeuinde yemiyo. Kiz gebeyken dilimin ucuyla yedi yoğurdu kendisi ona bağlıyorum sevmemesini. Ama ayran iciyo mesela biraz büyüyünce ayran denersiniz. Yada yoğurda muz kayısı şeftali felan katıp deneyin

Benimki de 4-5 saat uyurdu. Şimdi 2 saatte bir en iyi ihtimal kalkıyoruz. Çok yoruldum. Nasıl geçicek bu dönem. Bi de kalkıp işe gidiyorum.
Bende de var aynı durum aşırı sık kalkıyor dün eşimi salona gönderdim daha iyi uyudu acaba benim yanında olduğu için mi rahat uyudu bilmiyorum çığlık atarak ağlıyor uykusunda çok korkuyorum normalde ağlayan bebek değil

Yoğurt ile başladım. Sırasıyla 3 gün kuralı ile çay tatlı yemek kaşığı olarak ilerledim. Sonrasında meyve tadimlari yaptım yoğurtla okeylendigi için peynir için ekstra gün saymadım mesela. Sonra yumurta sarısı denedik oda okeylendj. Sebzeler de yavaştan başladım. Okeylenen sorunsuz yiyecekleri hergun veriyorum. Mesela kahvaltı yaparken haşlanmış yumurta peynir salatalık. Bi kaç sebze denemesinden sonra doğal dut pekmezim vat onu deneyip kahvaltıya dahil edicem bi kaç hafta sonra ceviz denemesi yapıp onuda kahvaltıya ekliycem. Bunlar günlük kahvaltı için sabit olacak şeyler. Olgun kaliteli den gelirse avokado eklemesi yapicam kahvaltılara. Büyüdükçe pankek vs cesitlenir. Öğlen ikindi ne zaman uygunsada daha önce okeylenmjs ürünlerin yanına o gün yeni bi sey de denemeye almadiysam kahvaltı için yeni bi ürün denemesi yapıyorum yanına da daha önce yediği şeyleri de az az koyuyorum. Yoğurt fix hergun veriyorum. Eger sebze öğünü yaptiysam meyveyi ayrı zamanda veriyorum. Bi kaç meyve karıştırıyorum. Onun dışında sebze Yoğurt verirken ayrı ayrı verip karistirarak vermiyorum.
Her şeyin içine yağ koyuyor musun meyveye falan da nbirini gördüm meyveye de koyuyordu

Kakanin mukuslu olması normal mi acaba tadım döneminde

Ilk dişlerimiz çıktı bir masallah aliriz

Eklentiler

• 1000062000.jpg
    1000062000.jpg
    56,3 KB · Görüntüleme: 61
X