2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Doğru biz daha 2 gün kabak verdik dün kayısı verdim. Keçi sütü buldum onunla yoğurt deneyeceğim anne sütünden yoğurt olmadı 😓
Peynir vs veremiyorum işte yumurtayı da ilk mesela tek başına mı verdin?
Bunun üstünden orneklendireyim. Kabak verdin patates yada havuc denerken yanına ek kabak da verebiliyosun. Kabak okeylendi deyip cikartmiyosun menuden ama hergunde Kabak şart değil. Patates havuc taze fasulye denedikce birbiriyle karışık duruma göre günlük sebze vereceksin. Şimdilerde taşlara alışsın diye sadece haşlama sonra sebze cinsine göre çorbası yemegi olacak. Mesela meyveden kayısı denemissin bi meyve daha deneyip 2sinj karışık elinde oldukça verirsin. Keçi sütüne alerjen olmazsa ki inşallah bu sefer yoğurtla sebze yada meyve bi öğün olarak gideceksin. Ben 1 aydır denediğim için hiç kasmadim bu arada. Yani elimde uygun sebze yoksa yoğurtla meyve verdim karışım yapmadım ama yapabilirsinde. Sebze varsa ona göre düzen olusturmay çalışıyorum. Kahvaltıya gelirsek suan tuzsuz krem peynir gibi bi peynir Yapıyoruz. Onun yanında haşlanmış yumurtanın sarisini yapıyorum. İlk deneme zamaninda hiç sade olarak yumurta vermedim çünkü yemesi çok zor gıdalardan biri. O yüzden peynirle karıştırdım am sevmedi. Dun yumurtayı yoğurtla Karistirdim onu sevdi. Bugun krem peynir az zeytinyağı ile sadece sarisini tavada pisirdim bi iki damla pekmez koydum gene sevmedi. Zorlamadim. Peynir olmadığı durumda anne sütü ile yumurtayı yumusatabilirsin zeytinyağı ekleyebilirsin. Avokado denemesinden sonra ikisini karistirirsin pekmez olur. Tek dikkat etmen gereken şey yumurtayi bi seyke açman gerekirken 2. Ürün daha önce onaylanmis bi ürün olmalı. Bubyuzden sana tavsiyem yumurtaya başlamadan karistirabilevegin bi ürünü okeylemen. Mesela salatalık pek alerjen değil. Parmak boyutunda kabuğunu soymadan kes ya eline ver isirsin yada sen tut ısırıp emmesini sağla. Şart mı değil fakat benim görüşüm dusuncemle salatalığı emme aman içinde ısırma haliyle de çiğneme refleksi gelişiyor. Ağzına alıp kopartmamasina dikkat ediyorum.
Ilk zamanlar senin gibi denediğim ürünler çok azdı haliyle kahvaltı öğlen ikindi vs gibi bi düzenli ogunum yoktu. Zamanla ürünler çoğaldıkça günlük verme ogunlerim de çoğalmış oldu. Yaniiii suan kahvaltım boş geciyo öğlene bi sey veremiyorum diye hiic stres sıkıntı yapma. Zamanla çoğalacak ve oturacak. Kendi düzenine göre ayak uyduracKsin. Bide bu dönem tadım olduğu için doymalarinj beklemeyeceksin. Kahvaltısını hazırladım yemedi ac kaldı bu öğün boş oldu diye de dusunmeyeceksin. Yediyse ne ala yarım saat 1 saat ne zamana kadar dayanırsa bekler sonra beslenmesini yaparsın süt mama ile. Ama yemedi ac o zaman ver sütünü. Bugun yemez yarın yer. Yada tam tersi olur gene stres yapma dun yemişti bugun niye yemiyo diye üzülme hayiflanma. Belki başka bi sıkıntısı var belki o an tam ac değil yada çok ac ve onu yemek istemiyo olabilir. Sen ne kadar rahat olursan bebeğin de o kadar rahat olur Zamanla uyum sağlar. Yemek yerken tok da olsa siz yerken yanınıza dahil edin. Bi şeyleri karıştırırmak dokunmak isterse izin ver önüne binseyler ver meraklansin merakı gitsin. Oyle öyle olucak

Kizlar gece beslenme süresini uzatmaya çalışıyorum önceleri 2 saatti şimdi 3 saat olmaya başladı gibi şuan 4 saati zorluyorum. Uyuyorsa dönüp duruyorsa emziği verip biraz gecistiriyorum. Yanlış mı sizce hem çok yorucu oluyor hemde sanki biraz alışması lazım gündüz beslenme düzeni aynı asla ihmal etmiyorum. Yine saat yazıyorum vakti gelince yediriyorum.
Bizim uykular çok duzensizlesti uyku gerilemesi mi yoksa alışkanlık mi oldu anlayamıyorum saat 12 ye kadar saat başı hatta 40 dk da bir uyaniyo emiyo 10 dk geçmeden geri uyuyo değişik bişey oldu nasıl degistirebilirim hiç emzik tutmadı smdi versem alır mı?

Uyanıp emdiği için mi uykuları duzensizlesti bilmiyorum normalde de böyle yapardık o zmanlar 9 dan 2 ye kadar aralıksız uyurdu smdi noldu tamam dünyayı taniyo vs okey de ne bilim kafam çok karışık uykusuzluk sistemi çok yordu beni😓 farkettim de mayısın ortalarından beri 1 buçuk aydır ben bu duzensizlikteyim uyku gerilemesi bu kadar uzun sürer mi😓

Ben de inat cazgır dedıgık dedıktım hıc bırı kalmadı ben değiştim genelde susan kavga çıkmasın dıye inanın şu an hıc bırsey yok adam sakın ıyı davranıyor her türlü ıhtıyacı karşılıyor yok demıyır şu eksık deyınce hemen getirir annesının abısının jesınlıkle adını anıp benı sınır etmiyor ilk defa bu kadar onlara kızgın olduğunu gördüm ve kararlı nıye böyle oldum kı doyum noktams geldım ben senı calıstırmam dedı aldıgın para cocık bakıcı parası olur dedı 11 yıldır benı yanında calısana muhasebecı olarak gosterrı kesintisiz sigortamı yatırdı bunları inkar etmem bana gekıuır bişiler anlayıuor sohbet etmeye calısır gıbı boş geliyor şu an yurtta işçiler kalıyor ve yurt tadılata gırdı eve gelıp gelemıuor bısı dıyemem sonuçta ekmek parası takılmıyorum gelmedıgı ıcın mutlu olıyorum küçücük bısı den tartışmaya cam dıye o gelmeden yatıyorrum gormeyım dıye sımdıye kadar nereeydı 15 koca yıl bır ömür sayılır sımdı bana ıyı olmuş kötü olmuş ne fark eder kı
Tükenmişlik böyle bişey demekki yıllarca çabaladınız olmadı şimdi artık tamamen bıraktınız. İçiniz de sevgi var mı eşinize karşı peki

Şu var doganhısar annesı abısı olmadan hıc daha yslnız pıknıge gıtmedım hıc daha yemeğe çıkmadım anca ben Ankara'ya gıderken yada hastane kontrooeeeınde konya merkeze yada aksehıre gıderken yemısımdır onda bıle anasına paket yaptırırdık bır sekılde kendını hıssettırırdı cınsıyey öğrenmeye gıdecez bende gelecek dıye tutturdu ıcerı gırdı kocam yerıne kaynana nehmıs kız olduğunu duyacakmıs ne kızı ya ne kızı aslan gıbı oğlan ve bana dedıgı kız olursa benim adımı köy ulen çocuktan soğur adam evlat dıye sevemez senın asın olursa rabbım bıkıyor gönlüme göre verdı efem oldu bır gülüşü bır masumlıgu varkı karşılıksız sevgısı gülen gözü benı gordumı heyecenlanmaeı kucagıma aldımı sokulması o kadar huzurlu kı bıyuk oğlumda canım kanım o da düşkün bır cocık ama ergenliği bebegı yenı benımsemesı sskınlestı sındı olk dönem çok kısknadı ama sımdı kabullen dı sukur
Bir yemek yerken bile burnunuzdan gelmiş. Şimdi düzelse n'olacak yıllarca çabalamış anlatamamışsınız

Kızlar evde kendim labne ve lor peyniri yapmayı deneyeceğim yapan varsa yardımcı olabilir mi? Tarifte süt diyor hangi sütü kullanıcaz pastörize süt mü yoksa normal kullandığımız kapalı kutu sütte olur mu?

Kizlar gece beslenme süresini uzatmaya çalışıyorum önceleri 2 saatti şimdi 3 saat olmaya başladı gibi şuan 4 saati zorluyorum. Uyuyorsa dönüp duruyorsa emziği verip biraz gecistiriyorum. Yanlış mı sizce hem çok yorucu oluyor hemde sanki biraz alışması lazım gündüz beslenme düzeni aynı asla ihmal etmiyorum. Yine saat yazıyorum vakti gelince yediriyorum.
Ben uzun zamandır ilk uyandığında hep emziği veriyorum küçükken kabul edip uyuyordu. Ama şimdi açsa kabul etmiyor illa emecek. Ama hala vazgeçmedim ilk emzik olmazsa meme 😂

X