2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Hepsinden önce öyle deneme için yoğurt vermiştim ama yüzü egzama oldu. Onunla mı alakalı bilmiyorum o sebepte havuçtan sonra tekrar bi yoğurt denemesi yapacağım. Yaz meyvelerini yesin bi bitmeden 😅
Yaa yavrum kıyamam dokundu belki de 😓 aynen bir daha deneyin bakalım tekrarlamaz insallah 🙏🙏 ya bende meyve yesin istiyorum süzgecini bile aldım 🥰 meyveyi çiğ vereceğiz değil mi 😁

Ay var ya hepsi de nasıl gaz yapan sebzeler 🤦🏻‍♀😱 soğanlı değil de belki salçalı suda haşlama gibi de yapabiliriz soğan ağır gelmesin şimdi 🙄 ya ben beceremiyorum bamyayı yemek pişerken bızıklamak gibi bi huyum var illa sumukleniyo🤣

Ben 6 da veriyorum 5-6 uyaniyo çünkü. O gün 10-15 dk memede uyursa uyuyor toplam 1 saat bile uyumuyordur 😱

Og naturalin bebek salçası var. Ondan almayı düşünüyorum ben. Domates sos yapacağız kış için onlardan yiyebilir dimi ya cam kavanoza konserve gibi. Salça kaynatamam ben saatlerce benim bebem durmuyo😓 domatesi de gelinimizle annem yapacak zaten bana verecekler 😁
Neden soğanlı yapmayacaksin yoksa yemeyen tayfadan misin 🤣 soğan pişince ağır gelmez onunla pişen yemeğin tadına alışması gerekli. 2 yaşına gelince bu kokuyo der yoksa 🤣
Yapamazsak artık Og nin salcasini bi denerim. Domates sos kış zamanı için yapıyorsunuz zaten o zaman da yemeklerine katabilirsin sanirim. Tuz 1 yaştan sonra basliyodu sanirim yanlışım varsa düzeltin beni. Bende tek başıma salça yapamam zaten kv ile yaparım yada onun üstüne atarım 🤣 bamya yemeğini az sulu seviyorum ben. Piserkende hem limon sıkıp hem parça limon atıyorum o zaman sumuklenme olmuyo. Kastamonu da bol sulu pisirirler corbamsj gibi hiç sevemedim esim benim yaptığımı daha çok seviyo 🤣 sende tut kendini biziklama bu arada🤣🤣🤣🤣

Merhaba hanımlar, normalde ben Mart grubu annelerindenim ama bebeğim erken geldiği için 19 şubatta doğduğu için burayı takip ediyorum ve bir şey sormak istiyorum. İlk üç ay anne sütü ve mama olarak devam ettik ama sütüm çok azaldığı ve meme reddi yaşadığımız için şu anda mama ile devam ediyoruz ve maalesef ki sütüm gitti diyorum ki nasibi bu kadarmış. Doktorumuz sadece mama ile.beslendiği için ek gıdaya erken geçelim dedi 5. Ay da başlayalım dedi ve biz 4 buçuk aylığız. Ama yemeye çok meraklı bir bebek olduğu için ben ufak tadimlara başladım. Evde yoğurt yapıyorum ondan bir çay kaşığıyla üç gün verdim. Tabi bir çay kaşığı yetmiyor devamı için ağlıyor ama erken mi onu bilemediğim için vermeye çekiniyorum. Sizce ufak ufak tadım yaptırmaya devam etmeli miyim ? Yoksa 5. Ayda mi başlamalıyim ?
Tadım dönemi denenen ilk üründe 1. Gün 1 ck 2. Gün 1 tk 3. 1 yemek kaşığı olarak artarak deneme yapılıyor. Sonrasında alerjisi olmadıysa yediği kadar attirabiliyosunuz. Cok çok abartmamak kaydiyla.
Suan puturluye hazir değildir. O yüzden yoğurt gibi yemesi yutmasi kolay şeyler verebilirsiniz. Cam reddede kayısı şeftali vs gibi mevsim meyveleri olabilir. Yada havucu cam reddeden rendeleyip temiz bi tülbent ağız mendili gibi bi beze koyup suyunu cikartinca kasikla verebilirsiniz. Havuc aşırı gaz yapabilir ama onu biraz sonraya bırakın derim. Onu dışında illa sebze ile basliycam derseniz de bebeğinizin yiyebilme yutma durumuna göre sebzelere başlarsınız. Kahvaltı yaparken yaninizda oluyosa parmak şeklinde kabuklu halde salatalık verin eline emmeye ısırmaya çalışın. Size dahil olsun. Temiz içerikli labne krem peynir tarzda peynirler verebilirsiniz. Bunun için püre kaşığı kullanıyorum ben. Kaşığı deliklerine peynir doldurup eline veriyorum hem dişini kasiyo hem peynir yiyo.

Yaa yavrum kıyamam dokundu belki de 😓 aynen bir daha deneyin bakalım tekrarlamaz insallah 🙏🙏 ya bende meyve yesin istiyorum süzgecini bile aldım 🥰 meyveyi çiğ vereceğiz değil mi 😁
Çiğ çiğ. Meyveyi niye pisiriyonuz ki. 🤣
Haa ben şöyle bi sey yapıyorum kış döneminde vitamin alsın ara öğün vs için kayısı şeftali felan biraz blenderdan geçirip az su ile kaynatıp kavanoza vakumluyorum. Kışın açıp yediricem. Bu şekilde olabilir ama şuan taze iken çiğ halde verin

Haa ben şöyle bi sey yapıyorum kış döneminde vitamin alsın ara öğün vs için kayısı şeftali felan biraz blenderdan geçirip az su ile kaynatıp kavanoza vakumluyorum. Kışın açıp yediricem. Bu şekilde olabilir ama şuan taze iken çiğ halde verin
Nasıl yapıyorsun canım ayrıntı verir misin teşekkürler 🤩🌸😂

Vermemeye yeminli 🤣
Aynı kadın ben yeni doğum yaptığımda bebeği 45 dkda bir emzir demişti gerekirse saat kur dedi zagen ameliyatlıyıj kafam çorba gibiydi bebek uyuyor 2 saat 3 saat korkmuştum boşuna. Bazı insanlar gereksiz kaos yaratıyor artık annelik iç güdülerim daha baskın kanmıyorum🤣

Nasıl yapıyorsun canım ayrıntı verir misin teşekkürler 🤩🌸😂
Marmelat gibi. Cok incelemeden yaptım çocuk olunca. Yikadim blenderda kabuklariyla 2 3 bizzt ettim döktüm tencereye. Blend ettiğim kabı da az su ile duruladim o suyuda tencereye döktüm. Yarım saat kadar arada karıştırıp pisirdim. Kaynar vaziyette iken altını kapatmadan kavanoza koydum kapağını hemen kapadım. Kapağı tutup soguyunca da karanlık serin dolaba kaldırdım. Recaa ederim 🤣🤩

Marmelat gibi. Cok incelemeden yaptım çocuk olunca. Yikadim blenderda kabuklariyla 2 3 bizzt ettim döktüm tencereye. Blend ettiğim kabı da az su ile duruladim o suyuda tencereye döktüm. Yarım saat kadar arada karıştırıp pisirdim. Kaynar vaziyette iken altını kapatmadan kavanoza koydum kapağını hemen kapadım. Kapağı tutup soguyunca da karanlık serin dolaba kaldırdım. Recaa ederim 🤣🤩
Su kapaklama işini hiç yapmadım ters mi çeviriyoruz nasıl bir kavanoz tek kullanımlık gibi mi büyük mü moni 🥰 kusura bakma küs için kavanozlarımızı söyleyince çok mantıklı geldi ben de yapcammm tabi basarabilirssem 😅

Su kapaklama işini hiç yapmadım ters mi çeviriyoruz nasıl bir kavanoz tek kullanımlık gibi mi büyük mü moni 🥰 kusura bakma küs için kavanozlarımızı söyleyince çok mantıklı geldi ben de yapcammm tabi basarabilirssem 😅
Önemli değil tabii bende ana karnında öğrenmedim 🤗
Kapagi daha önce kullanilmayan kapaktan seçersen iyi olur. 0 olsun yani. Kapakları yaparken kaynatabilirsjn kapağı ama öyle hem kavanoz hem kapagin sicakligi tam yapamazsin o yuzden kapak normam olsun. Boyutuna gelince kac cc oluyodu hatirlayamadjm ama hani kahvaltılık acuka ezme tarzda kavanozlar olur ya satılan. O boylarda vi kavanoz iş gorur. Yani açıp 2 günde felan bitirebilirsin. Yada açtığında biraz bebeğe geri kalanı da biraz su ile karıştırıp meşrubat olarak tuketebilirsiniz. İlk olarak az bi meyveden yap 2 3 şeftali gibi. Dene vakumlamayi. Önce ters çevirip sonra kapatma tarafına ceviriceksin kapatırken avuç içinle kapağın ortasına bastırıp yaparsan iyi olur. Soğuduğunda da kapağın ortası içe geçmiş olmalı bastırınca aşağı yukarı oynama yapmamalı

Önemli değil tabii bende ana karnında öğrenmedim 🤗
Kapagi daha önce kullanilmayan kapaktan seçersen iyi olur. 0 olsun yani. Kapakları yaparken kaynatabilirsjn kapağı ama öyle hem kavanoz hem kapagin sicakligi tam yapamazsin o yuzden kapak normam olsun. Boyutuna gelince kac cc oluyodu hatirlayamadjm ama hani kahvaltılık acuka ezme tarzda kavanozlar olur ya satılan. O boylarda vi kavanoz iş gorur. Yani açıp 2 günde felan bitirebilirsin. Yada açtığında biraz bebeğe geri kalanı da biraz su ile karıştırıp meşrubat olarak tuketebilirsiniz. İlk olarak az bi meyveden yap 2 3 şeftali gibi. Dene vakumlamayi. Önce ters çevirip sonra kapatma tarafına ceviriceksin kapatırken avuç içinle kapağın ortasına bastırıp yaparsan iyi olur. Soğuduğunda da kapağın ortası içe geçmiş olmalı bastırınca aşağı yukarı oynama yapmamalı
Yaa sen harikasın çok güzel anlatmışsın o zaman sıfır kapak ve uygun kavanoz sipariş ediyorum 😍😍😍😍

9 kh kıraZ almıs başıma bela bıra buzluğa attım bırsz yemeye daraldım asırı bır sıcak dayanamıyorum bu saat oldu sabaha kadar oturuyorlar akşama kadar yatıyorlar büyük oğlanla babası delırecem hepsı vçbaskmds

Neden soğanlı yapmayacaksin yoksa yemeyen tayfadan misin 🤣 soğan pişince ağır gelmez onunla pişen yemeğin tadına alışması gerekli. 2 yaşına gelince bu kokuyo der yoksa 🤣
Yapamazsak artık Og nin salcasini bi denerim. Domates sos kış zamanı için yapıyorsunuz zaten o zaman da yemeklerine katabilirsin sanirim. Tuz 1 yaştan sonra basliyodu sanirim yanlışım varsa düzeltin beni. Bende tek başıma salça yapamam zaten kv ile yaparım yada onun üstüne atarım 🤣 bamya yemeğini az sulu seviyorum ben. Piserkende hem limon sıkıp hem parça limon atıyorum o zaman sumuklenme olmuyo. Kastamonu da bol sulu pisirirler corbamsj gibi hiç sevemedim esim benim yaptığımı daha çok seviyo 🤣 sende tut kendini biziklama bu arada🤣🤣🤣🤣
Ülen boşuna mu soğan ekmek edebiyatı yapıyorum ben 🤣 bayılırım soğana 🤣 ama ne bileyim gaz yapıyor ya o yüzden bi emin olamadım.
O bamyayı da kurcalamam lazım içim rahat etmiyor 😅zaten Artık anama yaptırıyorum 🤣 yeme eyleminde daha başarılıyım 😎 eeee 77 kilo kolay alınmıyor 😎

Ülen boşuna mu soğan ekmek edebiyatı yapıyorum ben 🤣 bayılırım soğana 🤣 ama ne bileyim gaz yapıyor ya o yüzden bi emin olamadım.
O bamyayı da kurcalamam lazım içim rahat etmiyor 😅zaten Artık anama yaptırıyorum 🤣 yeme eyleminde daha başarılıyım 😎 eeee 77 kilo kolay alınmıyor 😎
77 ıyı 80 kusur olsan

Ana çok mantıklı e hepsini mama gibi yapsak vakumlasak olmaz mı ki 🙄 mesela şeftali ve armudu birlikte bir kavanoz yapsak, kısın da bi irmik pişirir karıştırır veririz 🙄 bide buzdolabına mı kaldırdın

X