2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Rabbım ulkemizi bizleri tüm afetlerden korusun🤲
Evet güzel bi yer ama dediğim gibi biz çok benzer yollardan geçtiğimiz için vaauuw olmuyoruz 🤣 daha çok bozkirlarda insanlar burda nasıl yaşıyor yaa diyoruz 🤣🤣
Bozkırın bi bağrı yanıklığı var onu da seviyorum ben 🥰 😎

Bu d vitamini gündüz uykularımızın katili 😓 bazen unutuyorum vermeyi o gün bir nebze de olsa uyuyor ama verdiğim günler asla uyumuyor 😓

Onları da sadece buharda mı pişireceğiz? Ne bileyim bamyayı limonlamayalim mi😅
Sgshsghahshshshsbsxvjshxjshs
Sumuklenmesin diye öncesinde limonla tabii de pişirmesi nasıl olur bilemedim şimdi svshvs
Bezelye ve fasulyeyi haşlama yapıp çatalla ezmeyin düşünüyorum. Semiz otu ile de biraz blend edip yoğurda katmayı düşünüyorum. İlerde bulgurla çorbasını yaparım ama zamani da geçebilir corba zamaninda 🤣 bugun sebze yetistiremedim yarın elimde bezelye var ondan deniycem inşallah maşallah amin 🤣

Bu d vitamini gündüz uykularımızın katili 😓 bazen unutuyorum vermeyi o gün bir nebze de olsa uyuyor ama verdiğim günler asla uyumuyor 😓
Sabah en geç 8 de veriyorum. Bugun vermeyi unuttum hatırladığımda saat 10 u geciyodu. Vermedim. Ama uykularında hiç değişiklik yok 🤦‍♀️😩

Ucanbalon Ucanbalon ben şu bi kaç sebzeyi denedikten sonra bi tuzsuz salça bulabilirsem soğanlı yemeklere gecicem. Ama nasıl olucak onu da bilmiyorum. Hazir kapya biber çıkmışken salca mi yapsak ne yapsak 😵‍💫

Sgshsghahshshshsbsxvjshxjshs
Sumuklenmesin diye öncesinde limonla tabii de pişirmesi nasıl olur bilemedim şimdi svshvs
Bezelye ve fasulyeyi haşlama yapıp çatalla ezmeyin düşünüyorum. Semiz otu ile de biraz blend edip yoğurda katmayı düşünüyorum. İlerde bulgurla çorbasını yaparım ama zamani da geçebilir corba zamaninda 🤣 bugun sebze yetistiremedim yarın elimde bezelye var ondan deniycem inşallah maşallah amin 🤣
Ay var ya hepsi de nasıl gaz yapan sebzeler 🤦🏻‍♀😱 soğanlı değil de belki salçalı suda haşlama gibi de yapabiliriz soğan ağır gelmesin şimdi 🙄 ya ben beceremiyorum bamyayı yemek pişerken bızıklamak gibi bi huyum var illa sumukleniyo🤣
Sabah en geç 8 de veriyorum. Bugun vermeyi unuttum hatırladığımda saat 10 u geciyodu. Vermedim. Ama uykularında hiç değişiklik yok 🤦‍♀️😩
Ben 6 da veriyorum 5-6 uyaniyo çünkü. O gün 10-15 dk memede uyursa uyuyor toplam 1 saat bile uyumuyordur 😱
Ucanbalon Ucanbalon ben şu bi kaç sebzeyi denedikten sonra bi tuzsuz salça bulabilirsem soğanlı yemeklere gecicem. Ama nasıl olucak onu da bilmiyorum. Hazir kapya biber çıkmışken salca mi yapsak ne yapsak 😵‍💫
Og naturalin bebek salçası var. Ondan almayı düşünüyorum ben. Domates sos yapacağız kış için onlardan yiyebilir dimi ya cam kavanoza konserve gibi. Salça kaynatamam ben saatlerce benim bebem durmuyo😓 domatesi de gelinimizle annem yapacak zaten bana verecekler 😁

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar, normalde ben Mart grubu annelerindenim ama bebeğim erken geldiği için 19 şubatta doğduğu için burayı takip ediyorum ve bir şey sormak istiyorum. İlk üç ay anne sütü ve mama olarak devam ettik ama sütüm çok azaldığı ve meme reddi yaşadığımız için şu anda mama ile devam ediyoruz ve maalesef ki sütüm gitti diyorum ki nasibi bu kadarmış. Doktorumuz sadece mama ile.beslendiği için ek gıdaya erken geçelim dedi 5. Ay da başlayalım dedi ve biz 4 buçuk aylığız. Ama yemeye çok meraklı bir bebek olduğu için ben ufak tadimlara başladım. Evde yoğurt yapıyorum ondan bir çay kaşığıyla üç gün verdim. Tabi bir çay kaşığı yetmiyor devamı için ağlıyor ama erken mi onu bilemediğim için vermeye çekiniyorum. Sizce ufak ufak tadım yaptırmaya devam etmeli miyim ? Yoksa 5. Ayda mi başlamalıyim ?

Sanırım karıştırıyorlar 3unu sonra meyve tadılıyor herhalde. Yoğurt denediniz mi
Hepsinden önce öyle deneme için yoğurt vermiştim ama yüzü egzama oldu. Onunla mı alakalı bilmiyorum o sebepte havuçtan sonra tekrar bi yoğurt denemesi yapacağım. Yaz meyvelerini yesin bi bitmeden 😅

X