2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Erkekler kendi ailesine daha çabuk inanıyor çünkü onlar çocuk büyütmüş biz yapamıyoruz hiç bişey. Evet yeni anne olduk biieyleri bilmiyor olabilir ama bir kere söyleyin sonra kararı bize bırakın

Galiba bende hala lohusa psikolojisindeyim. Herşey üstüme geliyor gibi. en çok eşim gözüme batıyor söylenmeyi hiç sevmeyen biriyim hiç bişey için eşime şimdiye kadar söylenmedim ama doğumdan sonra sürekli eşimle mücadele ediyorum bilmiyorum ben mi değiştim yoksa ona laf anlatmaya mı çalışıyorum anlamadım. Hep memnuniyetsiz ve dırdırcı biriymişim

Tek başına baya zor bebek arabası katlanır olmalı ya ben gittim pusetşi planlar vsr ya takılan onlardan aldım eşime diyorum katlanır alıcam ne gerek vsr ikinciye diypr dışarı çıkamıyorum evde tıkışıp kaldım. Oğlumu hazırlıyorum pusete koyuyorum önüne kırmızı balığı açıyorum beni göremeyince ağlıyor sonra arabayı aşağı indiriyorum sorna gelip oğlumu alıyorum ama o 2 dk ölüm gibi yalnız kalıyor evde kimse anlamıyor beni duyan öyle bırakma evde diyor sanki başka imkan var

Vallahi aynı. Benim anlattığım hiç bişey doğru değil ama doktor söylediğinde yada biri dediğinde bir videodan gördüğünde hemen herşeye inanıyor. Sanki ben yalancıyım gibi

Akşam 9 da geçiyo.. Bizim düzenli tek rutinimiz bu herhalde.. Ama asla 9 u aşmayız.. O saatlerde ne misafirliğe giderim ne de misafir alırım kızım alıştı 9 da uyumaya

Bence en çok uykusuzluk yoruyor bayankafa gidiyor üstüne yorgunluk stres doğum psikolojisin falan dün akşam bende oğlumunyyutamadım normalde uykusu gelince 15 20 dk da dalar uykuya 2 saat yatakta durduk artık çıldıracsktım babası da içerde playstation oynuyor ben söylemesem gelip karışamaz ille gidip kucağına veriocem onda da kucağında tutmuyor yoruluymjş hemen pusete falan bişeye koyup video açıyor sussun diye bende böykr olunca vicdan azabı çekiyorum

Gerçekten öyle bebekle dışarı çıkmak çok zor ama onlar keyif alıyor hele şimdi tam keşif zamanları herşeyi anlıyorlar. Ama hem hava çok sıcak hemde cidden yorgunluktan hiç bişey yapmak istemiyorum. Çocukla içeri kapandım

Eşinin müsait olduğu zamanda birlikte çıksanız olmaz mı hem sana kolaylık olur

Bence tüm sıkıntıkızı onlardan çıkarmaya çalışıyoruz en azından ben öyleyim önceden çok savaşırdım artık bıraktım içimden sabır çekiyorum aslında eşim kötğ bişey yapmıyor ama ben daha fazla şey bekliyorum ondan biraz mutlu edilmeye ilgiye ihtiyacım var ama görmüyor bunu normal devam ediyor hayatına ne kadar yıprandığıkı bilmiyor çok yoruluyosjn diyor ama çtle boş lafta öyle çiçek böcek sevmem ama bir gün çiçekle gelse ya da ufakta olsa bir sürpriz yapıp kafamı dağıtsa ille ben dicem oda bana ne istiyorsun söyle yapayım diyecek

Birşeyler izletiyor musunuz bebişe

Eşinin müsait olduğu zamanda birlikte çıksanız olmaz mı hem sana kolaylık olur
İşte anca haftada bir hafta içi yorgunum şöyle böyle diyince benim hevesim jalmıyor zaten zar zor çıkıyorum her şeyi ben yapıyorum o sadece bebek arabasını indirecek işe gidiyor diye bir şey yaptığını sanıyor bende çalışıyordum hemde hamileykende çalıştım o kadar yorulmuyordum erkekler çok mızmız

Gündü ve gece aynı içiyo.. Genelde 90 ml içiyo benim ki ve bitiriyo.. Ama bitiremezse biberon başlığı ile oynamaya başlıyo agzıyla bn de doydu deyip alıyorum

Evet anlamıyorlar gerçekten. Bir saçımın okşanmasına bile öyle ihtiyacım var ki. Sevgiye ilgiye hasret kaldım. Benim ki çocuktan sonra çok değişti bilmiyorum ben belki daha çok istiyorum ama cidden yorulduğumu görmüyor ne hale girdiğimi. Bi kere güzel bişey söylemez oldu. Bilmiyorum ben eşimi bu süreçte tanıdım. Artık gözümde çok başka biri. Bakalım nereye kadar gidecez.

Laf o kadar çok benim dediğime çıkıyor ki her konuda ama artik ben sükunetle karsiyalayamiyorum. O insanla görüşme diyorum hemen itiraz çok geçmeden gerçek yüzünü görüyor mesela. Ya da onu öyle yapma böyle böyle olacak diyorum yok çocuk gibi benimle inatlaşıyor. E ama bende sıkıldım gaaari daa kadınlığımız mı batıyor acaba
Çocuk giyim yeriniz mi var ne guzeeeel

Demi çok mızmızlar. İzin gününde uyumak istiyormuş. Bi izin günüm var karışmasan olmaz mı diyor. İzin günlerinde bazen temizlik yapıyoruz yada bazen çocuğa bakmasını istiyorum diye geçen gelip diyor ki bende insanım izin günümde uyumak dinlenmek istiyorum biraz bırak beni. Ben sadece çocukla ilgileniyormuşum ama o bir sürü şeyle ilgileniyormuş. Oysa çocuğa bakmak çok daha yorucu.

Biradds bize yaklaşamıyorlsr bakıyorum şöyle uzaktan kendime ben nile kendimle ilgilenemiyorum eşim eve geliyor koştur koştur yemek hazırla mutfsğo topla çocuğu uyut o uyuynca sende uyu falan bazen eşim gel tv izleyelim diyor yok uykum var diyorum bende ona yanaşqmıyorum çünkü çok yorgunum yapamıyorum ghiş bişey yoksa bende çocuğum uyuyunca tv izleyip bşşeyler içmek isterim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…