2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar size bir şey danışacağım. Ben pazartesi günü işe başlıyorum artık. Bebeği bakıcımıza bırakacağız. Yalnız şöyle bir durum var. Bebeğim emerken sorun yok ama sağım yaptığımda eskisi gibi bir biberon dolu dolu çıkmıyor. Sadece anne sütüylr besleniyor şimdiye kadar. Ama artık süt mü yetmiyor noluyorsa 3 saatte 1 den 2 saatte bir emmeye başladı. Dayanamıyor 3 saatte. Bu durumda ben işe başladığımda çok zor olacak. Acaba formül mamayla desteklemeye başlasam mı? Meme reddi yaşayacağını sanmıyorum. Biraz da mecburım sanırım.

Benimki de sadece anne sütü alıyor ama sağımla çok çıkmıyor süt. İse başladığımda biz de mecbur mama destekleyeceğiz. Su an geceleri mama veriyorum bir tek. Büyüdükçe enerji harcadıkları için daha çabuk acıkıyorlar bence. Yetmese sadece anne sütü ile besleyemezdiniz emin olun

Kızlar bebeğim 2 gündür kaka yapamıyor ıkınıyo yapmak istiyor ama olmuyor ya demir ilacı kabız yaptı yada ek gıdadan oldu zaten demir kullandığımdan beri kaka sayısı düşmüştü. Bu da neyden oldu bilmiyorum bir kaç gün ek gıdayı durduracağım. Şimdi alışmışken tamamen bırakmak istemiyorum bu sefer de yemeyi unutur. Kaka yapana kadar biraz bekleyim. Ne yapmam lazım fikir verebilir misiniz? Mama alsaydı mamaya zeytinyağı katardım da mama da almıyor. Direk zeytinyağı versem çok mu ağır olur

Saolasin kuzum inşallah herkese hayırlı kazançlar nasip etsin Mevlam.
Günlük gidip takılacak yerin olması çok güzel. Yavrunda gelişir allahin izniyle. Aşırı sıcak havalar ya. İnsan dışarıda nefesi zor alıyo. Hergun cikartma niyetim vardi ama balkona bile çıkınca geberiyoruz sıcaktan. Evden çıkıp başka bi eve gitmek bile çocukların gelişimlerine katkı sağlar. Tam etrafı izleyip inceleme zamanlarına girdiler. Ne kadar farklı şey görür duyarsa o kadar duyguları gelişir. Hava biraz katlanabilir olduğunda hemen çıkıyorum bende dışarı. Kv bahçeli evi var tavukları civcivler var. Onları izletiyorum ağaçların altında geziniyorum. Dokunsun duysun görsün. Seneye taşla toprakla bulusturup oynatmayı düşünüyorum. Özellikle toprağa temas ettikçe çocukların negatif enerjileri akıp gidiyo. Koyluluk mod on beni en iyi sen anlarsın soğan aşığı

Bi arakadasim günlük süt izni saatlerini emzirme zamanına uygun olarak degerlendiriyor. Emzirme zamanı gidip emzirip ise geri dönüyor. Tabi yorucu bi tarafı da var gün içinde 3 4 kere git gel yapıyor. Sizin iş yeri ile yakın ise süt izni vakitlerini bu şekilde değerlendirebilir misiniz acaba. Bide bir çok bebek 6. Aydan sonra en baba 1 yaşla birlikte formül mama devam sütüne başlıyor. Cok nadir süt ve ek gıda ile giden kişi var. Sagim ile süt yeteri miktar ayarlanmiyorsa emzirmeye gitmeniz yada mama ile destek vermeye başlayabilirsiniz. Bide 2 saate düştü demişsiniz ya atak zamanından olduğu için sık emmek istiyo olabilir. Bide hareketlenip büyüdükçe daha çabuk acikiyolar

Some Anadolu problems bizim bebeler atılmış negatifleri toplar gelir 7den sonra çıkıyorum ben de daha sakin oluyor gelince hemen duş mama meme yatak

Some Anadolu problems bizim bebeler atılmış negatifleri toplar gelir 7den sonra çıkıyorum ben de daha sakin oluyor gelince hemen duş mama meme yatak
Evet nerde aksilik orda hızım tayfa
Benim 6 dan sonra pilim bitiyo ne yazık ki. Gündüz uyumuyo yani çok çok az uyuyo ve çok erkenden uyaniyo haliyle enerji güç kalmiyo. Oturmaya başlayınca parka çıkarmayı düşünüyorum ama umarım sadece düşünce olarak kalmaz

Poposunu uyar altını aç önce. Bebek yağı ile önce karnına güzelce masaj yap saat yönünde sonra yukarıdan aşağıya usul usul. Sonra kulak pamuğunu zeytin yağına batır poposunu uyar hafifce. Ellerin ile de iki ayagini tut hafif karnına doğru çek kabız olduğunu dusunuyorsan. Ek gıda kısmı icin de sebzesine zeytinyağı doğal dizemi uygun olan yağ kullan. O yüzden bizim doktor kabızlık ve dişlerde kararma olayından 6 aydan önce başlatmadi. Birde sağlık ocağının verdiğinimi kullanıyorsun

Teşekürler canım kulak çubuğu ile hafif uyarı yaptım ama çok içine doğru sokmadım nasıl yapmam lazım ? Ocean kullanıyorum demir olarak. Her yolu denedim yapmadı. Sanki yapmak istiyor gibi ama başaramıyor.

Benimkinin gündüz uykusu sadece 2 2.5 saat. Sabah da 6bucuk veya 7de ayakta. Siz de az demissiniz sizinki ne kadar merak ettim

Özellkle disarida gezmede plajda falan hic uyumak istemiyor etrsfi inceliyor

Benimkinin gündüz uykusu sadece 2 2.5 saat. Sabah da 6bucuk veya 7de ayakta. Siz de az demissiniz sizinki ne kadar merak ettim
Gündüz 3 4 uyku felan yapiyo onlar da en fazla 30 dk genelde 5 15 dk qrasi. Sabah 4 5 gibi uyanır. Nadiren 6 ya uzar uykusu. Uykuyu sevmiyo diyorum bizimki başka bi açıklaması yok. Bide yorulsun uyusun dinlensin diye de oyun oynatiyorum yerlerde yuvarliyorum. Hani yorulsun bedenen zihnen iyice uyusun bende işime bakayım dinleneyim diye ama yok yani. Iki uyku arasindaki zamanı uzatmaya calistim uykusu gelince de uyutmuyosun diye krize giriyo mecbur uyutuyorum.

Bu saatlerde pert oluyorum ya. Sizde oluyor musunuz? Akşam olsun dizi izleyim diyorum ama bu saatlerden sonra sadece uzanmak istiyorum hiç bişey yapmak istemiyorum

Özellkle disarida gezmede plajda falan hic uyumak istemiyor etrsfi inceliyor
Onu geçenlerde bende denedim. Aslinda dogdugundan beri bebek arabasını evde de kullandim alışsın dışarı çıktığımda beni zorlamasin diye. Araba uyuduğu zamanlarda da zaten kısa uyuyo diye dokunmuyorum evde. Neyse dışarı çıktım uykusu geldi arabada uyuması için her zaman yaptığımı yaptım. Ama bi türlü dalamadi. Haliyle bu sefer ev konforunu aradı bi daha çıktığımda daha sakin bi ortama geçip uyumasını sagliycam. Sizinde 2 uyku arası az mı oluyo ?

Ev çok uzak değil ama o kadar sık gidip gelmeme mani olacaklarına eminim. Mecbur mama takviyesi yapacağım. Süt iznimiz günde 3 saat değil mi toplamda?

Ben de hep yoruyorum masaj etkinlk balkonda oyalama. İki uyku arasi 2 saat 15 dakika gibi birsey bizim. Dediginiz gibi gündüz uykuları 15 20 dakika maksimum yarim saat eger ev disindaysak. Evde gündüzbuykulari uzatmak icin kucagimda uyutuyorum ama hicbir isimi yapamiyorum öyle olunca. Kucaktaysa 45 dk veya 1 saate uzuyor. Geceniz nasil peki?

İlk doğduğu zamanlar beşer dk falan sağıyordum sonra bir daha sağmadım
Canim bende suphe ediyordum bebegi emzirdikten sonra sagdim 30 cc anca cikti iki memeden. Sonra doyurmadan sagdim 60 cc 70 cc anca cikti sagmaya basladikca sanki artmaya basladi 110 130 lari gormeye basladim.tabiki emzirmemis hali.bebek cok kisa emiyor diyordum meger gercekten o kisa surede gogusleri bosaltabiliyormus.

Ben de denemek istiyorum üşenmezsem dediginizi. İlk ay o kadar tramva oldu ki bu sagim emzirme isleri resmen makinayi göresim yok Demek ki baya güçlendi çeneleri bebislerimiziin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…