2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Teşekür ederim canım

Kızlar yoğurt alerjisini nasıl anlarım. Yoğurt alerjisi için tek başına huzursuz olması yeterli bir sebep mi başka birşey gözlemleyemedim dün yoğurt yedirdim bugün uyumuyor ve huzursuz

Kızlar ek gıda olayından korkmayın.. Bebeğinizin hazır olduğunu düşünüyosanız doktorunuza danışıp yavaş yavaş başlayın.. Ben 1 haftadır başladım ve çocugum yerken çok zevk alıyo.. Hem meyve hem sebze üzerinden gidiyorım.. 3 gün kuralı değil de 2 gün kuralı ile gittim..çok şükür şu ana kadar çocuga birşey alerji etmedi.. Ayrıca hiç birşeyin sadece suyunu verecek şekilde gitmedim.. Bildiğiniz havucu haşlayıp çatalla ezdim patatesi haşlayıp çatalla ezdim muzu çatalla ezdim şeftali ve kayısıyı beraber denedim rendeledim karıştorıp verdim ve kızım çok sevdi ek gıda olayını

Kaç aylık başlamıştın? Ben doktoruma sordum başlama dedi ama oğlumun hazır olduğunu hissediyorum bizle sofrada yemeklere heyecanlanıyor ağzını şapırdatıyor bunları farkedince hafif hafif bişeyler tattırdım ama tam anlamıyla başladığım söylenemez. Alerjik bi reaksiyon olduğunu nasıl anlarım peki ? Yoğurttan sonra aşırı huzursuzluk ve uykusuzluk oldu acaba yoğurttan dolayı mı dedim bu bi alerji belirtisi mi acaba

Kabızlık olayına gelince de bnce şu an için kabızlık erken.. Çünkü tam ek gıda olayı ile gitmiyoruz bn bir öğün veriyorum şu an ve hiç kabızlık olmadı şu an.. Şunu da farkettim benim kız mama içince sonrasında sürekli kusuyo reflüsü olmadığı halde ama katı gıda aldığı öğünden sonra hiç kusmuyo mama içene kadar

Doktorum huzursuzluk ya da uykusuzluk ile ilgili bi bilgi vermedi sadece vücudunda kırmızı noktalar olursa alerji olmuştur o gıdayı kes dedi.. Ama çok aşırı verirsen belki midesini şişirir o durum onu rahatsız edebilir

Çok vermedim bi kaç tatlı kaşığı tattırdım. Doktorunuz izin verdi mi? Bebeğiniz kaç kilo kaç aylık şuanda

Çok vermedim bi kaç tatlı kaşığı tattırdım. Doktorunuz izin verdi mi? Bebeğiniz kaç kilo kaç aylık şuanda
4 ay 18 günlük.. Benim doktor erken başlatmayı seven doktorlardan günde 1 öğün olacak şekilde başla dedi 5 . Ay gel kilo boy ve istek durumuna göre öğün sayısını artırıp arttırmayacağımıza karar veririz dedi.. Normalde 4 ile 5 ay arasında az kilo alınabiliyomuş ek gıdanın kilosu üzerindeki etkisine göre 5. Ay görüşülecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…