2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    293
Valla bu namidiyar 4. Ay atağına bizim kız girdi sanirim. Yani durumu şöyle izah edeyim mevla nefes almak için burnumuzu iyiki yaratmış. Keza hiç bi uzvum ve bedenimdeki her bir noktama kadar batmış durumdayım. Sadece nefes alıp verebiliyorum. Tek yaşamsal fonksiyonum burnumun sabit çalışabilmesi. Tüm zerrem şaşırmış durumda. Ne bileyim kalbim karaciğer olmuş karaciğer mide görevine geçmiş gözler uykuyu tanımıyor bağırsak mesane yıllık izne ayrılmış kulaklar saz çalıyor eklemlerim ağıtlar yakıyor :rolleyes:
Yaa ne güzel yazmışsınız cok orijinal tabirler 🤣🤣🤣 valla bizde üçüncü ay sanırım böyle o minik poposu yer görmüyor
Kucağımda da iki dk durmuyor kıpır kıpır kıpır uç aydan beri dün ilk defa sinirden ağlayacaktım 😂😢

Bi Allahın kulu da demedi mi sen biraz dinlen diye yazık😒
Kım dıcek 13 yasında çocuk ne beklersın adam oturma odasında uyuuyor sabaha kadar oturuyor akşam kadarbyatıyor çocuk agladımı benı daha çok strese sokıyor nıye ahlıyor nıye aglıyor dıye lüzumsuz bıde utanmadan bıdaha cocukmıstıyormus terbiyesiz

Yaa ne güzel yazmışsınız cok orijinal tabirler 🤣🤣🤣 valla bizde üçüncü ay sanırım böyle o minik poposu yer görmüyor
Kucağımda da iki dk durmuyor kıpır kıpır kıpır uç aydan beri dün ilk defa sinirden ağlayacaktım 😂😢
Benim kızın bana garezi var gibi. Esim otururken kucağına aliyo gık etmiyo ama benim kucağımda iken hep gezmek istiyo. Adam oturduğu yerden bile dogrulmuyo ama ben ayakta iken azcık dursam basliyo. Karnimdaykenden belliydi zaten muzur olup canımı yoracagi ama bu kadar erken baslamasini ummuyodum. 😂 yada gebe iken hep yatmak zorunda olduğumuz için biraz hareket enerjii diyerek beni ayağa kaldırıyor da olabilir 🥱😂

Kım dıcek 13 yasında çocuk ne beklersın adam oturma odasında uyuuyor sabaha kadar oturuyor akşam kadarbyatıyor çocuk agladımı benı daha çok strese sokıyor nıye ahlıyor nıye aglıyor dıye lüzumsuz bıde utanmadan bıdaha cocukmıstıyormus terbiyesiz
Benim kocam da şimdiden bi tane daha istiyor 😂 ee baba olmak kolay

Besık gıbıyız

Eklentiler

• Screenshot_2024-05-01-11-03-27-826_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-05-01-11-03-27-826_com.android.chrome.jpg
    112 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_2024-05-01-11-03-21-386_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-05-01-11-03-21-386_com.android.chrome.jpg
    110,3 KB · Görüntüleme: 14
Burda bı yerde okumuştum setin içinde çıkan uzun makas var ya ben onunla kesiyorum tırnaklarıni pilliyi denedim hiç guzel olmsdi tırnağın yapısını bozdu , normal tırnak makası gibi olanla da etini kestim kcim acidi en guzeli uzun makas şeklinde olani sakın olunca memedeyken kesiyorum. Bide yarım kundak yapıyorum ben yaza doğru uyku kundağı Alican. Kolsuz olanlar var ya
Makasla kestim korkuyordum onu kullanmaya çok güzel kesti. Zararda vermedim. Kalın olması engelliyor. Teşekkürler

Boza tezgahtan kalkana kadar boza tükettim. Benim sütüm de pamuk ipliğine bağlı takviyelerini aksattigimda resmen azalıyor. Boza bitince çok telaşlanmıştım sutum
Kesilecek diye. Bir arkadaşımın annesi önerdi kaynar cayini ben çok faydasını gördüm.
Kaynar diye bulamazsanız atom çayı içerikleri de aynı. Atom var bende.

Bol bol süt olsun 🙏
Ben de hep cabaliyorum da sütüm oluyor diye hissediyorum ozellikle bu haftalar. Sizin bebeginiz kac dk kadar kaliyor memede. Sanki cok kisa süre kaliyor benimki artik 5 dk cekip etrafi seyrediyor

Valla gece 4 mu 5 ! Mı toplam 1 saat uyumadı
Dün bizimki de uykuya gecmede cok zorlandi 6 subat dogumlu ne zaman gözumu acsam onun da gözü acikti söyleniyor ikiniyor yine atak tutak haftalarindayiz belki de. Isalla gecer de deliksiz uyur bebeler. Bir de gündüz uyku pencerelerine dikkat edince gece daha iyi uyuyor sanki. Mesela 7de kalktiysa 9bucuk gibi illa uykusu geliyor benim bebenin. Eger uyutabilirsem 50 dk 1 saat uyur. Ama uyutamazsam huzursuzlanir bir daha 12ye kadar uyumaz

Kızlar ek gıda alışverişi yaptınız mı? Ben daha ek gıda süreci ile ilgili hiç bişey almadım. Kim ne aldı fikir verir misiniz? Ne almamız lazım

Biz ne yazık ki gün için de 1 veya 2 defa emiyoruz. Ondada sütüm çoksa 10 dk Max kalıyor. Yoksa zaten tepki veriyor. Harici sürekli sağıp ölçü ile veriyorum.

Süt için kaynar çayı ya da atom çayı diye geçiyor aktardan alabilirsiniz çok güzel süt yapıyor. Kıs olsa boza önerirdim ama mevsimi değil artık.
Rezene çayı bestlak damla ve kaynar çayı kullanıyorum ben. Deneyin isterseniz
kaynar çayı sipariş veedim inşallah yarar çok teşekkür ederim diğerleri pek yaramadı

X