2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
kızlar anne sütüm çok az hastane tipi kiraladım bir de eds sistemi dediler hastane tipinde 10 cc yi gecemedim eds de yapınca memeden ayrılamaz oldum belim aşırı ağrıyor hem emzirme hem sağma eds imkansız geldi bana 2 hafta sonra da işe başlayacağım ne yapsam bilemedim süt işi tümden gidecek belli ki
Süt için kaynar çayı ya da atom çayı diye geçiyor aktardan alabilirsiniz çok güzel süt yapıyor. Kıs olsa boza önerirdim ama mevsimi değil artık.
Rezene çayı bestlak damla ve kaynar çayı kullanıyorum ben. Deneyin isterseniz

Merhaba güzel anneler. Geceleri özellikle ellerimize çorap geçirmeye devam ediyoruz. Elleri hep yuzunde parmaklari ile oyuyor resmen gözlerini. Tırnaklarını kesiyorum ama çok hızlı uzuyor. Siz de bizim gibimisiniz ? Birde yeni çıkan törpü kullanıp memnun kalan annemiz var mı ?

Süt için kaynar çayı ya da atom çayı diye geçiyor aktardan alabilirsiniz çok güzel süt yapıyor. Kıs olsa boza önerirdim ama mevsimi değil artık.
Rezene çayı bestlak damla ve kaynar çayı kullanıyorum ben. Deneyin isterseniz
İnternetten sipariş verdim bozayi hafif tadında değişim vardi ama süt arttirinca açıkçası tarçınla tüketmeye devam ettim onuda şans eseri çözdüm. Atom çayını ilk defa duyuyorum alicam. Umarım çabalarımız boşa gitmez. Tavsiye için teşekkür ederim. 🥰

Yarın benım kaynanamın yegenlerı gelıyormus Bursa'dan 4 gün bırdalarmıs sakın toplatıp gelme bebek görmeye geldıler dedim ben kımseyı agırlamam kımseyı yatılı ıstemıyoruö dedim bozuldu ben yaslıyıö dedı o zaman onlara şöyle ben yaslıyım cansu bunda bebegı var doye kovarım hepsını dedım tık yok mısafor dedı ben mısafır sevmıyorım artık dedım😀
Kaynanalar kapatılsın 😅

İnternetten sipariş verdim bozayi hafif tadında değişim vardi ama süt arttirinca açıkçası tarçınla tüketmeye devam ettim onuda şans eseri çözdüm. Atom çayını ilk defa duyuyorum alicam. Umarım çabalarımız boşa gitmez. Tavsiye için teşekkür ederim. 🥰
Boza tezgahtan kalkana kadar boza tükettim. Benim sütüm de pamuk ipliğine bağlı takviyelerini aksattigimda resmen azalıyor. Boza bitince çok telaşlanmıştım sutum
Kesilecek diye. Bir arkadaşımın annesi önerdi kaynar cayini ben çok faydasını gördüm.
Kaynar diye bulamazsanız atom çayı içerikleri de aynı. Atom var bende.

Bol bol süt olsun 🙏

Bana yakın arkadaşlar geldi kalmaya ben çocuğu tutmaktan hiçbir iş yapamadım hep kız yaptı yemeği bir şeyleri. Hatta bazı zaman çocuğu tuttu kendi yemedi ben yemek yedim. Misafir ağırlayan insanları tebrik ediyorum. Ben kimseyi kabul edemedim şimdiye kadar
Valla gelene beni ağırlayacaksanız buyrun diyorum genellikle ailem ve kuzenlerim yakın arkadaşlarım 😂😂 gelen bize bakıyor ben çocukla ilgileniyorum başka türlüsü mümkün olmuyor
Merhaba güzel anneler. Geceleri özellikle ellerimize çorap geçirmeye devam ediyoruz. Elleri hep yuzunde parmaklari ile oyuyor resmen gözlerini. Tırnaklarını kesiyorum ama çok hızlı uzuyor. Siz de bizim gibimisiniz ? Birde yeni çıkan törpü kullanıp memnun kalan annemiz var mı ?
Evet gazıyla uğraşmaktan tırnakları ihmal etmişim bugün gözünü çizdi… gözünde çizik vardı doktora götürdüm göz bandı yapıştırdı. Çok dikkat edin. Bizimki gazın acısını yüzünden gözünden alıyor. Kaç kez çektim elini gözünden. Uyuyordu uyanmış ıkınırken halletmiş yüzünü gözünü. Ağlayınca gittim baktım gözü sulu. Ben korktum ancak korkulacak birşey yokmuş. Damla da verdi yarına geçer dedi. Şu pilli törpülerden aldım ama ne bileyim tırnakları incecik zaten tam verimli kullanamadım. Tırnak makasıyla kesip bununla törpüledim. Korkuyorum tırnak makasından çok hareketli sıpa. Emzirirken biraz daha sakindi o zaman kestim artık

Sizin nasıl biz yakınız sizle sanırım
Canım kilosu iyi maşallah 6 olmuş. Fakat bugün gün boyu çok şiddetli ağlıyordu. Doğru düzgün emziremedim bile. Gazdan mı başka bişeyden mi bilemedim. Uyku da uyumuyor. Nöbetteyiz yine 😟

Genel muayeneye can kurban 😂 biz ilk 1 ay içinde gosterdik. Doktor muayene esnasında bebeğin gösterdiği performansa hayran kalmıştı. 😂 kucağımda tutmami söyledi muayene koltuğuna oturup bebeği yaklaştırdim. Ogretmisiz gibi çenesini konulması gereken yere koyup boncuk boncuk baktı doktora 😂😂 6 ayda bir kontrole gidicez inşallah her seferinde böyle kolaylıkla muayene ettirir 🤌😁🤩
Canım ama bizim muayenede de iki sefer damla damlatıp beklettiler. Sonra muayeneye aldılar ama bizi almadılar içeri. Artık nasıl baktılarsa çocuk ağladı içerde. Sonra tamam sorun yok deyip yolladılar. Yani bize de erken doğum muayenesi mi yapmışlar anlamadım bişey🤔

Canım ama bizim muayenede de iki sefer damla damlatıp beklettiler. Sonra muayeneye aldılar ama bizi almadılar içeri. Artık nasıl baktılarsa çocuk ağladı içerde. Sonra tamam sorun yok deyip yolladılar. Yani bize de erken doğum muayenesi mi yapmışlar anlamadım bişey
Yok canım rop olduğunu düşünmüyorum sizinkinin. Göz bebekleri büyüsün diye vermişlerdir. Bebek uyuyosa o esnada belki uyandığı için rahatsız olmuştur. Ama normalse de robsa da sonucu temiz gelmiş şükür

Burda bı yerde okumuştum setin içinde çıkan uzun makas var ya ben onunla kesiyorum tırnaklarıni pilliyi denedim hiç guzel olmsdi tırnağın yapısını bozdu , normal tırnak makası gibi olanla da etini kestim kcim acidi en guzeli uzun makas şeklinde olani sakın olunca memedeyken kesiyorum. Bide yarım kundak yapıyorum ben yaza doğru uyku kundağı Alican. Kolsuz olanlar var ya

Törpü çok kullanışlı olmaz canım küçücük zaten tırnakları. Ben tırnak makası ile alıyorum zar zor.

Yine bi ataktalar sanırım herkes dertli 😢 em kısa sürede toparlarlar insallah 🤲🏻🤲🏻
Valla bu namidiyar 4. Ay atağına bizim kız girdi sanirim. Yani durumu şöyle izah edeyim mevla nefes almak için burnumuzu iyiki yaratmış. Keza hiç bi uzvum ve bedenimdeki her bir noktama kadar batmış durumdayım. Sadece nefes alıp verebiliyorum. Tek yaşamsal fonksiyonum burnumun sabit çalışabilmesi. Tüm zerrem şaşırmış durumda. Ne bileyim kalbim karaciğer olmuş karaciğer mide görevine geçmiş gözler uykuyu tanımıyor bağırsak mesane yıllık izne ayrılmış kulaklar saz çalıyor eklemlerim ağıtlar yakıyor :rolleyes:

X