2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Ben fırında 20 dk tutuyorum. Ama çok çabuk soğuyor bence. Çok da etkili oldupunu düşünmüyorum.
Ben de öyle düşünüyorum etki göremedim hemen de soğudu ben az mı ısıttım acaba ya da fırında çok iyi olmuyor mu. Uykusuzluktan beynim yandı artık

Ya ben hamilelikte almadığım kg lohusalukta alacam galiba hep açım hep yemek yiyom herkesle sofraya oturuyorum ve inanılmaz 3 kisilik yemek yiyorum kg aldığım dmdarkindayim zaten hiç biseyim de olmuyor eğer ilk dogum yapsaydım ve dikkat etseydim iyi olacaktı ama battı balık yan gider olduk

Bugün ilk defa kızımla hastane harici bi yere çıktık gittik şöyle bi sahilde yürüyüş yaptık ona da bana da iyi geldi ama acıkırsa emmek isterse diye biraz diken üstündeydim biberon ısıtıcı baya gerekli bi şey gibi geldi önerisi olan var mı kızlarr şöyle fiyat performans ürünü olsa çok iyi olur

Ben yanıma termosla sıcak su alıyorum bide biberonun içine girecek kadar bi bardak tarzı kap. İhtiyaç halinde sıcak su ile mamayi hazırlayıp bi yerden de soğuk su bulup biberonu içine koyarak ılıtıyorum.

Kızlar bu kiraz çekirdekli kemeri nerede kaç dk kaç derecede ısıtıyorsunuz ? Mikrodalgada 30 sn demiş ama benim mikrodalgam yok
Airfry da 200 derece 4 dk tutuyorum yeterli oluyor baya rahatlıyorlar iyiki almışım her akşam koyuyorum karınlarına gece 2-3 kez beslenmeden sonra koyuyorum gazlarını çıkartıp

Kızlar taze soğan yedim sütüm geldi
Benimde gelmiyordu burada biri önerdi 2-3 gündür salatada yiyorum baya benimde bugün geldi beyaz sütüm şükür hep ön süt şeffaf su geliyordu sanırım taze soğan etki etti tek yaptığım değişiklik o oldu

Benim komple kesik sütüm full mamayla besleniyor bir geçen gün sütüm geldi yine sonra kesildi bugün taze soğan yedim baktım ıslaklık var hemen bebeğe tutturdum 15 dk sağ 15 dk sol emdi bıraktı ağzının kenarında da süt akıyordu içti şükür vitamin

Ben derece ölçerli termos aldım evde sıcak su koyuyorum 8 saat sıcak tutuyor yanıma da mama ölçekli küçük bir kaba koyup mamayı alıyorum biberonla hazırlıyorum öyle direk veriyorum termodinamik su çook sıcak olursa derecesi 37 den yukarıdaysa biraz suyu biberona koyup sallayarak havalandırıyorum su biraz ılıyor öyle veriyorum çok pratik oluyor

Oy maşallah ona bir damlası bile şifa olsun bende ful mama verdim hala veriyorum önce emziriyorum sonra mama veriyorum

Kızlar kaç gün sağsam süt üretimi artar ? Günde kaç kez sağmalıyım ?
Sağım işi bence istikrar ister ben 2 saatte bir sağıyordum düzenli her gün sabah saklam gece tek memden 110 cc çıkıyordu her sağımda minimum 80 cc çıkıyordu. Ama ikizler olduğu için artık uykum daha ağır bastı ve sağımı bıraktım sütüm azaldı bir ara kesildi artık. Sağım yapmamaya karar verdim sadece emziriyorum vücut yeteri kadar üretse yeterli.

Ben termosa sıcak su alıyorum
Sagdigim sütü de biberonla kısa mesafe ye o yetiyor sagdigim sütü termostaki sıcak suya koyup ısıtıp veriyorum
Uzun mesafe içinde biberonlar içersine mama koyuyorum termostaki sıcak suyu döküp soğutul içiriyorum

Ya sağ memeyi emmiyor oğlum. Az geldiği için ucu da diğer meme gibi değil. Kesilecek diye korkuyorum 20 cc çıkıyor anca yakında oda çıkmıcak diye korkuyorum.

Ya sağ memeyi emmiyor oğlum. Az geldiği için ucu da diğer meme gibi değil. Kesilecek diye korkuyorum 20 cc çıkıyor anca yakında oda çıkmıcak diye korkuyorum.
Vaktiniz varsa sağım yapabilirsiniz ama ben bir yerden sonra mecbur devam ettiremedim. Benimde kızımın biri sol mememi emmiyor sağ emiyor sadece oysaki ucu aynı ama sol meme daha yayvan o yüzden sanırım zorlanıyor kavrarken. Emmedi diye kesilmez bence sonuçta sol memeyi emiyor sizin. Emdikçe gerçekten geliyor ben sağım dengesizleşince sağmaya devam ettim ama su geldi sadece süt gelmedi burada kızlar emzirin o farklı dedi emzirdim gelemde bile bugün ilk kez yağlı beyaz süt geldi yani bebeğin emmesi daha farklıymış gerçekten bende senin gibi panik olmuştum hemen sapmaya başladım yine ama gelmedi emzirmeye devam edin bence bol bol bebeğinizi koklayın bir de anadan üreyen soyunun çamaşırınıza kadar bebeğinizi de doyun tabi oda ısınıza dikkat edin bebeğinizle bi çıplak 10 dk yatın ten tene çocuğun sadece bezi kalsın altında sizde soyunun tem temasından sonra 15 dk emzirin çocuğu yine çıplak o da süt için işe yarıyor stres yapmayın o anlarda rahat olun ten teması yaparken bol bol koklayın bebekle konuşun hasta değilseniz öpün başını okşayın

Çok şükür çok sevindim adınıza. Ne kadar emseler kardır. Sağma işi de çok yorucu gerçekten. Sağda da çoğalsa süt o memeyi de emer heralde çoğaltmam lazım bir hafta denicem bakalım olacak mı. Tek memeyle doymuyor çünkü

Benim de sağ memem daha küçük ve daha az doluyor
Bu normal imiş ama eğer bebek doyuyorsa kilo alımı iyise tabii
Sağmıyorum da ama bir sağ bir sol gitmeye çalışıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…