2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Çok şükür iyi diyelim alışma süreci hala devam bizde 😅 gazı çok işte ve ishali, bakalım inşallah alışırız hızlıca, açıkçası beklediğimden zor geldi bana 🥹 hala arada ağlama geliyor bilmiyorum sizler de öyle misiniz ama 🥲
Kesinlikle beklediğimden aşırı zor
Ben gece çok zorlanıyorum çünkü gündüz uyuyamıyorum gece bayılıyorum onunla beraber tuttuğumuz nöbetlere falan hiç benzemiyor ama yine de hem hamileliğimi özledim
Hemde ikinciyi yapacağım (Allah nasip ederde insallah )🙈🧿👶🏻💃🏼🤣

Kızlar doğum yapalı 37 gün oldu kanamam nerdeyse bitmişti uzun süre kan değil leke geldi bir haftadır bir şey gelmiyordu dün gecededir kanama tekrar başladı normal mi acaba regl olmuş gibi kanama var
Kırkbaşı olmuşsun canım, yani evet adet olmuşsun, aşağı yukarı normal döngün kadar olursun canım. Sonra ya uzun süre olmazsın ya da normal döngün devam eder canım

Çok şükür iyi diyelim alışma süreci hala devam bizde 😅 gazı çok işte ve ishali, bakalım inşallah alışırız hızlıca, açıkçası beklediğimden zor geldi bana 🥹 hala arada ağlama geliyor bilmiyorum sizler de öyle misiniz ama 🥲
Her gün az ya da çok ağlıyorum, ruhsal olarak lohusa depresyonu geçirdiğimi düşünüyorum hepimiz az ya da çok geçiriyoruz

Kızlar vallahi çıldırcam artık. Gece sağım yaptığımda 3 saatlik dolmayla 60 cc falan çıkıyor. Sağ memeden çok az çıkıyo. Gündüz emiyo ardından 60 veriyorum 1.5 saate kalmadan acıkıyo emziriyorum ama ne kadar emdiği belli değil dolmuyor meme çıldırıyor memeyi almak istemiyor falan. Bu seefer de tekrar mama verince biberonla daha çok haşır neşir oluyoruz. silikon uçsuz sanki çok az emiyor zaten. Demek ki 60 cc mama yetmiyor artık. Ben napacağımı şaşırdım artık ya. Saçma sapan döngüye girdim. Psikolojimi de bozuyorum yetersiz hissederek.

Göbeğimiz pazartesine kadar kanamaya devam etti
Çocuk cerrahi yaktı pazartesi. Bugün yine bir damla kan gördüm eğer yine kan gelmeye devam ederse faktör 13 eksikliğine bakacaklar . Üzgünüm 😕 gazlar da başladı
Siz nasılsınız
Kan olduğuna emin misin canım, çünkü nitrat ta siyah siyah leke birakıyor bir kaç gün

Kızlar vallahi çıldırcam artık. Gece sağım yaptığımda 3 saatlik dolmayla 60 cc falan çıkıyor. Sağ memeden çok az çıkıyo. Gündüz emiyo ardından 60 veriyorum 1.5 saate kalmadan acıkıyo emziriyorum ama ne kadar emdiği belli değil dolmuyor meme çıldırıyor memeyi almak istemiyor falan. Bu seefer de tekrar mama verince biberonla daha çok haşır neşir oluyoruz. silikon uçsuz sanki çok az emiyor zaten. Demek ki 60 cc mama yetmiyor artık. Ben napacağımı şaşırdım artık ya. Saçma sapan döngüye girdim. Psikolojimi de bozuyorum yetersiz hissederek.
Sağım yapınca çıkan miktara bakmamak gerekiyormuş bebeğin getirebildiği miktarın sağımın 15-20 katı olabildiği kanıtlanmış 🙏 siz emebildiğince verip daha aç olursa mama verin ama gazının çıktığına emin olun çünkü benim bebeğim gazı olunca böyle şeyler yapıyor genelde memeyle kavga ediyor kendini geri atıyor falan. Gaz hareketleri de olabilir onlar

Yazdıklarınızı aynısı vende de var annem yanımda o destek oluyor, eşim de destek oluyo ama bebeğimin tam kırkı çıkacak derken bende korku başladı ilk başlar daha kolaydı smdi kolik gibi çığlık çığlığa ağlıyor uyumuyor uyumasını da geçtim o gözlerden boncuk boncuk dökülüyor ya gözyaşı aşırı üzülüyorum normalde sütüm var 1 buçuk 2 saat beklese dolacak ama bu sefer olan sütüm de gidiyor sanki, dediğin gibi sağıp biberonla versem mama versem bu kez de memede yavaş cekiyo çıldırıyor yine agliyo, silikonsuz daha güzel çeker aslında canım ama ben onu çok sisken kullanıyorum. İnşallah kısa sürer bu durumu hiç sevmedim. Artık 5. Hafta atağı mıdır gelişim görevi mıdır bilemem hiç sevmedim 😓

Canım bende de bundan var ama bayram bir lanet bu yakıp atasım var bunu kaç kere kapağından mama sızdı üstümüze döküldü kaç kere anne sütüm ziyan oldu bunda hatırlamıyorum en son dün gece 50 cc anne sütüm döküldü içinden şaka gibi kapağı tam oturmuyor bende uyku sersemiyim sürekli sıkamam ki bunun kapağını kapatınca kapanır yani deli etti beni bir de memesi çok bükülüyor benimki mi çok hırçın içiyor bilmiyorum ama bükülüyor
AA anldm cnm biberon sıkıntılı ozmn cnm biz bir sknti yaşamadık şuana kadar kötü olms sizin icin

Sağım yapınca çıkan miktara bakmamak gerekiyormuş bebeğin getirebildiği miktarın sağımın 15-20 katı olabildiği kanıtlanmış 🙏 siz emebildiğince verip daha aç olursa mama verin ama gazının çıktığına emin olun çünkü benim bebeğim gazı olunca böyle şeyler yapıyor genelde memeyle kavga ediyor kendini geri atıyor falan. Gaz hareketleri de olabilir onlar
Ay yok ya emmiyo benimki öğrenir mi silikonsuz emmeyi veya kuvvetli emmeyi bilmiyorum. Bu aralar huyu suyu iyice değişti zaten

Yazdıklarınızı aynısı vende de var annem yanımda o destek oluyor, eşim de destek oluyo ama bebeğimin tam kırkı çıkacak derken bende korku başladı ilk başlar daha kolaydı smdi kolik gibi çığlık çığlığa ağlıyor uyumuyor uyumasını da geçtim o gözlerden boncuk boncuk dökülüyor ya gözyaşı aşırı üzülüyorum normalde sütüm var 1 buçuk 2 saat beklese dolacak ama bu sefer olan sütüm de gidiyor sanki, dediğin gibi sağıp biberonla versem mama versem bu kez de memede yavaş cekiyo çıldırıyor yine agliyo, silikonsuz daha güzel çeker aslında canım ama ben onu çok sisken kullanıyorum. İnşallah kısa sürer bu durumu hiç sevmedim. Artık 5. Hafta atağı mıdır gelişim görevi mıdır bilemem hiç sevmedim 😓
Ya hiç sorma değişik bir şey oldu. O uysallığı gitti kendi istdiğini diretir hale geldi

X