2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Eger almadiydaniz ateş ve huzursuzluk için uygun surup talep edin. Cok zorlaniyo bebeler çok agkiyolar 3 igne aynı anda bizim bugün 3. Gün artık azaldı şükürler olsun ama 2 gün diken üstünde yaşadım
Şurubu nereden talep edebilirim hiç bilmiyorum sağlık ocağından mı çocuk dr mu? Birde 2. Ayda özel aşı da yaptıracağım nasipse. Ateş kaçlara kadar çıktı sizde? Ateş olursa paniklerim büyü çok ihtimal çok ağlıyor mu nasıl etki gösterdi sizin minnoşta

Gaz sancısından uyumayan bebeğimi yüzüstü koltuğa yatırdım mışıl mışıl uyuyor kızlar. Muhtemelen karnına baskı olduğu için rahat ediyor. Tabi başından ayrılmıyorum takip ediyorum o uyurken boğulma olur yüzünü koltuğa yapıştırır nefes alamaz diye bekliyorum

Calpol alabilirsiniz mor olandan 1 çay kaşığı verebilirsiniz 5 kilo civarı bir bebeğe

Ben asi ve ateşten çok korktuğum için 1. Ay aşısı için gittiğimde ebeye ne onerirsinjz dedim. Calpol iyidir dedi. Hemen aile hekimine çıkıp recete ettirdim. Ama ilk ayda zaten ateş olmuyodu elimde olsun diye almıştım. Bi kaç surup var Ai hekimi yada ebe uygun olanı tavsiye eder. Asi için gittiğinizde aile hekiminden yazdirabilirsinjz yada asi oncesi doktor randevusu varsa doktordan da talep edebilirsiniz. Hersey olur yani.
Özel aşıyı 2. Ayda yapmiyolar diye biliyorum. Menenjit için her bebeğe özel zamanları oluyo onu doktora danışın. Rota içinde size tavsiyem 3. Ve 5. Ayda aşılar yok o zamanlarda yaptırın. Diger asilarla cakismasin. Zaten bizim ebe özel aşıları yaparken diğer asi takvimi ile cakismasini istemediğini söylemişti. 3. Ay boş rotayı o zaman yaptirirsiniz zaten damla şeklinde sizi ekstra zorlamaz.
Bizim kız baya ağladı kucakladigimda sakinleşti minnosum. Asi sonrasi 2 saat kadar uyudu ama sonrasında uykuya zor geçirdim. Bi aksam üzeri 4 gibi surup verdim bide gece yarısı 12 civari verdim. Ateş 37 buçuğa kadar çıktı. Hemen verdim. Onun dışında huzursuzluk cok oldu. Gaz kolik gibi. Dünde baya huzursuzdu özellikle akşam ama direndim vermedim surup. bugun şükürler olsun daha iyi. İnşallah sizin bebisler de çok zorlamaz sizi. Asi zamanı gelirken çok stresliyim ben size de tavsiyem stresinizi dizginleyin bizimki aşıdan 2 gün önce benim stresimi yüzümden çok zorlandı. Bizim içinde kolay değil ama kendimize hakim olmamız gerekiyor bunu bu ay kendime ders çıkarttım. Sonraki aylarda strese girmemeye calisicam

Rota virüs aşısı mı yaptıracaksın canım ? Ücreti neymiş bende yaptırmak istiyorum

Teşekkür derim bilgiler için bende stres olurum büyük ihtimal kendimi ona göre hazırlayayım her aşının zaten olağan şeyi ateş sanırım sma beni korkutan tehlikeli boyuta ulaşır mı bu ateş bilmediğim için inşallah olabildiğince minimum atlatır bebekler ya size de geçmiş olsun

Bende öyle 20 gün var aşıya şimdiden korkuyorum canı çok acıyacak mı ateşlenecek mi vs

Rota virüs aşısı mı yaptıracaksın canım ? Ücreti neymiş bende yaptırmak istiyorum
Çocuk dr şöyle bir kağıt vermişti özel sağlık sigortaları varsa karşılıyor özel aşıları demişti. İstersen yaptırırsın ben özel aşıları öneriyorum tuzludur maddiyatı bir de sende x2 bebek demişti. Rotavirüs ilk sıradaki özel aşılarda. Çocuk doktoru tahmini her aşı yaklaşık 1500 tl civarı 5 tane aşı var sende iki bebeğe 10 aşı yapar demişti.

Eklentiler

• IMG_4030.jpeg
    76,5 KB · Görüntüleme: 35
Aaa teşekkürler bilgi için bizimde tamamlayıcı sağlık sigortamız var o da karşılıyordur heralde

Aaa teşekkürler bilgi için bizimde tamamlayıcı sağlık sigortamız var o da karşılıyordur heralde
Evet benimde tamamlayıcı doktor ve sağlık ocağı ebe de karşılıyor dedi direk çocuk doktoruna reçete yazdırıyormuşuz aşıları karşılaması için sonra hastanede alıyo yaptırıyormuşuz

Teşekkür ederim.
Evet ihtimaller bizi korkuya strese atıyor. Şüpheye düştüğünüz de bebekler çok huzursuz olduğunda verirsiniz 1 er kasik. 37.5 ateşi gördüğün zaman hemen ver demişti ebemiz. Ateş yok ama çok agliyolar uykuya gecemiyolar fekan gene verebilirsiniz. İster istemez 2 3 gün zaten elimiz gözümüz daha fazla bebeklerin üstünde oluyor çok yükselir diye endişe etmeyin. İlk günün gecesi biraz endişeli geçebilir. Ben ateş ölçmek için 2 saatte bir saat kurmuştum ilk saatte uyanamayinca garanti olsun diye 12 gibi surup verdim. Ne olur ne olmaz uyur kalırım uyku içinde de ateşlenen diye korktum. Sizde emin olamazsaniz gece verirsiniz. Gündüz sorun olmuyo da gece uyuyup kalmaktan korkuyorum insanm

Bende öyle 20 gün var aşıya şimdiden korkuyorum canı çok acıyacak mı ateşlenecek mi vs
Yani illaki acıyor agliyolar kolay değil 3 tane. İlk zamanlar kucağa alırken farkında olmadan asi yerine dokununca canları da yanabiliyo. Ben hep en çok 2. Ay asilarindan korkardım. Bi sonraki aylarda stres yapmamaya calisicam. Cunku hem kızım hem ben 2 gün çok zorlandık. Kızım sadece eşimde uyudu benim stresimi yüzüme.

Sağlık ocağına gittik aşı için . zeytin yağı ni ısıt soğuyunca sür yarın saat sonra banyo dedi
Evet zeytinyağı en iyi temizleme yöntemi. Bi kaç kez tekrarlamak gerekiyor tamamen temizlenmesi için. Biz asi için ara vermiştik. Yarin yeniden basliycam temizlemeye. Bide ince uçlu tarak varsa işiniz daha kolaylasir

Oy şifa olsun miniklere hemencecik geçiversin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…