2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim bebeğin elleri ayakları durmuyor. Kundak yapmaya çalıştığımda kendini sıkarak açmaya çalışıyor. Ben mi beceremiyorum acaba.
Benimde öyleydi ben asla kundak yaptırmadım o yüzden sevmiyor diye ama sonra baktım ki elleri sallanınca uykuya dalamıyor önce yarım kundak yaptım biraz alıştı sonra tam kundak yaptım

Sma comfort alıp onu deneyeyim dedim hiçbir yerde bulamadık kullanan var mı? Hipp kullanıyoruz ama kabız oldu artık
Aptamil prosyneo mu sma comfort mu önerirsiniz
Ben kullandım ilk haftalar çok güzeldi sonra gaz sancıları başladı kaka yapamadı.Mamadan mı yapmadı yoksa gaz atakları başlıyordu ona mı denk geldi bilmiyorum o an değiştirdik Aptamil kullanıyoruz ama hala ıkınıyor ve kakayı çok rahat yapamıyor .İkisinşn arasında bir fark göremedim ben şu an için

Hipp kullanıyoruz 1-2 günde bir kaka yapıyor ama sancısı çok değişmesek mi o zaman hepsi de birbirinin aynı gibi kafam karıştı

Eşim geç gelecek işi uzadı bu akşamlık bebişle yalnızız aldım bebişi yatakodasına geçtik saat 9 da , yedirdim gaz çıkardım uyuyor gibi mesaim başladı , uykum var ama uyuyamıyorum zaten tetikte olmakta yoruyor birazdan geri uyanır mama hazırla yedir çıkar üf

Hipp kullanıyoruz 1-2 günde bir kaka yapıyor ama sancısı çok değişmesek mi o zaman hepsi de birbirinin aynı gibi kafam karıştı
Hippi ilk 3 gün verdim bebeğim resmen delirdi o kadar kötüydü ki şok olmuştuk .Doktorumuz Sma yı önermişti o zaman .Ama sanırım hepsinin içeriği aynı ya bebek hangisini severse o iyi geliyor galiba

Saat 9 dedi mi bizim de ağlama mesaisi başlıyor. Vallahi ne yspacağımı şaşırdım artık.

Sma comfort alıp onu deneyeyim dedim hiçbir yerde bulamadık kullanan var mı? Hipp kullanıyoruz ama kabız oldu artık
Aptamil prosyneo mu sma comfort mu önerirsiniz
Sma comfort getirden söylemiştim ben geçen gün. Bu arada biz mamayı kesmek zorunda kaldık kızlar. Doktorumuz inek sütü protein alerjisi olabileceğini düşündü, 2 hafta inek sütü içerenleri keselim bi bakalım dedi. Mamayı kestim kendim de süt ürünlerini tüketmemeye çalışıyorum, ama sütüm yetmiyor diye çok endişe ediyorum dünden beri bol su içmeye ama göğüsler devamlı yumuşak benim ya, umarım yeter kızlar bize de dua edin olur mu şu an mama verememek beni çok geriyor sadece anne sütüyle yetmezse susuz kalır aç kalır diye korkuyorum

Belirtiler ne ki inek sütü alerjisini düşündü doktor canım? Keçi sütlü mama versen nasıl olur doymazsa

Saat 9 dedi mi bizim de ağlama mesaisi başlıyor. Vallahi ne yspacağımı şaşırdım artık.
Bizim de aynı şekilde. Öğleden sonra huzursuzluk başlıyor, saat başı ve rn az 45 50 dk emiyor akşama süt kalmıyor ve mama veriyoruz. Mamadan sonra biraz sakinleşip tekrar ağlamaya başlıyor. bebek kucağımda akıstik müzik açıp yarım squat hareketleri ile sakinleştiriyorum, bu sefer de yatırır yatırmaz tekrar ağlıyor. Kvde sordu ona anlattım mama iyi geliyor diye, çocuk günde max 30 ml mama yiyor, 1 ayda aldığı yüm kiloları o mama aldırmış demek ki diyor... yani bu yorucu döngüde bir de yetersizsin denmesi çok çok üzücü. Kvmi severdim ama artık sevdiğimden pek de emin değilim

Belirtiler ne ki inek sütü alerjisini düşündü doktor canım? Keçi sütlü mama versen nasıl olur doymazsa
Çapraz reaksiyon olabiliyormuş canım maalesef keçi sütünde de. Belirtiler aşırı kusma, aşırı sık kaka yapıyor ishal gibi nerdeyse her bezi az az da olsa var yani, kakası yeşil ve bugün mukus da gördüm bir de sadece anüs çevresinde pişik oluştu baya kıpkırmızı. Diyet sonrası teste gerek görürse test yapılacak

Biz doktora 9–10 günlükken gittiğimizde 30-40 cc mama içiyor günde demiştim ona da gerek yok demişti ne alaka kiloyu onun aldırması? Üstelik şimdi çok daha büyüdüler o günlere göre 30 cc hiçbir şey yani canınızı sıkmayın

Alınma canım çok hassasız bu dönem batıyor herkes ama haklı olabilir benim de annem diyor senin ki yetmiyor kesilecek belli ki diye üzüldüğü için de diyor alınmıyorum hatta bugün Kv kardeşi ve 2 arkadaşı geldi bize annem sütü hiç doyurmuyor yetmiyor mama veriyoruz dedi malesef ki yetmiyor doyurmuyor doğru.. bugün sağım yaptım 10 cc çıktı iki lokma verdim çocuğa vitamin olsun diye küçüldü resmen artık gittikçe kesilir tamamen belli

E hiç sütü olmayan ne yapacak bu durumda çok korktum suan benimki de iki gündür kakası yeşil ya

E hiç sütü olmayan ne yapacak bu durumda çok korktum suan benimki de iki gündür kakası yeşil ya
Korkma korkma normalde sarı yeşil arası tüm renkler normal. Bizimkinin hırıltısı vs de var yani alerjik olduğunu düşündü bebeğin ondan dolayı. Ben de onu düşünüp strese giriyorum işte ama tanı konarsa ona göre de mamalar var tabii. İnşallah tüm bebişler sağlıklı olsun da hiç gerek kalmasın

Alerji belirtileri olarak neler var acaba?

Alerji belirtileri olarak neler var acaba?

Bunlar var canım

kızlar pişik işin mustela kullandım ama yine de pişik oldu. Eczacı hametan önerdi bez de sleppy yerine molfixe geçtim. Ama hala popo çevresi kıpkırmızı. Başka önerisi olan var mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…