2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Nurseye 3gun once başladık, düzenli veriyorum sabah, öğle, aksam Kullan dedi doktoru.
Düzenli vermeye özen gösteriyorum.
Asiri gazi oluyo bazen. artık çocuk kendini kıpkırmızı ediyo kaskatı oluyor. Gece mesela 4saat uyumadı kaka yapamadı .öğlen masajla vs. Yaptı.. Rahatladı
Kaç ml peki

Kızlar bugün fark ettim kızımın boynunun altı pişik olmuş kısacık orası kremledim pişik önleyici ile ama geçmezse dra götüreceğim siz de eklem yerleri boğumları varsa kontrol edin arada

Bi de sıcaklık konusunda bizim ev 25 25,5 arası. Zıbın takım üzerine yelek şapka bir kat ince battaniye ile geziyor uyanıkken uyurken peluş battaniye. Bi gün fazla geldi uyanıkken ince battaniye örtmeyim dedim sürekli pırtt pırtt ve ıkınma başladı sarılık kontrolünde de ağlarken bayağı yüksek sesle gaz çıkarınca ebe de bebeği üşütmüşsün dedi yine sarmaya başladım mevsim de kış diye hiç içime sinmiyor

Kızlar nurse dediğiniz ne içilen bisey mi? Yarın 3 haftalık oluyoruz biz de kullanabilir miyiz

Kızlar erkek bebeği olup her altını açtığında cıs yapanlar için ilk önce altını açıyorum kapatıyorum sonra karnın islak mendille siliyorum biraz bekliyorum o sıra işini yapıyor bunu yapmazsam üst baş her yer çiş oluyor
Ben zıbını sıyırdıktan sonra bezini çıkarmadan altına yeni bezi açıp koyuyorum. Sonra jet hızıyla değiştiriyorum 😅 2 kere çiş bir kez kaka olunca her yer mecbur hızlı olmayı öğrendim 😂 bazen silerken kuru pamuk koyuyorum ilerde pamuğa işesin diye

Bugün yine kabus gibi geçiyor. Sabahtan beri sancımız var ağla ağla bir dalıyor bir ağlıyor bir dalıyor bir ağlıyor. 10 dan beri uyutamadım 15 dakika da bir uyandı. Hep ağladı. 35. Günümüz. Gaz 5. 6. Haftalarda pik yapıyor diyorlar
Acı elma yağı denediniz mi ayak altına? Bir de günde 6 kez masaj yapıyorum ben bacaklarini ileri geri ve karnina hafif basiyla. Hani kesmiyor ama daha rahat geciyor aksamlarimiz.

Bu aradaa biz ana kucağına başladık kızlar.. Başta garipsedi bi kaç gün yarım saat tek koydum sonra alıştı ama

Kızlar hem mama hem anne sütü verenler nasıl ilerliyorsunuz
3 saatte bir sağıyorum gündüzleri 30 cc toplamda çıkıyor gece 12 den sabah 7 ye hiç emzirme ya da sağma yapmıyorum sabaha taş gibi oluyor toplam 60-70 cc kadar çıkıyor onu veriyorum ama genel olarak 2 saatte bir 60cc mama içiyor anne sütü doyurmuyor mama doyuruyor

Kızlar hepinize teşekkür ederim, bebeğim çıktı yoğun bakımdan iyiyiz çok şükür. Sizlerde durumlar nasıl? Meme yaralarınız ne durumda ☺️ gümüş kapak, kremler her yolu denedim hala yaralar devam.. bir de gaz sancıları başladı mı sizin? Çok ağlamalar var mı?
Herseyi denedim yara için.Gümüs kapak sürekli içerisinde süt biriktirdiği için yara iyileşmedi.en son Garmastan pomad önermişti kristialia.o iyi geldi ayrıca göğüs pedi olarak da jelli pede geçtim..Artık emzirirken acımıyor ama hala silikon uç kullanıyoruz

X