2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Nasıl geldi sonuçlar?
Henüz bekliyoruz canım belli değil..
Bizde şuan 32 gunlugumuz ve bugun gittigimizde sariligimiz ancak dusmustu 5.1 cikti sukur🙏hst cikisi dogumdan sonra bizimde yukseldi ve 24 saat yatis yapildi
Sonrasinsa hemen gecmedi ama 1 ay icerisinde yavas yavas attik.Bende cok agladim o gece helak ettim kendimi ama emin olun o da bir surec ve allahin izniyle gecicek.gecmeyen sarilik cok nadirdir emin olun.sadece gozlerine cok dikkat edin.biz goz bandinin altina kendi sapkasini takip ole bandi takmistik biraz huzursuz ama en azindan isik almiyordu ona dikkat edin olur mu.
Yaa hiç aklımıza gelmedi şapka olayı :KK43: kaç kere o göz bandını çıkarmak için eliyle çekip durdu 2 kere de çıkardı ama gözümüz hep onda olunca hemen kapattık..
Canım çok geçmiş olsun, çok şükür sarılığın tedavisi var kendini helak etme. Sana diyorum ama topuk kanı alınırken bile ağladım valla analık çok zor seni çok iyi anlıyorum ama toparlanman lazım
Teşekkür ederim canım doğru o topuk kanı bile insanın canından can alıyor resmen 🥲

21 şubatta sezaryenle doğum yaptım çok zordu hem spinal hem tam narkoz yedim sonrasında gaz sancısı falan derken normal doğumdan bile daha zor geçen 2 günlük ağrı sürecim oldu. Bebeğimde enfeksiyon çıktı yenidoğan yoğun bakıma aldılar ben taburcu oldum o olamadı 4 gündür ayrıyız çok zor bir lohusalık süreci yaşıyorum 😢 ama bebeğim iyi, doktor yarın taburcu edebiliriz dedi haber bekliyoruz. Son 1 hafta epey zorlu geçti benim inşallah bundan sonrası çiçek bahçesi olur 🥰 Yavrumu çok özledim .

21 şubatta sezaryenle doğum yaptım çok zordu hem spinal hem tam narkoz yedim sonrasında gaz sancısı falan derken normal doğumdan bile daha zor geçen 2 günlük ağrı sürecim oldu. Bebeğimde enfeksiyon çıktı yenidoğan yoğun bakıma aldılar ben taburcu oldum o olamadı 4 gündür ayrıyız çok zor bir lohusalık süreci yaşıyorum 😢 ama bebeğim iyi, doktor yarın taburcu edebiliriz dedi haber bekliyoruz. Son 1 hafta epey zorlu geçti benim inşallah bundan sonrası çiçek bahçesi olur 🥰 Yavrumu çok özledim .
Çok geçmiş olsun bende sezaryenden sonra 2 gün çok ağrı çektim sonra gün geçtikçe toparladım. Çok şükür bebeğin iyi bir an önce kavuşursunuz inşallah 🙏🏼🥰🌺

Çok geçmiş olsun bende sezaryenden sonra 2 gün çok ağrı çektim sonra gün geçtikçe toparladım. Çok şükür bebeğin iyi bir an önce kavuşursunuz inşallah 🙏🏼🥰🌺
Teşekkür ederim ☺️ Çok şükür onun iyiliği için bir süre ayrı kaldık. Ama 4 gün 4 yıl gibi geçti . İnşallah taburcu oluruz. Ben de gün gün toparlıyorum bugün 7. Gün Sadece karın kaslarımı fazla kullanamıyorum yatıp kalkarken destek alıyorum veya tutunuyorum yoksa acıyor. Onun dışında ayaktayım :) karnım da indi baya eski halime döndüm sayılır .

Kızlar bebeği 15-30 dakika aralıksız ağlayan biri var mı? Bu gaz mı kolik mi anlamaya çalışıyorum

Bu gece biz öyleydik anlamadım neden :KK43:

Kızlar bizim de belli saatlerde çok ağlıyor. O saatlerde ne yapsak sakinleştiremiyoruz. 5 dakika böyle mola verir gibi sakinleşip gözlerini kapatıyor sonra katılırcasına yeniden ağlıyor. Gaz damlası versek de aynı etki. Daha 15 günlüğüz. Doktora gittiniz mi bu konuda? Normal mi bu durum, ne yapıcaz? Çaresizlikten çıldırıcak gibi oluyorum o ağlama saatlerinde

Teşekkür ederim ☺️ Çok şükür onun iyiliği için bir süre ayrı kaldık. Ama 4 gün 4 yıl gibi geçti . İnşallah taburcu oluruz. Ben de gün gün toparlıyorum bugün 7. Gün Sadece karın kaslarımı fazla kullanamıyorum yatıp kalkarken destek alıyorum veya tutunuyorum yoksa acıyor. Onun dışında ayaktayım :) karnım da indi baya eski halime döndüm sayılır .
Bende yatıp kalkarken çok zorlanıyordum destek alıyordum çoğu zaman, bebişler iyi olsun da biz her şekilde toparlarız zaten🙏🏼🌺

Canım çok geçmiş olsun, sağlıkla eve gelsin kuzu 🤲

Kızlar bebeğimin sarılığı arttığı için yatış verildi şimdi fototerapi alıyoruz lütfen dua edin de 6 saat sonunda sarılık değeri düşsün bebeğimi alıp eve gidelim 🙏🏻
Buarada beslenemediği için sarılık olmamış çünki gereken kiloyu almışız kan uyuşmazlığımız da yok doktor açıkladı ama ağlamakdan helak olduğum için tam dinleyemedim bile
Çok geçmiş olsun canını sıkma lütfen şükür geçmeyen Bi dert değil kısacık Bi tedavisi var annesi sonra çok çok daha iyi olacak bebeğini kucağından uzakta görmek anne için zor ama çık kısa hemen kavuşacaksınız inşallah

Kızlar ya diyelim bebek 3 gibi kalktı beslediniz sonra uykuya hemen daliyor mu bugün 2:30 dan 5 e kadar tekrar uyutmak için uğraştım. Hep böyle, direk beslenip geri uyumuyor ya

Kızlar ya diyelim bebek 3 gibi kalktı beslediniz sonra uykuya hemen daliyor mu bugün 2:30 dan 5 e kadar tekrar uyutmak için uğraştım. Hep böyle, direk beslenip geri uyumuyor ya

Gece benimki de dalmadı geri. Çünkü çiş taşmıştı komple üstünü değiştirmek zorunda kaldım.

Gece beslenmesinden sonra ışık olmayacak, hemen beslenme sonrası geri uyutmaya geçilecek, hatta daha beslenme sırasında falan yüzünü ufak ufak okşuyorum ki uykusu gelsin. O zaman direkt uyuyor.

Ben cidden gece gündüz ayrı odada farklı rutinde uyutmanın çok faydasını gördüm. Ama onda da işte ekstrem bir şey olduğu zaman yine şaşıyor. %100 çözüm yok.

Ben gece de yazmıştım uykusu patladı diye, 4ten 6:15e kadar uyumadı artık yorgunluktan bayılacak haldeydi hala gözleri kapanmıyordu ben de anlamadım.Hep böyle değildi dün gece oldu

Ben gece de yazmıştım uykusu patladı diye, 4ten 6:15e kadar uyumadı artık yorgunluktan bayılacak haldeydi hala gözleri kapanmıyordu ben de anlamadım.Hep böyle değildi dün gece oldu
Kaç günlük bebeğin canım son iki gecedir bnmki de aynı 21 günlük ama 2 gündür huy değiştirdi, dün saat başı kalktı 9 dan öğlen 3 e kadar zor uyuttuk banyo yapınca 2 buçuk saat uyudu allahtan

Çekim zor oldu mu ne kadar sürdü canım.Bende istiyorum ama o kadar kendimi toplayamaz bir haldeyim ki gözüm korkuyor .
Benim şansım bizim burada bir kadın eve gelip yapıyor çekimi eğer gitmeli bir yer olsaydı malesef gidemezdim ben.. 1. Haftasında geldi 2 saat uyutmakla uğraştık 🤭 ama sonrası kolay tak tak çekti uyuyunca 🙏🏻

Bebenin gece gündüzü karıştı napcaz kızlar gece 1 saatte bir kalkıyor geri zor yatıyor gündüz daha uzun uyuyor nasıl değiştiririz döngüyü ya

Benim bebek de geceleri uyanınca tekrar uykuya dalmakta zorlanıyor. Altına yapıyor emerken. Sınra değiştirirlen yine uyanıyor. Emmek istiyor. Emerken yine altına yapıyor. Böyle tuhaf bir döngğye giriyoruz ve saatler geçiyor. Anladığım kadarıyla günden güne huyları değişecek. Bazrn hiç uyumayacaklar. Bazen çok huzursuz olacaklar. Bunları kabul edip yola öyle devam etmek daha iyi olacak sanırım. Çünkü her ağladığında ben telaş oluyor üzülüyorum. Bu stresim de ona geçiyor. Bunu normalleştirip daha sakin ilerlemek lazom galiba.

Kaç günlük bebeğin canım son iki gecedir bnmki de aynı 21 günlük ama 2 gündür huy değiştirdi, dün saat başı kalktı 9 dan öğlen 3 e kadar zor uyuttuk banyo yapınca 2 buçuk saat uyudu allahtan
13 günlük daha. Gündüz uykuları çok iyi değildi ama gece fena değildi.dün gece böyle yaptı🙄gündüz daha iyi uyumuştu ondan olur mu? Ama yine de çok uyumadı ki

X