2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bunu diyeceğini biliyordum ama hamileyken söyleyip moral bozmak istemedim 🫠
Bana çok dediler hep kızmıştım nasıl haklıymışsınız valla hepiniz 🤭 ama cidden son ayım çok zordu salgın yüzünden kemik eklem ağrısı belki de beni mahvetti 🥹
Yine de bir nefesi yeter oğluşumun iyi ki varlar yorgunluk geçer elbet

Arkadaşlar sarılığımız 9.9 çıkmıştı 2 gün sonra 10.8 çıktı doktor artış çok değil sarılığı normal tekrar 2 hafta sonra gelin dedi sararma uyuşma olursa daha erken gelin dedi. Şimdi sorum şu sadece anne sütü içiyor ve sütüm çok fazla zaten o yüzden ek gıda sağma vs yapmıyorum ama memede uyuyakalıyor gündüz 10 dk 15 dk zor tutuyor o da 2 saate bir bazen onu bile sarkıtıyor tok oluyor, geceleri daha çok emiyor ama yine de doktorun dediği rakamlara ulaşmıyoruz, yüzünde sararma yok gözlerinde az bir şey var, uyuşukluk bazen oluyor bazen olmuyor. Ne yapacağımı şaştım eğer sarılıktan değilse çocuk neden az emiyor olabilir?

Arkadaşlar sarılığımız 9.9 çıkmıştı 2 gün sonra 10.8 çıktı doktor artış çok değil sarılığı normal tekrar 2 hafta sonra gelin dedi sararma uyuşma olursa daha erken gelin dedi. Şimdi sorum şu sadece anne sütü içiyor ve sütüm çok fazla zaten o yüzden ek gıda sağma vs yapmıyorum ama memede uyuyakalıyor gündüz 10 dk 15 dk zor tutuyor o da 2 saate bir bazen onu bile sarkıtıyor tok oluyor, geceleri daha çok emiyor ama yine de doktorun dediği rakamlara ulaşmıyoruz, yüzünde sararma yok gözlerinde az bir şey var, uyuşukluk bazen oluyor bazen olmuyor. Ne yapacağımı şaştım eğer sarılıktan değilse çocuk neden az emiyor olabilir?
Benim bebekte az emiyor öyle 15 20 dk dursun güp güp emsin çok istisna. Ama kilo alımı iyi sürekli çişli bez o yüzden önemsemiyorum

Canım az değil ki 10 15 dk, birde sütün varsa o onunla doyuyordur.

Emzik verenler kac günlükken basladiniz ve ne zanan emzik vermeyi tercih ediyorsunuz ve ne kadar süreyle agzinda duruyor? Emzikle ilgili hicbisey bilmiyorum :KK43: 20 günlük bebegim gaz sancilari oldugunda memeden ayrilmiyor emzik vermeli miyim?
Hastanede verdim ilk gün
Kusmuyor mu benim ki çok emdipinde kısuyor
Yok kusmadı hiç🤷🏼‍♀️
İçmiyordur öyle ağzıyla oynuyorlar dün gece saatlerce içti bir o sağı bir solu bırakınca aranıyordu doymadı mama verdik uyudu bir saat sütün yetmiyor olabilir benim yetmiyor ağzıyla çekiyor sadece 🥲
Canım yutkunuyor aslında sütümde geliyor ağzı çenesi heryerinden süt akıyor hanımefendinin ama anlayamadık derdi ne

Bizde gece 3.30 da uyandık yine 3saat uyuttu oğlum sagolsun 😍🤣
7ye kadar uyur uyanık ağlak, meme, gaz, kaka mesaisi vs derken sabah ettik..
Gazdan uyumuyor eminim artık gece 2 kere sıcak havlu koyduk sırtına yarim kundak yaptık baya bi pirt yapti, hatta ilk pirtindan kendisi bile korktu 🤣🤣
Baya kaka yapmıştı..
Suan Leyla gibiyiz, zorla kahvaltı yaptık 🤣🤣
Banyo serisi olacak uyanınca 🐑🐑
Havluyu Çıplak sırta mı koyuyosun yoksa iç zıbının üstüne mi

Eklentiler

• IMG_6594.jpeg
    IMG_6594.jpeg
    48,1 KB · Görüntüleme: 36
Burnuna ve alnina bastrib cekince derisi sarı oluyomu? Bizimde grcen hafta sarilik 11.92 idi hala gozlerinde var yuzundede bastrinca oluyor sutum çok degil amma kilo alimi iyi dedi doktor uyuyunca uyandirin çok emsin ayaklarina yuzune dokunun . Uyumakta sarılıktan oluyor

Kızlar birşey soracağım. Bebbişler sadece çiş yaptı diyelim beze ve bezi değiştirirken direkt mi değiştiriyorsunuz yoksa ıslak pamuk ya da mendille sililp öyle mi yeni bezi takıyorsunuz çiş yapınca da sadece.

Kızlar birşey soracağım. Bebbişler sadece çiş yaptı diyelim beze ve bezi değiştirirken direkt mi değiştiriyorsunuz yoksa ıslak pamuk ya da mendille sililp öyle mi yeni bezi takıyorsunuz çiş yapınca da sadece.
Ben siliyorum. Her bezde pişik önleyici krem de sürmeye çalışıyorum çünkü bazen kriz anlarında alt değiştiremiyorum 4-5 saat kalabiliyor bez gece falan. Pişikten korktuğum için temizleme ve krem olayına dikkat ediyorum

Bana çok dediler hep kızmıştım nasıl haklıymışsınız valla hepiniz 🤭 ama cidden son ayım çok zordu salgın yüzünden kemik eklem ağrısı belki de beni mahvetti 🥹
Yine de bir nefesi yeter oğluşumun iyi ki varlar yorgunluk geçer elbet
Bana da bunlar iyi günlerin diyorlardı hamileliğim de kızıyordum nasıl iyi gün her yerim dökülüyor çocuk olunca rahatlarım diyordum cidden haklılarmış şuan daha beter her yerim dökülüyor. Uykumu alamıyorum işimi yapamıyorum ev darma duman gördükçe canım sıkılıyor. Ne zaman düzene girecek cidden.

X